reklama
 
 

Koukalová jela v "masáku" dlouho bez hůlek, přesto vybojovala v Anterselvě první pódiové umístění

Aktualizováno 21. 1. 2017 18:42
Česká biatlonistka Gabriela Koukalová potvrdila, že jí závody s hromadným startem svědčí, po dvou výhrách byla dnes třetí.

Anterselva - Gabriela Koukalová skončila třetí v závodě biatlonistek s hromadným startem v rámci Světového poháru v italské Anterselvě. Poprvé v kariéře v závodu Světového poháru triumfovala Němka Nadine Horchlerová, druhá skončila její krajanka a vedoucí žena průběžného pořadí SP Laura Dahlmeierová.

Eva Puskarčíková obsadila jedenáctou příčku, Veronika Vítková skončila čtrnáctá. Koukalová dnešním výsledkem překonala prokletí italského vysokohorského střediska a poprvé v kariéře se zde v individuálním závodě umístila na stupních vítězů.

Pro Koukalovou to nebyl šťastný závod

"Jsem nadšená, že jsem znovu na stupních vítězů," řekla Koukalová na tiskové konferenci. Uvedla, že měla na trati problém s hůlkami. "Nebyl to pro mě šťastný závod, protože jsem je musela měnit hned třikrát," prohlásila.

V Anterselvě vystoupila na stupně vítězů poprvé, dosud byla v italském středisku nejlépe sedmá. "Říkala jsem si, že všechno, nebo nic. Že to snad konečně vyjde. Věřila jsem. Moc si toho vážím. Možná víc než těch vítězství v Oberhofu, protože to tady bylo ohromně náročné," řekla Koukalová na webu svazu.

Po první polovině závodu jela Koukalová až devatenáctá, protože na první i druhé střelbě vleže jednou minula a musela jet trestná kola. Stojky ale zvládla perfektně. Po té první čisté se posunula na šesté místo a po druhé už byla první.

O vítězství přišla v závěru

V posledním kole se Koukalové držela za zády Horchlerová a s odstupem je stíhala Dahlmeierová. Horchlerová nastoupila před stadionem a ve 30 letech si doběhla i díky čisté střelbě pro první vítězství ve Světovém poháru. Vedoucí žena této sezony Dahlmeierová předstihla Koukalovou v cílové rovince.

V koncovce se na Koukalové projevilo, že během 2,5 km třikrát přišla o hůl. "To mě stálo hodně sil, které mi v posledním kole chyběly. Cítila jsem, že dnes se to vše nasčítalo, byla jsem opravdu unavená," řekla.

Podle kouče Zdeňka Vítka se Koukalové neběželo dobře. "Gábina od začátku závodu kroutila hlavou, což je známka toho, že jí to 'nechutná'. Bylo to vidět na trati a odrazilo se to v posledním kole. Byl to přesto od Gábiny velice bojovný výkon a povedený výsledek," řekl Vítek v České televizi.

Koukalová se dostala podeváté v sezoně na stupně vítězů a v celkovém pořadí je druhá za Dahlmeierovou. Puskarčíkové patří průběžné osmé místo.

autoři: Sport, ČTK | 21. 1. 2017 14:10

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama