Koukalová jela v "masáku" dlouho bez hůlek, přesto vybojovala v Anterselvě první pódiové umístění

Gabriela Koukalová.
Před úřadující vítězku seriálu se nečekaně dostala Němka Nadine Horchlerová, druhá skončila její krajanka Laura Dahlmeierová.
Koukalové v této sezony závody s hromadným startem vycházejí parádně. V Novém Městě na Moravě a v Oberhofu vyhrála a nyní jí utekl triumf o osm sekund.
Po první polovině závodu přitom jela Koukalová až devatenáctá, protože na první i druhé střelbě vleže jednou minula a musela jet trestná kola.
Stojky ale zvládla perfektně. Po té první čisté se posunula na šesté místo a po druhé už byla první.
Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík
Sport ČTK Sport, ČTK
Aktualizováno 21. 1. 2017 18:42
Česká biatlonistka Gabriela Koukalová potvrdila, že jí závody s hromadným startem svědčí, po dvou výhrách byla dnes třetí.

Anterselva - Gabriela Koukalová skončila třetí v závodě biatlonistek s hromadným startem v rámci Světového poháru v italské Anterselvě. Poprvé v kariéře v závodu Světového poháru triumfovala Němka Nadine Horchlerová, druhá skončila její krajanka a vedoucí žena průběžného pořadí SP Laura Dahlmeierová.

Eva Puskarčíková obsadila jedenáctou příčku, Veronika Vítková skončila čtrnáctá. Koukalová dnešním výsledkem překonala prokletí italského vysokohorského střediska a poprvé v kariéře se zde v individuálním závodě umístila na stupních vítězů.

Pro Koukalovou to nebyl šťastný závod

"Jsem nadšená, že jsem znovu na stupních vítězů," řekla Koukalová na tiskové konferenci. Uvedla, že měla na trati problém s hůlkami. "Nebyl to pro mě šťastný závod, protože jsem je musela měnit hned třikrát," prohlásila.

V Anterselvě vystoupila na stupně vítězů poprvé, dosud byla v italském středisku nejlépe sedmá. "Říkala jsem si, že všechno, nebo nic. Že to snad konečně vyjde. Věřila jsem. Moc si toho vážím. Možná víc než těch vítězství v Oberhofu, protože to tady bylo ohromně náročné," řekla Koukalová na webu svazu.

Po první polovině závodu jela Koukalová až devatenáctá, protože na první i druhé střelbě vleže jednou minula a musela jet trestná kola. Stojky ale zvládla perfektně. Po té první čisté se posunula na šesté místo a po druhé už byla první.

O vítězství přišla v závěru

V posledním kole se Koukalové držela za zády Horchlerová a s odstupem je stíhala Dahlmeierová. Horchlerová nastoupila před stadionem a ve 30 letech si doběhla i díky čisté střelbě pro první vítězství ve Světovém poháru. Vedoucí žena této sezony Dahlmeierová předstihla Koukalovou v cílové rovince.

V koncovce se na Koukalové projevilo, že během 2,5 km třikrát přišla o hůl. "To mě stálo hodně sil, které mi v posledním kole chyběly. Cítila jsem, že dnes se to vše nasčítalo, byla jsem opravdu unavená," řekla.

Podle kouče Zdeňka Vítka se Koukalové neběželo dobře. "Gábina od začátku závodu kroutila hlavou, což je známka toho, že jí to 'nechutná'. Bylo to vidět na trati a odrazilo se to v posledním kole. Byl to přesto od Gábiny velice bojovný výkon a povedený výsledek," řekl Vítek v České televizi.

Koukalová se dostala podeváté v sezoně na stupně vítězů a v celkovém pořadí je druhá za Dahlmeierovou. Puskarčíkové patří průběžné osmé místo.

 

Právě se děje

před 38 minutami

U zlínských hokejistů skončil kouč Stavjaňa, vrací se Svoboda

Hokejisty Zlína už nevede Antonín Stavjaňa, vedení klubu dnes hlavního trenéra večer odvolalo z funkce. Na lavičku posledního celku extraligy se po půlroce vrací Robert Svoboda. Berani o tom informovali na svých webových stránkách.

Zlínští hokejisté získali v 11 kolech jen šest bodů za dvě vítězství. Aktuálně mají na kontě sérii tří porážek při skóre 4:16. S celkovými 41 inkasovanými góly mají nejhorší obranu v soutěži.

"Členové prezidia, představenstva klubu a rady jednatelů se domluvili na změně trenéra. Po neúspěšném působení Antonína Stavjani se vrací Robert Svoboda, který do konce minulé sezony mužstvo trénoval a zná tak jeho kvality. Byla to logická volba," uvedl generální manažer klubu Martin Hosták.

Další zprávy