Koukalová v Koreji přišla o průběžné vedení ve sprintu, kralovala Dahlmeierová

2. 3. 2017 13:23
Gabriela Koukalová v Pchjongčchangu dvakrát chybovala na střelnici a ve sprintu obsadila jednadvacáté místo se ztrátou minuty a 43 sekund na vítěznou Lauru Dahlmeierovou. Nejlepší Češkou v závodě byla Eva Puskarčíková, která sice na střelnici ani jednou nechybovala, ale na bronz Anaïs Chevalierové ztratila bezmála minutu a půl a dojela do cíle šestnáctá. Stříbro patří Tiril Eckhoffové. Lucie Charvátová a Jessica Jislová se do sobotní stíhačky nekvalifikovaly.
Gabriela Koukalová v Koreji
Gabriela Koukalová v Koreji | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Pchjongčchang - Biatlonistka Gabriela Koukalová skončila v prvním startu po mistrovství světa 21. ve sprintu. Světová šampionka z této disciplíny dnes v budoucím olympijském dějišti v Pchjongčchangu dvakrát chybovala na střelnici a na vítěznou Němku Lauru Dahlmeierovou ztratila 1:43 minuty.

Nejlepší Češkou byla tentokrát přesně mířící Eva Puskarčíková, která do sobotního stíhacího závodu vyrazí jako šestnáctá. Mezi šedesátku startujících ve stíhačce se dostala ještě 53. Veronika Vítková. O místo unikl postup Jessice Jislové a Lucie Charvátová byla po pěti trestných kolech až na 73. místě.

Trojnásobná medailistka z nedávného mistrovství světa Koukalová minula vleže třetí ránu a vstoje první. Na trati měla dvanáctý běžecký čas.

"Byl to pro nás divnej závod. Holky nejsou úplně srovnaný s časem. Evu pochválíme za střelbu. Gábina nechala dvě rány dole, stojka byla možná trochu uspěchaná," konstatoval trenér žen Zdeněk Vítek v České televizi.

Pětinásobná zlatá medailistka z MS Dahlmeierová udělala výhrou další krok k zisku velkého křišťálového glóbu za celkový triumf v SP. Ve večerním sprintu v korejském středisku vyhrála o 8,4 vteřiny před Norkou Tiril Eckhoffovou.

Třetí skončila Anais Chevalierová. Čtvrtá i přes dvě chyby na střelnici doběhla Finka Kaisa Mäkäräinenová, která tak předstihla Koukalovou v čele hodnocení sprintu.

V pátek je na pořadu sprint mužů, v sobotu se poběží stíhací závody a v neděli korejská zastávka SP vyvrcholí štafetovými závody.