Moravec potvrdil skvělou fazónu, v IBU Cupu neměl konkurenci a vyhrál vytrvalostní závod

2. 3. 2017 10:23
Forma se od mistrovství světa nevytratila. Ondřej Moravec po přesunu do závodů nižší biatlonové úrovně IBU Cupu vyhrál hned první individuální zlato. Kraloval ve vytrvalostním závodě na 20 kilometrů.
Ondřej Moravec
Ondřej Moravec | Foto: Reuters

Kontiolahti (Finsko) - Odmítl cestovat přes půl světa a teď válí i v nižší kategorii. Český biatlonista Ondřej Moravec vyhrál naprosto suverénním způsobem čtvrteční vytrvalostní závod IBU Cupu ve finském Kontiolahti.

Úřadující vicemistr světa ve stejné disciplíně kvůli náročnému cestování vynechává zastávku Světového poháru v jihokorejském Pchjongčchangu a mezi mladší biatlonovou konkurencí kraloval hned v prvním závodě. Druhý skončil Rus Alexej Volkov, třetí nejlepší čas zajel Rakušan Daniel Mesotitsch.

Český reprezentant při svém návratu do IBU Cupu po osmi letech kompletně vyčistil všechny čtyři položky. Po té první sice ještě na Rusa Volkova ztrácel dvě desetiny, ale dobře si rozložil síly, postupně zrychloval a v cíli pak měl na prvním místě náskok přes 46 vteřin.

"Dneska jsem měl i trochu štěstí, protože čtvrtá rána na poslední položce měla blízko k tomu, aby se do terče nevešla," přiznal po závodě Moravec.

Z dalších českých závodníků byl nejlepší až 20. Michal Krupčík, který na střelnici dvakrát chyboval, 41. byl Ondřej Hošek, 43. Lukáš Kristejn a 54. Tomáš Vojík.

Moravec ve stejném závodu zářil i na únorovém mistrovství světa v rakouském Hochfilzenu, kde mu titul mistra světa o 3,3 vteřiny ukradl Američan Lowell Bailey.

Pro rodáka z Letohradu je středisko v Kontiolahti příjemným místem, má odtud kompletní sbírku medailí ze světového šampionátu v roce 2015. V rámci IBU Cupu tu jsou na programu ještě sprinty a stíhací závody. Už příští týden se tu pojede i další díl Světového poháru.