Nadějně rozjetou štafetu pokazila Charvátová. V následné stíhačce Češky vyválčily čtvrté místo

Sport Sport
11. 12. 2016 15:42
Na skvělý první úsek Evy Puskarčíkové nedokázala navázat Lucie Charvátová. Opět ji trápila střelba a musela na dvě trestná kola. Do vyšších pater posunuly české barvy výkony Veroniky Vítkové a především skvělé Gabriely Koukalové. Vítězství slaví německé kvarteto v čele s Laurou Dahlmeierovou.
Lucie Charvátová.
Lucie Charvátová. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Pokljuka - Čtvrté místo. Takové je umístění českých biatlonistek v první štafetě sezony Světového poháru. Ve slovinské Pokljuce vyhrály Němky před Francouzkami a Ukrajinkami.

Tři české závodnice předvedly vynikající výkon, Eva Puskarčíková předávala na prvním místě, vše ale pokazila na druhém úseku Lucie Charvátová, která musela po ležce na dvě trestná kola.

"Lucka bohužel vůbec nezvládla první položku, ty rány šly hodně vedle, zřejmě z toho byla celá rozklepaná. Pak vůbec nevím, co se jí stalo na posledním okruhu, kde hodně ztrácela běžecky," řekl v rozhovoru pro Českou televizi trenér Zdeněk Vítek.

Češky byly po druhém úseku až dvanácté, výborné výkony Veroniky Vítkové a zejména Gabriely Koukalové, jež nemusela ani jednou dobíjet, vynesly Českou republiku na konečnou "bramborovou" příčku.

"Veronika a Gábina předvedly perfektní výkon, škoda že Veronika nedala poslední ránu vestoje. Gábina měla centrové rány a její běh byl parádní," dodal kouč ženské části národního týmu.

Ženskou štafetou se program ve slovinské Pokljuce uzavřel, seriál bude pokračovat od čtvrtka do neděle v Novém Městě na Moravě.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při explozi bomby v Afghánistánu zahynuli nejméně tři lidé

Při koordinovaném útoku radikálů z hnutí Tálibán na policejní základnu na východě Afghánistánu zahynuli nejméně tři lidé a dalších zhruba 30 bylo zraněno. Oznámily to podle agentury Reuters místní úřady. Afghánské ministerstvo vnitra předtím informovalo o explozi výbušnin nastražených v automobilu u policejní základny.

Šéf zdravotnické služby v provincii Chóst Habíb Šáh Ansárí řekl, že do nemocnice byla dosud převezena tři těla a na 30 zraněných z řad civilistů i vojáků. Mluvčí afghánského ministerstva vnitra Tarik Aran předtím prohlásil, že explodovalo vozidlo plné výbušnin poblíž základny patřící zvláštním policejním silám a že po útoku byli zabiti nejméně čtyři útočníci. Další dva v době sdělení ještě odolávali vládním oddílům. Na místě se rozpoutala přestřelka.

Útok se odehrál v době, kdy v Kataru od září pokračují rozhovory mezi afghánskou vládou a hnutím Tálibán o budoucnosti asijské země. Rozhovory, které mají vést ke snížení napětí v Afghánistánu, zatím nepřinesly konkrétní výsledky.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Americký Senát schválil nominaci Barrettové do nejvyššího soudu

Americký Senát hlasy republikánské většiny schválil nominaci Amy Coneyové Barrettové do funkce soudkyně nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura Reuters. Je to týden před prezidentskými volbami velký úspěch prezidenta Donalda Trumpa, který ji nominoval. Jeho kandidátka posílí konzervativní většinu v devítičlenném tribunálu v poměru šesti ku třem.

Senátoři hlasovali v pondělí pozdě večer téměř výhradně podle stranické příslušnosti. Pro Coneyovou Barrettovou se jich vyslovilo 52, proti její nominaci bylo 48 členů horní komory amerického Kongresu. Proti hlasovala jediná republikánská zástupkyně - senátorka za stát Maine Susan Collinsová, která už dříve uvedla, že nemá nic proti kvalifikaci navržené kandidátky, ale nemyslí si, že je vhodné hlasovat o jejím schválení před volbami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy