Biatlonisté selhali ve střelbě, v závodě s hromadným startem skončili až ve třetí desítce

Sport ČTK Sport, ČTK
22. 1. 2017 11:44
Biatlonisté v italské Anterselvě absolvovali poslední závod před světovým šampionátem, českým závodníkům "masák" nevyšel.
Ondřej Moravec.
Ondřej Moravec. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Anterselva - Michal Krčmář, Ondřej Moravec ani Michal Šlesingr neuspěli v závodě s hromadným startem v italské Anterselvě, po nepovedené střelbě se ani jeden z nich nedostal do první dvacítky.

Pro vítězství si díky bezchybné střelbě doběhl Nor Johannes Thingnes Bö, druhý skončil d odstupem 3,7 sekundy Quentin Fillon Maillet z Francie a třetí příčku získal Rus Anton Šipulin.

Moravec doběhl se třemi trestnými okruhy s velkou ztrátou 2:38,8 minuty za vítězem, Šlesingr chyboval na střelnici čtyřikrát a nejlepší Čech v dosavadním průběhu SP Krčmář musel na pět trestných kol.

Suverénní lídr SP Martin Fourcade z Francie chyboval třikrát na střelnici a obsadil pátou pozici, což je jeho druhý nejhorší výsledek v sezoně.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Územní členění Česka se částečně sjednotí, schválil to Senát

Územní členění České republiky se částečně sjednotí. Vesnice by už zpravidla neměly patřit do jiného okresu než obec s rozšířenou působností, pod kterou spadají. Výjimky bude moci stanovit vyhláškou ministerstvo vnitra. Počítá s tím vládní návrh zákona o územním členění státu, který ve středu schválil Senát. Předlohu nyní dostane k podpisu prezident.

Výjimky by se měly týkat obcí z Turnovska, které nyní patří do tří okresů. V doprovodném usnesení to ministerstvu doporučily obě komory Parlamentu. Původní vládní návrh novely předpokládal, že působnost by na Turnovsku změnilo 16 z 37 obcí. Jejich starostové ale argumentovali tím, že změna by lidem výrazně zhoršila dostupnost úřadů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy