SP v biatlonu • Anterselva • 11:00

Živě: "Masák" biatlonistů

Pořadí v cíli:

1. Bö (NOR) (0)
2. Fillon Maillet (FRA) (1) +0:03,7
3. Šipulin (RUS) (1) +0:21,7

Dobré odpoledne, vítejte při sledování online reportáže ze závodu s hromadným startem biatlonistů v rámci šestého podniku Světového poháru 2016/17 z Anterselvy v Itálii. Závod začíná v neděli 22. ledna v 11:00.

Startovní listina závodu mužů s hromadným startem:

 

1. Martin Fourcade (FRA)

2. Anton Šipulin (RUS)

3. Simon Schempp (GER)

4. Arnd Peiffer (GER)

5. Emil Hegle Svendsen (NOR)

6. Erik Lesser (GER)

7. Ole Einar Björndalen (NOR)

8. Maxim Cvetkov (RUS)

9. Johannes Thingnes Bö (NOR)

10. Julian Eberhard (AUT)

11. Michal Krčmář (CZE)

12. Anton Babikov (RUS)

13. Jean Guillaume Beatrix (FRA)

14. Benedikt Doll (GER)

15. Dominik Windisch (ITA)

16. Lowell Bailey (USA)

17. Quentin Fillon Maillet (FRA)

18. Benjamin Weger (SUI)

19. Ondřej Moravec (CZE)

20. Michal Šlesingr (CZE)

21. Dmitro Pidručnyj (UKR)

22. Sergej Semjonov (UKR)

23. Lars Helge Birkeland (NOR)

24. Andrejs Rastorgujevs (LAT)

25. Simon Desthieux (FRA)

26. Jevgenij Garaničev (RUS)

27. Vladimir Semakov (UKR)

28. Scott Gow (CAN)

29. Lorenz Wäger (AUT)

30. Fredrik Lindström (SWE)

Dnes se v italské Anterselvě pojedou poslední dva závody Světového poháru před únorovým mistrovstvím světa v Hochfilzenu, které vypukne 6. února. Čekají nás závod mužů s hromadným startem a ženská štafeta. V mužském "masáku" má česká reprezentace trojí zastoupení v podobě Michala Krčmáře, Ondřeje Moravce a Michala Šlesingra. Ti to ale budou mít v souboji s konkurencí nejlepší třicítky velmi složité, navíc Moravec se Šlesingrem se v Itálii nepotkali s ideální formou. Doufejme, že se těmto dvěma podaří napravit výsledky z vytrvalostního závodu a ze štafety a přidají se k výbornému Krčmářovi. Závod začíná v 11:00.

SP Ruhpolding, stíhačka M: Ondřej Moravec (52)
SP Ruhpolding, stíhačka M: Ondřej Moravec (52) | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Závody s hromadným startem se jely v aktuální sezoně dva, a to v Novém Městě na Moravě a v Oberhofu. Na Vysočině kraloval Martin Fourcade před Simonem Schemppem, Antonem Babikovem a čtvrtým Ondřejem Moravcem. Schempp pak triumfoval doma v Oberhofu po strhujícím finiši před krajanem Erikem Lesserem a M. Fourcadem. Michal Krčmář skončil v Německu devátý, Moravec čtrnáctý. Michal Šlesingr dokončil oba závody s hromadným startem na posledním místě. Průběžné bodování disciplíny vypadá takto.

 

1. Simon Schempp (GER) - 114 bodů

2. Martin Fourcade (FRA) - 108

3. Erik Lesser (GER) - 84

4. Anton Babikov (RUS) - 82

5. Ole Einar Björndalen (NOR) - 76

6. Jean Guillaume Beatrix (FRA) - 71

7. Ondřej Moravec (CZE) - 71

8. Matvej Jelisejev (RUS) - 64

9. Anton Šipulin (RUS) - 56

10. Michal Krčmář (CZE) - 54

...

36. Jaroslav Soukup (CZE) - 8

37. Michal Šlesingr (CZE) - 6

MS v biatlonu 2015, štafeta M: Simon Schempp běží pro německé zlato
MS v biatlonu 2015, štafeta M: Simon Schempp běží pro německé zlato | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Gabriela Koukalová si včera vyběhla první umístění na stupních vítězů v Anterselvě. Mužská štafeta ji pak ale nenapodobila a skončila ve svém závodě až třináctá.

Ačkoliv Martin Fourcade prohrál v pátečním vytrvalostním závodě souboj s Antonem Šipulinem, stále je v celkovém pořadí Světového poháru suverénně první právě před ruským biatlonistou. Na třetí pozici je Němec Simon Schempp, jenž dnes pojede v červeném dresu. Na posun do elitní desítky pomýšlí jedenáctý Michal Krčmář, Ondřej Moravec s Michalem Šlesingrem hájí pozice na konci první dvacítky.

 

1. Martin Fourcade (FRA) - 784 bodů

2. Anton Šipulin (RUS) - 500

3. Simon Schempp (GER) - 486

4. Arnd Peiffer (GER) - 441

5. Emil Hegle Svendsen (NOR) - 414

6. Erik Lesser (GER) - 399

7. Ole Einar Björndalen (NOR) - 395

8. Maxim Cvetkov (RUS) - 377

9. Johannes Thingnes Bö (NOR) - 365

10. Julian Eberhard (AUT) - 362

...

11. Michal Krčmář (CZE) - 327

19. Ondřej Moravec (CZE) - 241

20. Michal Šlesingr (CZE) - 225

49. Jaroslav Soukup (CZE) - 52

54. Adam Václavík (CZE) - 35

90. Tomáš Krupčík (CZE) - 3

SP Ruhpolding, stíhačka M: Michal Krčmář
SP Ruhpolding, stíhačka M: Michal Krčmář | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Závod s hromadným startem se jel v Anterselvě naposled před pěti lety. V italském středisku tehdy zvítězil Němec Andreas Birnbacher před Antonem Šipulinem a Martinem Fourcadem. Na skvělá umístění dosáhli pátý Michal Šlesingr a sedmý Jaroslav Soukup.

Štafeta mužů v Ruhpoldingu 2017 (Michal Šlesingr)
Štafeta mužů v Ruhpoldingu 2017 (Michal Šlesingr) | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Anton Šipulin v pátek poprvé v kariéře zvítězil ve vytrvalostním závodě. Z dnešního "masáku" se odhlásil pouze Krasimir Anev, šanci místo něj dostal Fredrik Lindström.

Třicet biatlonistů už je seřazených na startu, za malou chvilku se rozběhne třetí závod s hromadným startem v této sezoně. Klasicky se pojede 15 kilometrů.

Závod právě odstartoval.

Máme odstartováno, závodníci se vydávají na trať. V Anterselvě dnes panuje chladnější počasí s teplotou šesti stupňů pod nulou. Ale sluníčko znovu pálí.

Na čele závodu se od začátku pohybují Šipulin s Fourcadem. Těsně za nimi jedou Svendsen a Peiffer. Od počátku to pochopitelně není žádné závratné tempo.

Vedení se ujal vyhlášený rychlík Eberhard, Češi se drží spíše uprostřed balíku.

Na mezičase po 1,6 kilometrech vede Svendsen před Eberhardem a Fourcadem.

Moravec se Šlesingrem se nikam netlačí a jedou vzadu vláčku, kde mají spoustu prostoru. Vpředu se střídají Svendsen a Eberhard.

Nyní už biatlonisté sjíždějí ke stadionu z velké louky. Ve sjezdu se vše obešlo bez problémů, na vedoucích pozicích se drží pořád ti stejní závodníci.

Krčmář je průběžně osmnáctý, Moravec šestadvacátý a Šlesingr ještě za ním.

Je tady první střelba vleže, měla by závodním polem pořádně zamíchat.

Michal Krčmář udělal jednu chybu, Ondřej Moravec dokonce dvě, ale Michal Šlesingr odjíždí bez zaváhání na jedenáctém místě. Nejrychlejší byl Šipulin.

Krčmář ztrácí na čelo necelou půlminutu a je čtyřiadvacátý. Moravec předposlední.

Ze střelnice odjela nejrychleji trojice Šipulin, Björndalen a Fourcade. Nechybovali ani Bailey, Pidručnyj, Bö, Birkeland, Lesser, Lindström a Semakov.

Šlesingr jede v trojici se Semakovem a Lindströmem. Tito tři biatlonisté se snaží dotáhnout osmičku vedoucích závodníků. Na prvním místě jede Šipulin.

Šlesingrovi se daří dotahovat ztrátu, na jedenácté příčce ztrácí jen sedm sekund.

Krčmář jede v nejpočetnějším balíku na třiadvacátém místě. Jeho ztráta na Šipulina se pohybuje okolo čtyřiadvaceti vteřin. Ve stoupání za to zkouší vzít Fourcade.

Šlesingrovi se bohužel nepodařilo dotáhnout na vedoucí závodníky a stále jede spolu se Semakovem na desátém a jedenáctém místě. Pomalu se blíží stadion.

Šlesingrova ztráta narostla před střelnicí na deset sekund, Krčmář ztrácí dvacet. První skupinka osmi závodníků má tedy před druhou ležkou nepatrný náskok.

Druhá položka je tu, opět se střílí vleže.

Při druhé střelbě se moc nechybovalo, to ale bohužel nepotvrdili Češi. Krčmář musel na dvě trestná kola, Šlesingr na jedno. Moravec střílel čistě.

V závodě pokračuje sedmička bezchybných závodníků. Pospolu vpředu pojedou Pidručnyj, Bailey, Birkeland, Bö, Fourcade a Lesser. Za nimi je pak početná skupinka.

Šlesingr ztrácel po střelnici na sedmnáctém místě šestatřicet sekund. Krčmář s Moravcem se pohybují až na chvostu celého pole.

Bö a Fourcade spojili síly a ujíždějí ostatním biatlonistům. Lesser se snaží zachytit jejich tempo.

A německému závodníkovi se to skutečně povedlo. Při stoupání se dotáhl na norsko-francouzskou dvojici na čele. Na čtvrtém a pátém místě Bailey s Birkelandem.

Schempp se snaží dotáhnout na Baileyho s Birkelandem a ještě před střelnicí se mu to nejspíš povede. Fourcade vpředu zvyšuje obrátky, druhý je Bö a třetí Lesser.

První desítka závodníků jede v rozestupech do šestnácti sekund.

Poprvé se bude střílet vestoje, Fourcade před střelnicí tradičně zrychlil a jede na jedničku.

Martin Fourcade chyboval a do čela jdou Johannes Thingnes Bö s Erikem Lesserem!

Třetí je Birkeland, čtvrtý Fillon Maillet, pátý Svendsen, šestý Björndalen, sedmý Beatrix, osmý Šipulin, devátý Schempp a desátý Fourcade. Ten ztrácí dvacet sekund.

Michal Šlesingr udělal tři chyby a propadl se na sedmadvacáté místo. Ondřej Moravec je po jedné chybě předposlední, na třetí střelbě byl z Čechů čistý jen Michal Krčmář.

Fourcade předjíždí závodníky před sebou a společně se Šipulinem se snaží dohnat vedoucí skupinku. Na čele se teď ale Bö utrhl od Lessera.

Fourcade už je zpět ve hře, elitní desítku uzavírá Birkeland se ztrátou dvanácti sekund. Udržet se snaží i Babikov, ale tempo je na něj nejspíš příliš zběsilé.

Nejlepší z Čechů je čtyřiadvacátý Krčmář, o tři příčky za ním je Šlesingr, předposlední Moravec.

Birkeland běžecky nestíhá a dotahuje ho i Babikov. První jede Bö, za ním Svendsen, Beatrix, Šipulin a Fourcade. Lesser se trochu propadl z vedoucích příček.

Poslední střelecká položka bude ohromně zajímavá. O vítězství bude střílet více než desítka závodníků. Fillon Maillet před střelnicí dojel Nora Bö.

Drama začíná, střílí se naposled.

Quentin Fillon Maillet a Johannes Thingnes Bö odstříleli rychle a čistě. Tito dva odjíždějí s minimálním rozestupem a poperou se o vítězství. Čtrnáct sekund ztrácí Anton Šipulin, jednadvacet čtvrtý Simon Schempp.

Následují Beatrix, Svendsen, Lesser a Fourcade. Ti už ale na stupně vítězů ztrácejí více než patnáct sekund. 

Následují Beatrix, Svendsen, Lesser a Fourcade. Ti už ale na stupně vítězů ztrácejí více než patnáct sekund. 

Čechům dnešní závod prostě vůbec nevychází. Michal Krčmář míří na dvě trestná kola. Michal Šlesingr a Ondřej Moravec tentokrát čistí, ale příliš se neposunou.

Moravec odjel na třiadvacátém místě, Krčmář se Šlesingrem na šestadvacáté a pětadvacáté příčce. Strhující boj o první místo povedou Bö a Fillon Maillet.

Šipulin se nevzdává a na vedoucí duo ztrácí 1,1 kilometrů před cílem devět vteřin.

Fourcade sice dotáhl Svendsena, Beatrixe a Lessera, ale na stupně vítězů to má hodně daleko. Šipulin ve stoupání zkouší umazat něco ze ztráty na Nora a Francouze.

Norský biatlonista nechává Fillona Mailleta vést, Šipulina tato dvojice definitivně setřásla. Z projevu ruského závodníka je jisté, že boj o zlato nebo stříbro vzdal.

Fillon Maillet a Bö přijíždějí na stadion bok po boku a už se zrychluje.

Johannes Thingnes Bö ujel francouzskému soupeři, který se už spokojil s druhým místem. V cílové rovince už to žádná drama nebude.

Johannes Thingnes Bö vítězí, Quentin Fillon Maillet druhý, Anton Šipulin třetí.

Svendsen končí čtvrtý, Fourcade na pátém místě a výborný francouzský závod podtrhuje šestý Beatrix. Schempp dokončil sedmý, Lesser osmý.

Eberhard ve spurtu porazil dvojici Norů, Birkelanda a Björndalena, a je devátý.

Čeští reprezentanti končí ve třetí desítce a před mistrovstvím světa tedy mají na čem pracovat. Moravec třiadvacátý, Šlesingr o příčku za ním a Krčmář osmadvacátý.

Konečné pořadí závodu mužů s hromadným startem:

 

1. Johannes Thingnes Bö (NOR) (0)

2. Quentin Fillon Maillet (FRA) (1) +0:03,7

3. Anton Šipulin (RUS) (1) +0:21,7

4. Emil Hegle Svendsen (NOR) (2) +0:25,2

5. Martin Fourcade (FRA) (3) +0:29,2

6. Jean Guillaume Beatrix (FRA) (2) +0:33,4

7. Simon Schempp (GER) (1) +0:34,2

8. Erik Lesser (GER) (1) +0:54,2

9. Julian Eberhard (AUT) (2) +0:59,2

10. Ole Einar Björndalen (NOR) (3) +0:59,8

...

23. Ondřej Moravec (CZE) (3) +2:38,8

24. Michal Šlesingr (CZE) (4) +2:45,6

28. Michal Krčmář (CZE) (5) +3:19,7

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezkou neděli. Odpoledne můžete na našem webu sledovat online reportáž ze ženské štafety. Češky dnes pojedou ve složení Charvátová, Johanidesová, Puskarčíková a Vítková.

Právě se děje

před 2 hodinami

Brémy podlehly Frankfurtu 0:3, Pavlenka inkasoval po 342 minutách

Fotbalisté Brém v dohrávce 24. kola německé ligy podlehli Frankfurtu 0:3 a zůstali na předposledním místě tabulky. Brankář Jiří Pavlenka byl v bundeslize překonán po 342 minutách, celý zápas za domácí Werder odehrál i krajní obránce Theodor Gebre Selassie.

Brémy prohrály poprvé po třech ligových zápasech a ztrácí dva body na šestnáctý Düsseldorf, který drží barážovou pozici. Eintracht zvítězil podruhé za sebou a poskočil na 11. příčku.

Domácí si v úvodním poločase vytvořili víc nebezpečných šancí než soupeř, ale brankář Trapp zneškodnil dalekonosnou ránu Klaasena nebo Selkeho pokus z úhlu.

Druhé dějství jasně patřilo Frankfurtu. V 61. minutě si na Kostičův centr naskočil Silva a přesnou hlavičkou překonal Pavlenku. Reprezentační gólman podruhé inkasoval v 81. minutě z rohu od nepokrytého Ilsankera a hostující náhradník ještě v poslední minutě uzavřel skóre hlavou.

Hráči Werderu potvrdili pozici nejhoršího domácího týmu německé ligy, v aktuální sezoně na Weserstadionu ze 14 utkání získali pouhých šest bodů a vyhráli jen v září nad Augsburgem (3:2).

před 2 hodinami

V případě Maddie McCannové, jež zmizela před třinácti lety, je podezřelý Němec

Němečtí vyšetřovatelé podezřívají z vraždy britské dívky Maddie McCannové, která zmizela před 13 lety při rodinné dovolené v Portugalsku, 43letého muže z Německa. Vyšetřování otevřelo státní zastupitelství v Braunschweigu, informoval dnes Spolkový kriminální úřad. Podezřelý, který byl už v minulosti podle agentury DPA vícekrát trestán kvůli sexuálním deliktům i na dětech, si v současnosti odpykává víceletý trest ve vězení.

Tehdy tříletá Madeleine McCannová zmizela v květnu 2007 z apartmánu v turistickém komplexu v Praia da Luz u jihoportugalského města Lagos v regionu Algarve. Její rodiče byli tehdy na večeři v blízké restauraci. O osud dívenky se zajímala média na celém světě. 

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Anderson, Ozon, McQueen. Festival v Cannes zveřejnil výběr filmů pro letošní ročník

Nové filmy amerického režiséra Wese Andersona, francouzského Françoise Ozona či britského Steva McQueena jsou součástí oficiálního výběru 56 snímků pro letošní ročník mezinárodního filmového festivalu v Cannes. Filmový svátek se letos v květnu nekonal kvůli koronavirové pandemii, pro snímky je ale zařazení na jeho program prestižním oceněním, uvedla agentura AFP. Žádný český film se do výběru neprobojoval.

Na seznamu oficiálního výběru se nachází Andersonův film The French Dispatch (Francouzská spojka), Ozonův Eté 85 (Léto 85), britský filmař Steve McQueen má ve výběru snímky hned dva - Lovers Rock (Skála milenců) a Mangrove (Mangrovník).

Žádný český film v letošním oficiálním výběru festivalu nefiguruje. Ze zemí střední a východní Evropy zde mají své zástupce pouze Litva (film Soumrak režiséra Šarunase Bartase) a Bulharsko (snímek Únor od režiséra Kamena Kaleva).

Zdroj: ČTK
Další zprávy