Neapol zvítězila v Cremoně 4:1 a vedou italskou ligu

9. 10. 2022 17:48

Fotbalisté Neapole v italské lize zvítězili na hřišti Cremony 4:1 a vedou tabulku o dva body před Bergamem, které remizovalo 2:2 v Udine.

V poločase vedla Neapol po penaltě Politana z 26. minuty. Dvě minuty po pauze srovnal na 1:1 Dessers. Čtvrt hodiny před koncem si na zadní tyči Raduovy branky naběhl na přetažený centr Simeone a hlavou rozhodl. V nastavení přidali pojistky Lozano a Olivera.

Nováček Cremona v lize zatím nezvítězila a je s třemi body předposlední o skóre před Sampdorií Janov.

Fotbalisté Bergama neudrželi na hřišti Udine dvougólový náskok. Hosty poslal do vedení v 36. minutě Lookman po chytré přihrávce Muriela, který pak v druhém poločase zvýšil z penalty na 2:0. Udine v 67. minutě snížilo zásluhou Deulofeua a o 11 minut později vyrovnal na konečných 2:2 Pérez. Domácí v závěru sahali po třech bodech, ale svůj tlak nedokázali zužitkovat.

Udine zažívá nejlepší start do italské nejvyšší soutěže ve své historii. Po devíti odehraných zápasech je s 20 body na třetím místě o skóre před AC Milán.

AS Řím zdolal fotbalisty Lecce 2:1. Domácí zvítězili po brance Smallinga z šesté a penaltě Dybaly z 48. minuty. Za hosty v 39. minutě vyrovnával Strefezza. Tou dobou už Lecce hrálo bez vyloučeného Hjulmanda. AS Řím je na pátém místě.

Italská fotbalová liga - 9. kolo:

FC Turín - Empoli 1:1 (90. Lukič - 49. Destro), Monza - Spezia 2:0 (32. Carlos Augusto, 63. Marí), Salernitana - Hellas Verona 2:1 (18. Piatek, 90.+4 Dia - 56. Depaoli), Udine - Bergamo 2:2 (67. Deulofeu, 78. Pérez - 36. Lookman, 56. Muriel z pen.), Cremona - Neapol 1:4 (48. Dessers - 24. Politano z pen., 76. Simeone, 90.+3 Lozano, 90.+6 Olivera), AS Řím - Lecce 2:1 (6. Smalling, 48. Dybala z pen. - 39, Streffeza).

1. Neapol 9 7 2 0 22:7 23
2. Bergamo 9 6 3 0 14:5 21
3. Udine 9 6 2 1 19:10 20
4. AC Milán 9 6 2 1 18:9 20
5. AS Řím 9 6 1 2 12:9 19
6. Lazio Řím 8 5 2 1 17:5 17
7. Inter Milán 9 5 0 4 16:14 15
8. Juventus Turín 9 3 4 2 12:7 13