Ve finále anglického Superpoháru rozhodly až penalty, Černý dal první gól za Rangers

10. 8. 2024 18:35
Fotbalisté Manchesteru City vyhráli posedmé v historii anglický Superpohár. Úřadující šampioni Premier League porazili v londýnském Wembley svého městského rivala United 7:6 v penaltovém rozstřelu. V normální hrací době utkání skončilo 1:1.
Fotbalisté Manchesteru City
Fotbalisté Manchesteru City | Foto: Reuters

Anglie

United zakončili před dvěma a půl měsíci sezonu vítězstvím v Anglickém poháru po finálové výhře nad City a byli blízko tomu, aby ziskem trofeje zahájili i nový ročník.

V dlouho bezbrankovém duelu se "Rudí ďáblové" dostali do vedení v 82. minutě po průniku Alejandra Garnacha, ale zápas poslal do penalt o sedm minut později hlavičkou 173 cm vysoký tvůrce hry City Bernardo Silva.

Rozstřel po selhání Jonnyho Evanse, jenž překopl branku, rozhodl v osmé sérii švýcarský obránce City Manuel Akanji.

Alespoň částečně si tak vynahradil zklamání z nedávného mistrovství Evropy, kde jako jediný hráč neproměnil penaltu ve čtvrtfinále proti Anglii.

Manchester City získal první Community Shield od roku 2019 a po třech porážkách v tradičním zahajovacím duelu sezony za sebou.

Anglický fotbalový Superpohár v Londýně:

Manchester City - Manchester United 1:1 (0:0), na pen. 7:6

Branky: 89. Bernardo Silva - 82. Garnacho.

Skotsko

Český fotbalový reprezentant Václav Černý dal ve svém druhém utkání ve skotské lize první gól v dresu Rangers a rozhodl o vítězství 2:1 nad Motherwellem. Jeho tým si připsal první výhru v soutěži po úvodní bezbrankové remíze s Hearts.

Černý, který přišel do glasgowského klubu před dvěma týdny na roční hostování z Wolfsburgu, se trefil za stavu 1:1 ve 24. minutě krásnou střelou levačkou zpoza velkého vápna k tyči. Šestadvacetiletý záložník odehrál 57 minut.

Belgie

Roman Květ se poprvé po příchodu do belgického Denderu v lize gólově prosadil. Šestadvacetiletý záložník, jenž je v klubu na hostování z Viktorie Plzeň, otevřel skóre duelu 3. kola s Kortrijkem trefou ve 23. minutě. Dender nakonec zvítězil 4:1.

Květ, jenž strávil minulou sezonu na hostování v tureckém Sivassporu, nastoupil podruhé v základní sestavě a odehrál 65 minut. Ze hřiště šel za stavu 2:1, další dva góly vítězů pak přidal střídající útočník Mohamed Berte. Kortrijk dohrával po červené kartě v deseti.