Real ztratil body s nováčkem a Atlético navýšilo svůj náskok v čele španělské ligy

Aktualizováno 30. 12. 2020 23:35
Atlético Madrid zvítězilo v 16. kole španělské fotbalové ligy nad Getafe 1:0 a zvýšilo svůj náskok v čele tabulky.
Karim Benzema
Karim Benzema | Foto: Reuters

O jedenácté výhře ze 14 utkání rozhodlo ve 20. minutě, kdy centr z volného přímého kopu prodloužil hlavou do branky Luis Suárez. Uruguayský útočník se trefil poosmé z 11 ligových startů a jedna branka mu chybí na nejlepšího střelce soutěže Iaga Aspase. Atlético získalo dvoubodový náskok na druhý Real, který remizoval na hřišti nováčka Elche 1:1.

Favorizovaný Real se ujal vedení ve 20. minutě, kdy ránu Marca Asensia do břevna dorazil netradičně hlavičkou Luka Modrič. Před koncem prvního dějství se pak "Bílý balet" dožadoval penalty za hru rukou ve vápně, ale videorozhodčí pokutový kop nenařídil.

Po přestávce to byl naopak Real, kdo musel v posledních devíti ligových duelech čelit už šesté penaltě, tedy stejnému počtu, jako v předchozích 65 zápasech La Ligy. Nabídnutou šancí nepohrdl nejlepší střelec Elche Fidel a zařídil domácím bod.

Tři červené karty udělil rozhodčí v zápase mezi Granadou a Valencií. Domácí hrající v deseti si vítězství 2:1 zajistili završeným obratem v závěru utkání.

Granada začala lépe, úvodní branku po čtvrthodině hry ale Kenedymu sebral videorozhodčí, který odhalil v průběhu gólové akce útočný faul. Vedení se tak ujala Valencie, po přízemním centru na zadní tyč se poprvé v sezoně trefil Kevin Gameiro. V nastavení první půle Granada vyrovnala. Chuť si spravil Kenedy, jehož volný přímý kop lehce tečoval do vlastní sítě právě Gameiro.

Po přestávce se hřiště změnilo v pomyslné bitevní pole. Poté, co hosté přečkali několik dobrých příležitostí soupeře, Valencii oslabil po druhé žluté kartě a vyloučení v 70. minutě Jason. O tři minuty později šli "Netopýři" dokonce do devíti, když za nesportovní chování viděl Carlos Soler rovnou červenou kartu. Ani domácí nedohráli v plném počtu, po dalších třech minutách byl vyloučen Domingos Duarte za podražení unikajícího soupeře. Granada v závěru využila přesilovku rozhodujícím gólem Jorgeho Moliny.

Vigo potvrdilo dobrou formu a porazilo Huescu 2:1. Po špatném vstupu do sezony Celta nadále stoupá tabulkou, když vyhrála pět z posledních šesti střetnutí. Vedení jí proti Huesce dal po půlhodině hry Nolito, náskok navýšil Aspas v 61. minutě. Hostům se podařilo snížit až v závěru.

Španělská fotbalová liga - 16. kolo:

Granada - Valencie 2:1 (45.+3 Kenedy, 88. Molina - 36. Gameiro),  Atlético Madrid - Getafe 1:0 (20. Suárez), Vigo - Huesca 2:1 (33. Nolito, 61. Aspas - 84. Seoane),  Elche - Real Madrid 1:1 (52. Fidel z pen. - 20. Modrič).

1. Atlético Madrid 14 11 2 1 27:5 35
2. Real Madrid 16 10 3 3 28:15 33
3. San Sebastian 16 7 5 4 25:12 26
4. FC Sevilla 14 8 2 4 17:10 26
5. Villarreal 16 6 8 2 20:16 26
6. FC Barcelona 15 7 4 4 29:15 25
7. Granada 15 7 3 5 19:23 24
8. Vigo 16 6 5 5 22:22 23