Tragický West Ham kouše další nezdar. Součka kouč vytáhl až po ostudném úvodu

Fotbalisté West Hamu United ani ve třetím domácím ligovém utkání v sezoně na první bod nedosáhli. V londýnském derby je zdolala Chelsea 3:0 a připsala si čtvrtou venkovní výhru v Premier League v řadě.
Nicolas Jackson a Cole Palmer slaví branku Chelsea do sítě West Hamu.
Nicolas Jackson a Cole Palmer slaví branku Chelsea do sítě West Hamu. | Foto: Reuters

Španělský trenér "Kladivářů" Lopetegui posadil oba české fotbalisty Tomáše Součka i Vladimíra Coufala na lavičku náhradníků, a tak jen přihlíželi, jak Jackson během úvodních 18 minut proměnil dva sólové úniky.

Senegalský útočník dal dva góly i při jarní výhře 5:0. West Ham od ledna neodehrál doma ani jeden zápas bez inkasovaného gólu, ale dvakrát tak brzy jako dnes ještě nekapituloval.

Souček přišel na hřiště v 38. minutě, hned pohotově vystřelil, ale trefil jen španělského brankáře Sáncheze.

Hned po změně stran připravil Jackson třetí gól pro Palmera. Tak se zrodila nejvyšší domácí prohra West Hamu v zápasech s Chelsea od roku 2013, a to ještě francouzský gólman Aréola zmařil další dvě velké šance hostů.

Anglická fotbalová liga - 5. kolo:

West Ham - Chelsea 0:3 (4. a 18. Jackson, 47. Palmer),

16:00 Aston Villa - Wolverhampton, Fulham - Newcastle, Leicester - Everton, Liverpool - Bournemouth, Southampton - Ipswich, Tottenham - Brentford,

18:30 Crystal Palace - Manchester United.

1. Manchester City 4 4 0 0 11:3 12
2. Chelsea 5 3 1 1 11:5 10
3. Arsenal 4 3 1 0 6:1 10
4. Newcastle 4 3 1 0 6:3 10
5. Liverpool 4 3 0 1 7:1 9
6. Aston Villa 4 3 0 1 7:6 9
7. Brighton 4 2 2 0 6:2 8