Turnaj mistryň • Čtvrtfinále • 16:40

Krejčíková/Siniaková - Peschkeová/Melicharová

Krejčíková/Siniaková
Krejčíková/Siniaková
2
6
6
Peschkeová/Melicharová
Peschkeová/Melicharová
0
1
4
Ryze český pár se stal těsně před Turnajem mistryň nejlepším na světě. Dvaadvacetileté tenistky z Brna a Hradce Králové v letošním roce vyhrály dvě ze tří finále na grandslamu.
Česko-americké duo nabízí spojení generací. Třiačtyřicetiletá Peschkeová se představí na Turnaji mistryň už poosmé, její o 18 let mladší americkou parťačku čeká premiérová účast.

Dobrý den, vítejte u online přenosu ze čtvrtfinále Turnaje mistryň mezi duem Kateřina Siniaková, Barbora Krejčíková a párem Květa Peschkeová, Nicole Melicharová. Zápas začne ve čtvrtek 25. října zhruba v 16:40 po zápase Wozniacké se Svitolinovou.

Tradiční vyvrcholení ženské tenisové sezony, letos alespoň vzhledem k příštím deseti rokům naposled v Singapuru, baví fanoušky již od neděle, ale teprve ve čtvrtek začal Turnaj mistryň ve čtyřhře. Češky Andrea Sestini Hlaváčková a Barbora Strýcová zvládly první čtvrtfinále v pohodě a postoupily mezi nejlepší čtyři. V boji o finále narazí právě buď na Barboru Krejčíkovou a Kateřinu Siniakovou, nebo na Květu Peschkeovou s Nicole Melicharovou. Deblový turnaj se totiž na rozdíl od singlového nehraje ve skupinách, nýbrž formou pavouka. Aktérky druhého čtvrtfinále nastoupí na kurt singapurského Indoor Stadium po zápase Caroline Wozniacké proti Elině Svitolinové.

Andrea Sestini Hlaváčková a Barbora Strýcová
Andrea Sestini Hlaváčková a Barbora Strýcová | Foto: Reuters

Barbora Krejčíková

Česká republika

WTA (čtyřhra): 1.

Věk: 22 let (18. 12. 1995)

Držení rakety: pravé

Výška: 178 cm

Váha: 62 kg

tenis, French Open 2018, Barbora Krejčíková
tenis, French Open 2018, Barbora Krejčíková | Foto: Reuters

Kateřina Siniaková

Česká republika

WTA (čtyřhra): 1.

Věk: 22 let (10. 5. 1996)

Držení rakety: pravé

Výška: 174 cm

Váha: 69 kg

Wimbledon 2018, den první (Kateřina Siniaková)
Wimbledon 2018, den první (Kateřina Siniaková) | Foto: Reuters

Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková prožijí na Turnaji mistryň v Singapuru svou premiéru. V pondělí se obě staly deblovými světovými jedničkami a v Asii mohou korunovat fantastickou sezonu ozdobenou dvěma grandslamovými vavříny. Dvaadvacetileté tenistky společně vyhrály French Open a Wimbledon, na US Open padly až v semifinále proti pozdějším vítězkám Bartyové a Vandewegheové. Na dalších turnajích si Češky zahrály o titul ještě v Šen-čenu a Miami, ale na výhru nedosáhly.

 

Obě se snaží v tenisové kariéře upřednostňovat dvouhru. Siniaková je aktuálně ve světovém žebříčku na 31. místě, což je její maximum. V Šen-čenu letos prohrála finále také ve dvouhře, na French Open a US Open si rodačka z Hradce Králové poprvé zahrála ve třetím kole. Krejčíkovou najdeme v singlovém žebříčku na začátku třetí stovky, v Paříži si letos poprvé zahrála hlavní soutěž na grandslamu a skončila v prvním kole. Siniaková měla na Turnaji mistryň ve čtyřhře startovat už vloni, ale nakonec se do Singapuru nepodívala kvůli zranění tehdejší spoluhráčky Lucie Hradecké.

Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková
Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková | Foto: Instagram/Kateřina Siniaková

Barbora Krejčíková mluvila v rozhovoru před Turnajem mistryň nejen o něm.

Květa Peschkeová

Česká republika

WTA (čtyřhra): 13.

Věk: 43 let (9. 7. 1975)

Držení rakety: pravé

Výška: 165 cm

Váha: 58 kg

Foto: Jan Langer

Nicole Melicharová

Spojené státy americké

WTA (čtyřhra): 15.

Věk: 25 let (29. 7. 1993)

Držení rakety: pravé

Výška: 181 cm

Foto: Aktuálně.cz

Květa Peschkeová Nicole Melicharová jsou párem narozeným v České republice, ale žijícím na Floridě. Peschkeová je dlouholetou stálicí ženské čtyřhry a v 43 letech je stále schopna konkurovat těm nejlepším. Rodačka z Bílovce a vítězka Fed Cupu z roku 2011 dosáhla ve stejném roce na největší úspěch své kariéry - vítězství ve Wimbledonu se Slovinkou Katarinou Srebotnikovou. Letos si finále v All England Clubu zopakovala po sedmi letech s Melicharovou, ale ve finále podlehly právě Krejčíkové a Siniakové. Na Turnaji mistryň si Peschkeová zahraje už poosmé a s pátou parťačkou. Do finále došla v roce 2008 se Stubbsovou a v letech 2010 a 2011 se Srebotnikovou, ale na titul čeká.

 

Rodina Melicharové je původem z Československa, ale rodiče v roce 1987 emigrovali do Spojených státech amerických. Melicharová se narodila o šest let později v Brně, kam však její matka odcestovala jen kvůli zdravotnímu pojištění a po šestinedělí se vrátila zpátky za oceán. Melicharová tedy vyrůstala v Americe, přesto se domluví i česky. Na Turnaji mistryň si zahraje poprvé, letos hrála finále Wimbledonu v ženské čtyřhře a také v mixech, kde spolu s Rakušanem Peyou triumfovala. Peschkeová a Melicharová, mezi nimiž je rozdíl 18 let, spolu ovládly letošní turnaje v Praze a Tchien-ťinu. Peschkeová vyhrála ještě podnik v San Jose s Latišou Čan.

Nicole Melicharová a Květa Peschkeová na WTA v Praze 2018
Nicole Melicharová a Květa Peschkeová na WTA v Praze 2018 | Foto: ČTK

Siniaková se pochlubila snímkem z proslulého bazénu na střeše hotelu Marina Bay Sands.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Enjoy the silence 🌬

Příspěvek sdílený Katerina Siniakova (@siniakovakaterina),

Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou odehrály proti dvojici Květa Peschkeová a Nicole Melicharová jediné vzájemné utkání, a to rovnou letošní finále ve Wimbledonu. Po vyrovnaných dvou setech uštědřily Krejčíková se Siniakovou soupeřkám kanára, zvítězily 6:4, 4:6 a 6:0 a radovaly se ze zisku druhé grandslamové trofeje v sezoně i kariéře.

Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková s trofejemi pro vítězky Wimbledonu
Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková s trofejemi pro vítězky Wimbledonu | Foto: ČTK

Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková si užily večírek hráček před startem turnaje.

Začátek čtyřhry se v singapurském programu posouvá dál. Zápas Wozniacké a Svitolinové dospěl až do třetího setu. V tuto chvíli je jisté, že spolu s Plíškovou postupuje do semifinále dvouher také Ukrajinka, nicméně rozhodující sada jejího posledního duelu ve skupině se ještě musí dohrát. Až pak nastoupí na kurt Krejčíková, Siniaková, Peschkeová a Melicharová.

Elina Svitolinová zdolala Caroline Wozniackou 5:7, 7:5 a 6:3 a postupuje do semifinále Turnaje mistryň z prvního místa. Za pár okamžiků už v Singapuru začne námi sledovaná čtyřhra.

V ranním zápase Andrey Sestini Hlaváčkové a Barbory Strýcové byla k vidění úžasná výměna.

Oba páry jsou na kurtu a rozehrávají se. Na podání začnou Krejčíková a Siniaková.

Hlavní rozhodčí zápasu bude Mariana Alvesová z Portugalska.

0:0

Utkání právě začalo, podává Barbora Krejčíková.

15:0

Krejčíková začíná přímým bodem z podání, Melicharová míček nezreturnovala.

30:0

To se nepovedlo ani Peschkeová. Krejčíková od začátku na servisu válí.

30:15

Druhý return už se Melicharové povedl a vrátila balonek Krejčíkové po prvním podání do rohu kurtu. Češka svůj úder nezvládla a hrála daleko do autu.

40:15

Zajímavá výměna plná přeběhů a lobů končí lépe pro ryze český pár. Melicharová poslala na závěr balonek do zámezí, Krejčíková už nemusela hrát.

40:30

Siniaková nestihla míček na síti pořádně zatlouct a ve výměně se pokračovala. Melicharová dostala Češky pod tlak a úder Krejčíkové zastavila síť.

40:40

Siniaková se na sebe zlobí. Ani tentokrát od sítě neukončila výměnu, ale měla to složité. Nicméně Melicharová ji nakonec vytloukla do autu. Shoda.

A:40

Napotřetí to Siniakové vyšlo. Našla si return Melicharové, zabila míček od sítě přesvědčivě pod nohy Peschkeová a Krejčíková má na servisu výhodu.

1:0 Krejčíková a Siniaková získávají gem.

Krejčíková si skvěle poradila v nepříliš přehledné situace a výměna končí křižným úderem Peschkeové do auty. Češky si na úvod podržely servis.

0:15

Melicharová se postavila k vysokému returnu Krejčíkové, po němž padal míček k základní čáře, a chtěla balonek prudce zasmečovat. Hrála pouze do sítě.

0:30

Siniaková vrátila bekhendem druhé podání Američanky, a ta nasměrovala míček do zámezí. Melicharová je při prvním gemu na servisu pod tlakem.

0:40

Zdálo se Peschkeová na síti ukončí výměnu, připravila si půdu pro finální úder, ale netrefila kurt. Česká dvojice má tři brejkboly.

2:0 Krejčíková a Siniaková získávají gem.

Výborně, Siniaková! Kateřina poslala svůj return přesně na postranní čáru a získává pro první dvojici světa brejk. Sama teď půjde zisk výhody potvrdit.

15:0

Také rodačka z Hradce Králové zahajuje své podání přímým bodem.

15:15

Peschkeová dostala Siniakovou pod tlak a zařídila vyrovnání.

30:15

Krejčíková na síti po returnu Melicharové nezaváhala, zatloukla balonek a Češky mají blízko ke dvěma gembolům.

40:15

Krejčíková předvedla skvělou práci na síti. Ubránila se náporu Melicharová a získala pro českou dvojici dvě šance jít do vedení 3:0.

40:30

Siniakové přilétl return přímo pod nohy a česká hráčka chybovala.

40:40

Peschkeová se blýskla náramným returnem přesně do rohu kurtu a vrací pár z Česka a Spojených států do hry o tento gem. Dva gemboly jsou pryč.

40:A

Dvojchyba Siniakové přináší Peschkeové s Melicharovou brejkbol.

40:40

Peschkeová s Melicharovou se nasunuly k síti a Krejčíková to neměla vůbec jednoduché. Poslala však míček na boční lajnu, což potvrdilo i jestřábí oko.

A:40

Krejčíková je zatím na síti naprosto bezchybná. Přečetla return Melicharové, zasmečovala a Siniaková půjde podávat na vedení 3:0.

3:0 Krejčíková a Siniaková získávají gem.

Peschkeová zatlačila returnem na Siniakovou a okamžitě přešla k síti. Krejčíková se ubránila a Siniaková vytáhla prohoz mezi soupeřkami.

0:15

Jako poslední z kvarteta hráček podává Peschkeová. Melicharová se po jejím servisu dotkla sítě a fiftýn jde na stranu Krejčíkové se Siniakovou.

30:0

Peschkeová podala přesně na střední čáru, ale Siniaková si i tak s returnem poradila výborně. Třiačtyřicetiletá tenistka pak hrála volejem do zámezí.

0:40

Krejčíková vytloukla svým returnem zase Melicharovou, Češky mají tři brejkboly.

15:40

Přímý bod pro Peschkeovou, Siniaková returnovala pouze do saka.

30:40

Krejčíková netrefila balonek při returnu čistě a Peschkeová už jej pouze pustila do autu. Také druhý brejkbol rodačka z Bílovce smazala.

40:40

Siniaková vyškrábla míček těsně od země, ale na další kraťas Melicharové směřovaný po síti už nedosáhla. Brejkboly Češek jsou pryč, je tu shoda.

A:40

Volej Siniaková končí až za základní čarou. Česko-americký pár obrací průběh čtvrtého gemu, Peschkeová má na podání výhodu.

40:40

Mohl by to být klíčový gem prvního setu. Melicharová se usmívá, přestože netrefila return od základní čáry dobře a balonek skončil v síti. Další shoda.

A:40

Peschkeová přeběhem na síti zřejmě trochu rozhodila Krejčíkovou, jež hrála od základní čáry bekhendem do zámezí.

40:40

Melicharová nepřelobovala Siniakovou, a ta namířila smeč přímo do Peschkeová. Nejstarší hráčka na kurtu schytala ránu někam do stehna, Siniaková se omlouvá.

40:A

Po dvojchybě Peschkeové má ryze český pár čtvrtý brejkbol v této hře.

4:0 Krejčíková a Siniaková získávají gem.

Čtvrtý brejkbol Češky proměňují a získávají už druhý brejk. Krejčíková na síti přetlačila Peschkeovou a donutila ji k dlouhému úderu.

15:0

Melicharová hrála od základní čáry do sítě.

30:0

Krejčíková nachytala Melicharovou na síti trochu v nedbalkách, na druhou stranu její bekhendový prohoz po lajně měl světové parametry. Barbora hraje skvěle.

30:15

Česko-americká dvojice se natlačila k síti a dostala Češky pod tlak. Melicharová poslala balonek pod nohy Siniaková, jež odpověděla už jen úderem do saka.

30:30

Také Krejčíková si připisuje dvojchybu, Peschkeová s Melicharovou mají šanci.

40:30

Po dvojchybě následuje výborné podání Krejčíkové. Melicharová nedokázala balonek vrátit na druhou stranu kurtu a Češky mají gembol na 5:0.

5:0 Krejčíková a Siniaková získávají gem.

Vysoký return Peschkeové končí v autu a Češky vedou už 5:0. Tři z pěti gemů se ve skóre dostaly až na shodu a klíčové momenty zatím zvládají mnohem lépe Češky. Melicharová půjde podávat proti konci úvodní sady.

15:0

Přímý bod Melicharové na začátek šestého gemu.

15:15

Siniaková zatíná ruku v pěst, Peschkeová nedosáhla na její return.

30:15

Vzápětí si Melicharová připisuje vůbec první eso celého zápasu.

40:15

Druhé eso Američanky v řadě a dva brejkboly pro světovou třináctku a patnáctku.

40:30

Peschkeová se ideálně nedostala ani k returnu Krejčíkové a sklepla balonek jen na vlastní polovinu. Melicharové zbývá na servisu ještě jeden gembol.

40:40

Dvě esa, ale také první dvojchyba Melicharové. Češky se dostávají na shodu.

A:40

Tohle byla pro Peschkeovou jednoduchá práce. Krejčíková jí returnem namazala na síti přímo na raketu a Květa, rozená Hrdličková, s přehledem míček zabila.

5:1 Peschkeová a Melicharová získávají gem.

Melicharová zakončila šestou hru přímým bodem z podání na střed kurtu. Česko-americké duo snižuje na 1:5, podávat půjde Kateřina Siniaková.

0:15

Bekhendový úder do kříže v podání Siniakové se do dvorce nevešel.

15:15

Peschkeová returnovala do sítě.

30:15

Return se nepodařil ani Melicharové a Češky mají po dalším přímém bodu Siniakové blízko k výhře v první sadě. Zbývají dva balonky.

40:15

Eso Siniakové znamená dva setboly pro světové jedničky.

6:1 Krejčíková a Siniaková získávají gem a set.

První set končí nepřesným křižným volejem Peschkeové. Favoritky utkání získaly první sadu poměrem 6:1 za 34 minut a vstup do prvního Turnaje mistryň zvládly dokonale. Melicharová s Peschkeovou musí zabrat.

15:0

Melicharová získala první fiftýn druhého setu přímým bodem proti Krejčíkové.

30:0

Peschkeová neomylně zakončila druhou výměnu druhého dějství.

40:0

Vítězka Wimbledonu z roku 2011 Peschkeová zachovala na síti chladnou hlavu a poslala balonek k postranní čáře. Tam nemohla být ani jedna z Češek.

40:15

V další výměně už Peschkeová pozici na síti nezvládla tak dobře.

40:30

Krejčíková zabojovala o těžký balonek po voleji Peschkeová. Melicharová s Peschkeovou si pak trochu překážely a Siniaková zaznamenala winner.

0:1 Peschkeová a Melicharová získávají gem.

Siniakové se return nepovedl, mířil v ideální výšce a ideální rychlostí přímo na Peschkeovou. Ta jednoduchým volejem získala pro svůj pár vedení.

0:15

Melicharová nachytala na síti Siniakovou. Rodačka z Hradce Králové hrála úder trochu později, než by bylo záhodno, a už nedostala míček přes síť.

0:30

Peschkeová returnovala bekhendem přesně po postranní čáře. Siniaková na síti ustoupila, ale Krejčíková vzadu na balonek nedosáhla.

15:30

Napodruhé už Siniaková na síti vyzrála na Melicharovou a nadvakrát zatloukla míček do bezpečí.

15:40

Siniaková zklamaně otáčí hlavou. Češky se bránily náporu od soupeřek, ale právě Siniaková hrála nakonec po útoku Melicharové do sítě. Dva brejkboly.

30:40

Melicharová hrála proti servisu Krejčíkové vysoký return, ale na síti potom nedosáhla na forhendový prohoz Češky k postranní lajně.

40:40

Peschkeová útočila z returnu jen do sítě, Krejčíková odvrací i druhý brejkbol.

A:40

Rychlým podáním připravila Krejčíková na síti jednoduchou pozici pro Siniakovou, která zahrála balonek razantně mezi soupeřky. Češky mají gembol.

1:1 Krejčíková a Siniaková získávají gem.

Siniaková zvládla souboj na síti a poslední úder Melicharové už na druhou stranu nepřešel. Češky odvrátily dva brejkboly a srovnaly na 1:1.

15:0

Peschkeová po servisu zatlačila na Krejčíkovou, která hrála druhý úder do sítě.

30:0

Krejčíková se vůbec nepovedl pokus o lob a Peschkeová ukázala na síti brilantní volej. To jsou léta zkušeností a skvělé deblové umění v akci.

30:15

Krejčíková přelstila Peschkeovou dobrým returnem pod nohy.

30:30

Siniaková hrála přes pásku a Melicharová poslala balonek v pozdní reakci až do zámezí. Peschkeová podává za stavu 30:30, Češky hrají o brejkbol.

40:30

Krejčíková se pořádně opřela do returnu po druhém podání Peschkeové, ale přetáhla základní čáru. Gembol pro Peschkeovou a Melicharovou.

40:40

Siniaková viděla místo v deblovém koridoru a Melicharová se tam nestihla po prohozu dobře natáhnout. Nedostala balonek přes síť a je tu shoda.

40:A

Krejčíková doběhla lob Melicharová a vrátila míček podobným způsobem na druhou stranu. Američanky práskla do balonku vší silou, ale přestřelila. Češky proto mají na startu druhého setu brejkbol.

2:1 Krejčíková a Siniaková získávají gem.

Češky využívají brejkbol a jdou v druhé sadě do vedení. Znovu zatlačily na Melicharovou, ta nezvládla úder zezadu a Peschkeová přichází o servis.

15:0

Siniaková začíná na podání přímým bodem proti Melicharové.

30:0

Siniaková si po returnu Peschkeové včas všimla pohybu Melicharové na síti a poslala balonek neomylně po čáře.

30:15

Druhá dvojchyba Siniakové v zápase.

40:15

Česká tenistka si však energicky sebrala nové balonky a blýskla se vzápětí esem.

40:30

Siniaková si teď zahrála na lobovanou, druhý úder však skončil těsně za základní čarou, což potvrdila i challenge. Češkám zbývá na servisu ještě jeden gembol.

3:1 Krejčíková a Siniaková získávají gem.

Return Peschkeové končí v zámezí, Siniaková v poklidu potvrzuje brejk. Češky mohou být v klidu a mohou zkusit obrat o servis Melicharovou.

15:0

Vysoká Američanka ale opět startuje přímým bodem ze servisu.

30:0

Peschkeová povzbuzuje svou parťačku, která bekhendem přelobovala Krejčíkovou a míček spadl přesně do růžku kurtu. Skvěle Melicharová.

40:0

Eso rodačky z Brna, která žije odmalička v Americe, znamená tři gemboly.

40:15

Po esu dává Melicharová dvojchybu.

3:2 Peschkeová a Melicharová získávají gem.

Peschkeová si pomohla páskou a Siniaková pak hrála do sítě. Peschkeová s Melicharovou snižují a podruhé si volají svého trenéra Torstena Peschkeho.

0:15

Parádní výměna končí lépe pro Peschkeovou a Melicharovou. Siniaková se na síti natáhla po prohozu, ale Krejčíková hrála po doběhu těsně do autu. Balonek šel přes síť osmadvacetkrát, suverénně nejdelší výměna zápasu.

0:30

Jestřábí oko potvrzuje přesnost returnu Květy Peschkeové, to byla paráda.

15:30

Krejčíková poslala balonek mezi Peschkeovou a Melicharovou, jež se tentokrát nedohodly, která bude hrát.

15:40

Peschkeová svým returnem vytloukla Siniakovou na síti a zajistila pro svůj pár dva brejkboly. Česko-americká dvojice může srovnat na 3:3 ve druhé sadě.

30:40

Melicharová nastřelila z returnu Siniakovou, ale ta měla na síti štěstí. Nastavila raketu pudem sebezáchovy a balonek spadl těsně za pásku.

40:40

Druhý brejkbol odvrací Krejčíková esem přesně na téčko.

A:40

Výborný servis Krejčíkové. Melicharová vsadila na lobovaný return, ale balonek se nevešel do kurtu. Výhoda pro podávající Brňanku.

4:2 Krejčíková a Siniaková získávají gem.

Češky utekly ze dvou brejkbolů a drží si náskok. Krejčíková zahrála do protipohybu přebíhající Peschkeové, která už se nedokázala srovnat.

0:15

Siniaková zakončila boj na síti povedeným kraťasem, Melicharová míček nestihla.

0:30

Siniaková skvěle přečetla situaci na kurtu, viděla pohybující se Peschkeovou a prohozem do protějšího rohu vyřadila ze hry obě soupeřky.

15:30

Melicharová pustila return Krejčíkové za sebe, a udělala dobře. Byl to aut.

30:30

Siniaková nalila Peschkeovou přímo na raketu a rodačka z Bílovce nezaváhala. Česko-americký pár nutně potřebuje uhrát tento gem, aby si zachoval naději.

40:30

Krejčíkové se nezdařil return druhého podání Peschkeové, míček je v síti.

4:3 Peschkeová a Melicharová získávají gem.

Melicharová vytlačila svým pohybem na síti úder Siniakové mimo dvorec a spolu s Peschkeovou se drží ve hře. Na servis teď půjde nejmladší hráčka.

15:0

Krejčíková pustila míček dozadu na Siniakovou, která to zjistila na poslední chvíli a nabila Melicharové na středu kurtu. Američanka ovšem nalitý míček pokazila.

30:0

Krejčíková výborně vyrazila proti returnu Peschkeové a poslala balonek nechytatelně Melicharové pod nohy. Důležité vedení pro Češky.

30:15

Melicharová prohazovala přes Krejčíkovou, jíž se tentokrát volej nevydařil. Hrála balonek později, než bylo třeba, a hrála jej do zámezí.

40:15

Peschkeová trefila return rámem a pro Krejčíkovou nebyla smeč problémem.

5:3 Krejčíková a Siniaková získávají gem.

Melicharová returnovala po druhém podání Siniakové do zámezí a Češky si nadále drží nadějné vedení. Američanka podává na udržení v zápase.

15:0

Melicharová rozehrála devátý gem druhého setu úspěšně.

30:0

Peschkeová si počíhala na return Siniakové a jen lehce sklepla balonek na druhou stranu. Rutinérsky provedený volej deblové hvězdy.

40:0

Přímý bod Melicharové na podání proti Krejčíkové.

5:4 Peschkeová a Siniaková získávají gem.

Čistá hra pro česko-americký pár. Melicharová teď odpodávala fantasticky, ale Krejčíková půjde servírovat novými míči na postup do semifinále. 

Češky přišel před desátým gemem druhé sady na lavičku povzbudit Kateřinin otec Dmitrij Siniakov. Teď už Krejčíková podává na postup.

0:15

Melicharová se trefila z returnu přesně do deblového koridoru.

0:30

Krejčíková se nedokázala prosadit proti česko-americkému valu a Melicharová ukončila výměnu nekompromisním volejem.

0:40

Dvojchyba Krejčíkové znamená tři brejkboly. Češky mají problém s dohráním druhé sady, která se pro ně může nepříjemně natáhnout.

15:40

Peschkeová šla po druhém servisu Krejčíkové po čáře, ale return to byl příliš dlouhý. Krejčíková první brejkbol odvrátila.

30:40

Krejčíková musela znovu přes druhé podání a ubránila se bombě Melicharové. Američanka už další úder pokazila.

40:40

Siniaková si na síti poradila parádně, i když trochu se štěstím. Proti voleji Melicharové vyhrábla volej od země a přelobovala Peschkeovou.

A:40

Krejčíková se Siniakovou odvrátily tři brejkboly a mají mečbol. Melicharová napálila balonek do sítě a Češky jsou krůček od semifinále.

6:4 Krejčíková a Siniaková postupují dál.

Je konec. Melicharová ukončila zápas chybou od základní čáry a světové jedničky Krejčíková se Siniakovou prošly do semifinále Turnaje mistryň.

2:0

Utkání skončilo, vítězí Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková.

Druhá sada byla o poznání vyrovnanější než ta první, Češky měly náskok brejku, ale Peschkeová s Melicharovou na konci nepříjemně dotahovaly. Nevyužily však ani jeden ze tří brejkbolů pohromadě v posledním gemu, Krejčíková zachovala na podání chladnou hlavu. Spolu se Siniakovou tak při premiérové účasti v Singapuru postupují do semifinále.

Boj o finále bude ryze český. Světové jedničky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková se v něm střetnou s Andreou Sestini Hlaváčkovou a Barborou Strýcovou.

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.

Právě se děje

před 49 minutami

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.

Další zprávy