Turnaj WTA v Sydney, Petra Kvitová ve finále.
Petra Kvitová
Australian Open 2015 : Irina-Camelia Beguová
Irina Camelia Beguová

Dobré ráno, vítejte u online reportáže z grandslamového Australian Open. Ve druhém kole se česká tenistka Petra Kvitová střetne s Rumunkou Irinou Camelií Beguovou. Utkání by mělo začít přibližně v 8:20 hodin.

Utkání Petry Kvitové je na programu v takzvané 1573 aréně jako čtvrté v pořadí. Nyní, tedy v 7:45 našeho času, se na tomto kurtu hraje již třetí zápas. Stav duelu mezi Taylorem Fritzem a Gaelem Monfilsem je zatím 2:1 na sety a 4:4 ve čtvrté sadě.

Američan Fritz právě vyřadil Francouze Monfilse po setech 6:3, 6:7, 7:6, 7:6. Znamená to, že už za pár minut nastoupí do arény 1573 Petra Kvitová s Irinou Camelií Beguovou.

Petra Kvitová je momentálně na 6. místě světového žebříčku, její soupeřce patří až 70. pozice. O favoritce tedy nemůže být nejmenších pochyb.

Češka navíc s Rumunkou ještě nikdy neprohrála. Vyhrála 2:0 v Madridu 2015, 2:0 v téže sezoně na French Open a také loni v Petrohradu. Tehdy při své cestě za titulem ztratila Kvitová s Beguovou poprvé set, zvítězila ale 6:3, 1:6, 6:1.

Své zápasy druhého kola už mají za sebou Tomáš Berdych a Markéta Vondroušová. Zatímco česká mužská jednička znovu zahrála famózní duel, mladá tenistka se s turnajem rozloučila. Více čtěte v přiloženém článku.

Tenistky už jsou na kurtu a rozehrávají se. Na servisu začne Kvitová.

Utkání začíná.

15:0

První fiftýn zápasu získává Češka.

15:15

Forhend české tenistky byl moc dlouhý.

30:15

Kvitová se trefila do prvního servisu, Beguová pak pod tlakem chybovala.

40:15

Přímý bod pro světovou šestku.

40:30

Kvitová zaznamenává druhou forhendovou chybu.

1:0 Kvitová získává gem

Parádní první servis uzavřel úvodní hru.

15:0

Kvitová se sice obdivuhodně natáhla pro první servis soupeřky, ta pak ovšem umístila forhend po čáře naprosto přesně.