reklama
 
 

Keysová nenastoupila do semifinále a uškodila si v boji o Turnaj mistryň

Aktualizováno 15. 10. 2016 18:12
Američanka Madison Keysová bojuje o účast na Turnaji mistryň, a tak přijela na turnaj do rakouského Lince navzdory onemocnění. Do semifinále už ale nenastoupila, protože nechtěla riskovat. Česká deblistka Květa Peshkeová si zahraje o 28. deblovou trofej.

Linec - Americká tenistka Madison Keysová nenastoupila kvůli nachlazení do dnešního semifinále turnaje v Linci. Bez boje tak do finále postoupila Švýcarka Viktorija Golubicová, jež si zahraje o titul podruhé v kariéře. Druhou finalistkou je Slovenka Dominika Cibulková.

Již o 28. deblovou trofej bude v neděli v Linci usilovat jednačtyřicetiletá Květa Peschkeová. S Němkou Annou-Lenou Grönefeldovovu v semifinále vyřadily turnajové jedničky Raquel Atawovou a Abigail Spearsovou z USA 6:2, 7:5.

Třetí nasazená Keysová do Rakouska už nemocná přijela a její stav se v průběhu turnaje ještě zhoršil. Ačkoli bojuje o účast na Turnaji mistryň, rozhodla se neriskovat a dnes už nenastoupila.

Golubicová tak měla druhý den po sobě štěstí, neboť v pátek jí v třetím setu vzdala čtvrtfinále kvůli podvrtnutému kotníku turnajová jednička Garbiňe Muguruzaová. Švýcarka, jež v neděli oslaví 24. narozeniny, se pokusí získat druhý titul v kariéře po červencovém úspěchu v Gstaadu.

Soupeřkou 62. hráčky žebříčku v neděli bude druhá nasazená Cibulková, jež v souboji hráček usilujících o účast v Singapuru zdolala 6:4, 6:3 Carlu Suárezovou ze Španělska. Slovenka se díky postupu do finále posunula v letošním žebříčku za sedmou Keysovou na poslední osmé místo zajišťující start na Turnaji mistryň.

Wozniacká postoupila v Hongkongu do finále

Caroline Wozniacká postoupila přes obhájkyni titulu Jelenu Jankovičovou do finále turnaje v Hongkongu. Její nedělní soupeřkou bude Francouzka Kristina Mladenovicová.

Šestadvacetiletá Wozniacká vyhrála souboj bývalých světových jedniček 6:3 a 6:4. Hráčka, kterou letos několik měsíců vedl český trenér David Kotyza, ještě na turnaji neztratila set a tři týdny po triumfu v Tokiu bude bojovat o druhý titul v sezoně.

Mladenovicová zdolala v semifinále 7:5, 6:3 Australanku Dariu Gavrilovovou, čtvrtfinálovou přemožitelku světové jedničky Angelique Kerberové z Německa. Třiadvacetiletá tenistka, jež by neměla chybět ve francouzské nominaci na listopadové finále Fed Cupu proti Česku, se bude snažit získat první singlový titul v kariéře.

Tenisový turnaj žen v Linci (tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - semifinále:

Cibulková (2-SR) - Suárezová (4-Šp.) 6:4, 6:3, Golubicová (Švýc.) - Keysová (3-USA) bez boje.

autor: ČTK | 15. 10. 2016 14:18

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama