reklama
 
 

Kvitovou vidí experti ve finále Wimbledonu. Záhadná bída Plíškové prý letos neskončí

29. 6. 2018 6:13
První wimbledonské předpovědi jsou venku. Petra Kvitová je podle očekávání jednou ze tří hlavních kandidátek na titul.

Praha/Londýn - Věhlasný All England Club ožívá, do startu 132. ročníku nejslavnějšího tenisového turnaje zbývají pouhé tři dny. A i když zatím neproběhl los, v zákulisí už se začínají důkladně probírat šance jednotlivých hvězd.

Přesně před rokem vypadala situace pro český tenis snad až příliš růžově. Karolína Plíšková v Eastbourne neochvějně kráčela za titulem, Petra Kvitová nabírala síly po triumfu v Birminghamu.

Dvě české ranařky se díky skvělým výkonům v přípravě ocitly na absolutním vrcholu seznamu favoritek travnatého grandslamu.

Mluvilo se o jedinečné šanci na ryze české finále Wimbledonu. Šlo o lákavou představu, pro níž bylo snadné se nadchnout. Záhy se ale ukázala býti utopickou.

Plíšková padla ve druhém kole s pozdější semifinalistkou Magdalenou Rybárikovou ze Slovenska. Den předtím, ve stejné fázi turnaje, skončila zoufale brzy také cesta Kvitové. Dvojnásobnou šampionku překvapila Američanka Madison Brengleová. Zklamání bylo obrovské, Kvitová hořekovala nad další porážkou na osudovém kurtu číslo 2, Plíšková si vyčítala taktický kolaps.

Před letošním Wimbledonem jsou turnajové predikce odlišné. Nůžky mezi českými hvězdami se povážlivě rozevřely.

Kvitová září, letos je zatím nejlepší tenistkou světa. Od začátku května prohrála jediný z dvaceti zápasů. Ve svém sezonním zápisu má už neuvěřitelných pět turnajových vavřínů. Na trávě navíc její síla pravidelně roste. Osmadvacetiletá hráčka minulý týden obhájila titul v Birminghamu, a dala tak jednoznačné razítko na očekávanou pozici jedné z největších favoritek třetího grandslamu sezony.

Naopak Plíšková pokračuje v trápení. Na konci dubna získala ve Stuttgartu svůj jediný letošní titul, od té doby jdou ale její výkony strmě dolů. Na začátku května v Madridu sice došla do semifinále, na Kvitovou v něm ale nestačila. Pak už žádný podobný úspěch nepřišel, šestadvacetiletá tenistka vyhrála jen polovinu z osmi utkání. 

A tráva? V Birminghamu padla už v prvním utkání s neoblíbenou soupeřkou Rybárikovou. V Eastbourne skončila cesta za obhajobou už ve čtvrtfinále, na raketě jasné outsiderky Aryny Sabalenkové z Běloruska.

Jeden logický důsledek přichází už před Wimbledonem. Petra Kvitová jde v žebříčku před Karolínu Plíškovou a je zaslouženě staronovou českou jedničkou.

Potvrdí lepší formu i na zelených londýnských pečlivě střižených dvorcích?

Předpovědi o tom zatím příliš nepochybují. Kvitová se objevuje pravidelně mezi největšími favoritkami, společně s loňskou šampionkou Garbině Muguruzaovou ze Španělska a světovou jedničkou Simonou Halepovou z Rumunska. Na druhou stranu Plíšková dle expertů znovu ve Wimbledonu nepřekročí druhé kolo.

Predikce zpravodajského serveru The National dokonce připsala Kvitové titul, zatímco Plíškovou pasovala na "propadák" turnaje.

"Kvitová je v současnosti nejlepší hráčkou na trávě. V Birminghamu ztratila jediný set a ví, jak se vyhrává Wimbledon. Její důrazná hra se na trávu perfektně hodí. Když je ve formě, téměř se proti ní nedá hrát," napsal editor John Turner. 

O Plíškové se vyjádřil s despektem a připomněl její záhadnou a těžko pochopitelnou wimbledonskou bídu.

"Je podobná jako Kvitová, málokomu by měla tráva vyhovovat tak jako jí. Na Wimbledonu by měla být monstrem. Namísto toho se jí v Londýně dlouhodobě nedaří. Svou kuriózní bilanci nevylepší ani letos. Její hra momentálně není v pořádku," poznamenal.

Celá řada dalších předčasných soudů vyleze na povrch po pátečním losu. Dá se ale předpokládat, že budou podobné. Kvitová je zkrátka v kurzu, Plíškovou takřka všichni odepisují. 

autor: Aleš Vávra | 29. 6. 2018 6:13

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama