Strach nadčlověka, Češka bez chuti, ego úlety Šarapovové. Nejlepší hlášky z Roland Garros

Aleš Vávra Sport Aleš Vávra, Sport
Aktualizováno 11. 6. 2018 8:10
Grandslamové French Open skončilo. Podívejte se, jaké zajímavé výroky v Paříži zazněly.
tenis, French Open 2018
tenis, French Open 2018 | Foto: Reuters, ČTK

Nejlepší hlášky na Roland Garros

117. ročník grandslamového French Open nabídl celou řadu velkých příběhů a také spoustu nezapomenutelných hlášek. Podívejte se v našem přehledu na ty nejzajímavější. Od legendární "babičky ve sprše", přes uraženou sibiřskou sirénu až po útočně naladěnou Báru Strýcovou. A spoustu dalších.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 26 minutami

Veterináři kvůli ptačí chřipce vybijí chov drůbeže ve Slepoticích, půjde o více než 137 tisíc kusů

Vybíjení drůbeže kvůli ptačí chřipce v chovu společnosti Moras Moravany, v němž byla prokázána ptačí chřipka, začne toto pondělí večer. Informoval o tom předseda představenstva Zdeněk Barták. Na farmě ve Slepoticích firma chová zhruba 7000 krůt a asi 130 000 brojlerů. 

Likvidaci provedou hasiči podle pokynů veterinářů. Podle Tomana by byli povolání vojáci jen v případě, pokud by to bylo nutné. Hmotnost drůbeže veterináři odhadují na 400 tun.

Dalších 120 000 kusů drůbeže firma chová ve velkochovu v Moravanech, ve vzdálenosti do tří kilometrů od nového ohniska. O jejich utracení se teprve rozhodne, žádné úhyny tam dosud nebyly hlášené, sdělili v pondělí zástupci Státní veterinární správy (SVS) a ministerstva zemědělství. Veterináři odvezli vzorky z tohoto chov k vyšetření, na výsledky se zatím čeká. Vzorkovat se budou také drobné chovy. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy