Infarktový obrat ve Štrasburku, tak si Češky došly pro fedcupový hattrick

Vítězná radost českého týmu po závěrečné čtyřhře
Barbora Strýcová byla jednou z hlavních postav nedělního progamu finále. Za stavu 2:1 pro Francii totiž musela naskočit do hry za zraněnou Petru Kvitovou.
Ta hrála už sobotní zápas proti Caroline Garciaové pod prášky, neboť měla otok na zánártní kosti. Druhý duel už by ale nezvládla, a tak Petr Pála vybral jako náhradnici právě Strýcovou.
A Strýcová nezklamala.
V duelu dvou náhradnic porazila Alizé Cornetovou ve dvou setech.
Foto: ČTK
ČTK Reuters Sport ČTK, Reuters, Sport
13. 11. 2016 21:06
Prohlédněte si fotografie z nedělního programu finále tenisového Fed Cupu, v němž se opět z triumfu radovaly české tenistky.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy