Švýcarky přišly o krásnou "slovenskou" kamarádku Češek, kdo jim zbývá?

Švýcarky přišly o krásnou "slovenskou" kamarádku Češek, kdo jim zbývá?
Semifinále Fed Cupu je tady. O víkendu se české tenisky postaví v Lucernu Švýcarkám. Ty o víkendu rozesmutnila zpráva, že nebude moci nastoupit jejich jednička Belinda Bencicová. Pojďme si ale reprezentaci helvétského kříže projít.
Nehrající kapitán Heinz Günthardt nemá zas tak široký výběr jako jeho český kolega Petr Pála. Prim mezi nimi dosud hrála teprve 19letá Belinda Bencicová.
Momentálně desátá hráčka světa je jedničkou Švýcarek, v posledních týdnech ale bojovala s bolestmi zad a na turnaji v Charlesonu vypadla už v prvním kole. Podstoupila vyšetření, která odhalila prasklinku na kostrči.
Potřebuje prý až čtyři týdny volna. Pro Švýcarsko je to velká ztráta. Ne nadarmo se o Bencicové říká, že je to nová Martina Hingisová.
Foto: instragram Belindy Bencicové
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
11. 4. 2016 6:00
Podívejte se na galerii švýcarských tenistek, které se o víkendu představí českým hráčkám v semifinále Fed Cupu.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Kongu po nehodě autobusu s cisternou převážející benzín uhořelo 33 lidí

V provincii Kwango na západě Konga při střetu autobusu s cisternou převážející pohonné hmoty uhořelo 33 lidí. Cisterna směřovala po jednom z hlavních tahů do metropole Kinshasy, zjistila agentura AFP z policejních zdrojů. Pozůstatky obětí dopravní nehody v pondělí ráno pohřbili.

"V noci ze soboty na neděli uhořelo 33 lidí při velkém požáru způsobeném kolizí rozměrného vozidla přepravujícího pohonné hmoty a přeplněného autobusu," uvedlo vedení místní policie. "Mohli jsme vyzvednout jen lebky, zbytek těl se nepodařilo najít. S úctou jsme je pohřbili dnes ráno," uvedl další policejní zdroj.

Dopravní nehody s četnými oběti na životech jsou v Kongu poměrně časté, na vině je špatný technický stav mnoha vozidel i silnic nebo opilí řidiči, někdy též bez potřebných znalostí. V říjnu 2018 na trase mezi Kinshasou a Matadi taktéž havarovala cisterna, při nehodě tehdy zemřelo 53 lidí. Tragickou bilanci 230 obětí měla nehoda cisterny v roce 2010.

Zdroj: ČTK
Další zprávy