Dva týdny dřiny jí prospěly. Kvitová se už těší do Singapuru. Poletí s ní i rodiče

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
15. 10. 2018 18:20
Ještě vyzkoušet pár servisů, pár volejů a jede se do Singapuru. Petra Kvitová zažila i bez grandslamových úspěchů skvělou tenisovou sezonu a odměnou jí je účast na Turnaji mistryň. Po dvou týdnech usilovného tréninku se prý cítí skvěle a ráda by vybojovala alespoň postup ze skupiny. Na podnik osmi nejlepších hráček světa ji přijedou podpořit i rodiče.
Jak vypadal přípravný trénink Petry Kvitové před Turnajem mistryň? | Video: František Grossmann

Před vaším zraněním jste hrávala Turnaj mistryň pravidelně, teď se tam vracíte po třech letech, je to jiné? 

Je. Po tom, co jsem se vrátila na okruh, je to třešnička na dortu za sezonou. Být tam je veliká prestiž a beru to s pokorou. Navíc to dopadlo dobře, že jsem se kvalifikovala brzo a neměla jsem nervy až do konce.

Takže vám po brzkém vyřazení na asijských turnajích pauza prospěla?

Určitě. Před Čínou jsem hodně marodila, moc jsem toho nenatrénovala. Teď už jsem zdravá, musím to zaťukat, ale chřipka, nebo co to bylo, je pryč. Cítím se fajn a vrchol sezony je pro mě teď. Odpočinek a trénink pro mě byla lepší varianta, než kdybych do poslední chvíle hrála. Trénovala jsem 14 dní poměrně urputně. Dala jsem do toho všechno a teď už jen předvést, co půjde.

Co to znamená "urputně"?

Dostala jsem docela zabrat, ale musím říct, že kluci trenéři to udělali dobře, že nejsem unavená nebo přetrénovaná z toho, že bych pořád hrála tenis nebo dělala kondici. Program sestavili dobře. A tím, že se i těším, tak je to ten nejlepší stav, co může být. 

S jakým cílem do Singapuru tedy poletíte?

Každé vítězství se bude počítat. Hlavně, abych hrála dobrý tenis. Kdybych nějakou tu výhru urvala, tak by to byl dobrý bonus. Je tam osm nejlepších hráček, takže pokud bych postoupila ze skupiny, byla bych moc ráda.

Na grandslamech se vám letos moc nedařilo, mohla by to být na Turnaji mistryň taková náplast?

Mohlo by to být, ale já to tak neberu. Sezonu jsem už hodnotila několikrát, jsem ráda za to, jak všechno dopadlo a jak to je. Že tam vůbec můžu být. Ať se stane, co se stane, tak to bude fajn.

Může vám pomoct, že se hraje oproti ostatním turnajům na skupiny?

Je to příjemnější. První kola jsou pro mě všude trochu nepříjemná. Na druhou stranu, tady tím pádem nebude čas na nějaké zoufalé věci. Pojede se hned na plný petardy.

Vybaví se vám ještě hezké vzpomínky na vítězství 2011 a finále 2015?

Vzpomínky nemám úplně špatné, byť z Istanbulu jsou lepší než ze Singapuru. Co si pamatuji, povrch je tam docela pomalý, což mně moc nevyhovuje. Na druhou stranu vím, že jsem tam byla ve finále, tak snad mi to trochu pomůže.

Zastavme se ještě u pomalého povrchu, jak velká komplikace to pro vás bude? 

Takhle pomalý povrch nikde na turnajích nemáme, pokud to bude stejné, jak si pamatuji. Je to zvláštní, ale každým dnem a zápasem se to zrychluje, nejtěžší budou ty první zápasy. 

Jak se těšíte na město?

Ze Singapuru jsem toho zatím tolik neviděla. Samozřejmě znám ten hotel, kde spíme a kde je na střeše bazén, takže na ten se těším a určitě se v něm alespoň jednou objevím. A těším se i proto, že poletí taky moje rodiče. Bude to zase něco jiného. Doufám, že se jim tam bude líbit. Byli už víceméně všude, jen ne tam.

To byl váš nápad je pozvat?

Chtěli sami. Taťka mi někdy před Čínou volal, že kdyby se to povedlo, že by rádi letěli. Tak jsem samozřejmě souhlasila.  

Stihla jste se už nachystat a zabalit?

Čas jsem na to měla, ale nějak jsem ho promrhala. Tak na pohodu to není. Vím, že je to tam společenská akce, takže si musím vzít i nějaké šaty. Bude to větší show než třeba na grandslamech, víc efektů, víc se to prodává.  

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Trump se distancoval od výpovědi velvyslance při Evropské unii Sondlanda

Prezident Spojených států Donald Trump se distancoval od středeční veřejné výpovědi amerického velvyslance při Evropské unii Gordona Sondlanda v Kongresu zmínkou o rozhovoru, kdy mu řekl, že od Ukrajiny nic nechce. Šéf Bílého domu novinářům zároveň řekl, že Sondlanda příliš dobře nezná a nijak často s ním nehovořil.

Trump citoval z jiné Sondlandovy výpovědi, ve které velvyslanci na dotaz, co žádá od Ukrajiny, odpověděl, že nic nechce. Sondland pod přísahou vypověděl, že nebylo pochyb, že Trump k Ukrajině přistupuje stylem "něco za něco", a že každý ve vedení Trumpovy administrativy o této politice věděl.

"Moc dobře ho neznám. Nemluvil jsem s ním často. Není to člověk, kterého dobře znám. Jeví se ale jako dobrý chlapík," řekl Trump novinářům o Sondlandovi. Velvyslanec v minulosti podporoval Trumpovu prezidentskou kampaň a na volby mu skrze své společnosti podle médií poslal milion dolarů (23 milionů korun).

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pravomoci prezidenta se zřejmě nezmění. Nemáme k tomu mandát, tvrdí poslanci

Pravomoci prezidenta republiky pravděpodobně Parlament v současném složení nezmění. Proti se na středečním jednání ústavních komisí sněmovny a Senátu postavili zástupci ANO a SPD, které svými hlasy mohou ústavní změny ve Sněmovně zablokovat. Většinu možných úprav kompetencí hlavy státu odmítla i KSČM.

"Nemáme mandát k otevření této otázky," uvedla za ANO její poslankyně Helena Válková. Debatu komisí o možných změnách ústavních pravomocí prezidenta před svým předčasným odchodem označila za "zajímavou akademickou diskusi, které se ráda zúčastní, až bude mít čas". "Nevnímáme to jako zásadní nebo akutní problém," dodal poslanec ANO Milan Feranec.

Změnu prezidentských pravomocí odmítl také předseda SPD Tomio Okamura, který s ohledem na nemožnost je prosadit jednání komisí také předčasně opustil.

Předseda KSČM Vojtěch Filip byl ochoten podpořit odvolání přímo voleného prezidenta v referendu. Ochoten byl i k tomu, aby Sněmovna schvalovala kandidáty na ministry před jejich jmenováním tak, jako to činí Evropský parlament u adeptů na eurokomisaře. Bylo by to přijatelné i pro předsedkyni sněmovní komise Kateřinu Valachovou (ČSSD).

před 1 hodinou

Djokovič pomohl Srbsku k vítěznému vstupu do Davisova poháru

Druhý hráč světového žebříčku Novak Djokovič vstoupil do finálového turnaje Davisova poháru hladkou výhrou nad Jošihitem Nišiokou. Po nevydařeném vystoupení na Turnaji mistrů zvítězil ve druhé dvouhře 6:1, 6:2 a zpečetil vítězství Srbů nad Japonskem, které po druhé porážce přišlo o šanci postoupit ze skupiny. Srbsko se o první místo utká ve čtvrtek s Francií.

Vítězný návrat do týmové soutěže oslavil Andy Murray a v úvodním utkání Velké Británie v Madridu udolal Tallona Griekspoora z Nizozemska 6:7, 6:4, 7:6. Trojnásobný grandslamový šampion, jenž v Davis Cupu naposledy nastoupil v roce 2016, se proti 179. hráči světového žebříčku dlouho trápil, koncovku ale zvládl a potvrdil, že je po lednové operaci kyčle naplno zpět.

O druhý bod marně bojoval Daniel Evans, který nakonec Robinu Haasemu podlehl 6:3, 6:7, 4:6. Duel rozhodne závěrečná čtyřhra.

První výhru ve skupině slaví Německo, jehož hráči v obou úvodních dvouhrách porazili soupeře z Argentiny. Druhý duel sehrají ve čtvrtek proti Chile.

Další zprávy