"Chci hrát jako Kvitová." Jak řekla, tak udělala. Dánská dívka letí mezi elitu

Sport Sport
8. 3. 2021 18:52
Prohlásila, že chce hrát jako Petra Kvitová. A pak předvedla, že to myslí smrtelně vážně. Osmnáctiletá Dánka Clara Tausonová nadchla svět tenisu tažením z kvalifikace pro první dospělý titul ve francouzském Lyonu. V týdnu, ve kterém si o šest tisíc kilometrů jihovýchodně - v katarském Dauhá - došel pro trofej také její velký český vzor.
Osmnáctiletá Clara Tausonová se svou první dospělou trofejí.
Osmnáctiletá Clara Tausonová se svou první dospělou trofejí. | Foto: ČTK

V Dánsku se o Tausonové začalo hodně mluvit už v roce 2016. V pouhých třinácti letech opanovala národního mistrovství ve dvouhře. Překonala tím rekord, který do té doby neochvějně držela legendární Caroline Wozniacká. Ta poprvé ve své zemi triumfovala ve čtrnácti letech.

V roce 2019 Wozniackou překonala znovu, to když vyhrála juniorku Australian Open a stala se první dánskou dívkou, která kdy stanula na trůnu pro světovou juniorskou jedničku.

O další dva roky poté je Tausonová poprvé členkou elitní stovky mezi dospělými ženami. Při své třetí účasti v hlavní soutěži na okruhu WTA si z kvalifikace došla až pro titul.

Svědectví o nastupující superhvězdě poskytl tenisovému světu francouzský Lyon.

Tausonová na francouzském středovýchodu během devíti dnů sehrála sedm duelů, aniž by v nich ztratila jediný set.

"Celkově to pro mě byl divný týden. Vždy mám nějaký výpadek, ale tady nic takového nepřišlo," podivovala se teenagerka poté, co pozvedla růžovou trofej.

Pár dní předtím v prvním kole vyřadila nasazenou jedničku Rusku Jekatěrinu Alexandrovovou a v rozhovoru se nechala slyšet: "Chci hrát jako Petra Kvitová." 

"Chci být takovou hráčkou, která opravdu dobře servíruje a dává velké rány, jako Kvitová. Moc ráda se dívám na její zápasy, nebojí se bouchnout do míčku. Chtěla bych proti ní někdy nastoupit a cítit, jak od ní přilétají míčky," zasnila se Tausonová.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy