"Chci hrát jako Kvitová." Jak řekla, tak udělala. Dánská dívka letí mezi elitu

Sport Sport
8. 3. 2021 18:52
Prohlásila, že chce hrát jako Petra Kvitová. A pak předvedla, že to myslí smrtelně vážně. Osmnáctiletá Dánka Clara Tausonová nadchla svět tenisu tažením z kvalifikace pro první dospělý titul ve francouzském Lyonu. V týdnu, ve kterém si o šest tisíc kilometrů jihovýchodně - v katarském Dauhá - došel pro trofej také její velký český vzor.
Osmnáctiletá Clara Tausonová se svou první dospělou trofejí.
Osmnáctiletá Clara Tausonová se svou první dospělou trofejí. | Foto: ČTK

V Dánsku se o Tausonové začalo hodně mluvit už v roce 2016. V pouhých třinácti letech opanovala národního mistrovství ve dvouhře. Překonala tím rekord, který do té doby neochvějně držela legendární Caroline Wozniacká. Ta poprvé ve své zemi triumfovala ve čtrnácti letech.

V roce 2019 Wozniackou překonala znovu, to když vyhrála juniorku Australian Open a stala se první dánskou dívkou, která kdy stanula na trůnu pro světovou juniorskou jedničku.

O další dva roky poté je Tausonová poprvé členkou elitní stovky mezi dospělými ženami. Při své třetí účasti v hlavní soutěži na okruhu WTA si z kvalifikace došla až pro titul.

Svědectví o nastupující superhvězdě poskytl tenisovému světu francouzský Lyon.

Tausonová na francouzském středovýchodu během devíti dnů sehrála sedm duelů, aniž by v nich ztratila jediný set.

"Celkově to pro mě byl divný týden. Vždy mám nějaký výpadek, ale tady nic takového nepřišlo," podivovala se teenagerka poté, co pozvedla růžovou trofej.

Pár dní předtím v prvním kole vyřadila nasazenou jedničku Rusku Jekatěrinu Alexandrovovou a v rozhovoru se nechala slyšet: "Chci hrát jako Petra Kvitová." 

"Chci být takovou hráčkou, která opravdu dobře servíruje a dává velké rány, jako Kvitová. Moc ráda se dívám na její zápasy, nebojí se bouchnout do míčku. Chtěla bych proti ní někdy nastoupit a cítit, jak od ní přilétají míčky," zasnila se Tausonová.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Při íránském ostřelování kurdské oblasti v Iráku zemřelo nejméně sedm lidí

Sedm obětí a tři desítky zraněných si vyžádalo ostřelování kurdského regionu na severu Iráku íránskou armádou, informuje o tom agentura AFP s odvoláním na kurdskou samosprávu v Iráku. Samospráva útoky odsoudila a irácké ministerstvo zahraničí se kvůli tomu chystá předvolat si íránského velvyslance, uvedla agentura Reuters.

Ostřelování oblasti v iráckém Kurdistánu íránskými bezpilotními letouny trvá už několik dní a souvisí zřejmě s protivládními protesty, které tento měsíc vypukly v desítkách měst v Íránu kvůli smrti mladé Íránky kurdského původu po zatčení policií. Také íránská agentura Fars, kterou vlastní íránské revoluční gardy, napsala, že "cílené ostřelování separatistů" na severu Iráku souvisí s nepokoji v Íránu, které podle ní kurdské skupiny ze severu Iráku podporují.

Kurdská regionální vláda v Iráku útoky důrazně odsoudila a označila je za "narušení svrchovanosti kurdského regionu". Irák je jedinou zemí, kde mají Kurdové autonomní území s uznanou vlastní správou. Íránské útoky odsoudil dnes i britský generální konzul v Irbílu David Hunt, který to na twitteru označil za " nevyprovokované porušení irácké suverenity".

Zdroj: ČTK
Další zprávy