Top 5 výměn z Dauhá: Kvitová korunovala finálovou demolici fantastickým prohozem

Svůj osmadvacátý triumf na okruhu WTA vybojovala v Dauhá Petra Kvitová. Ve finále rozsekala Garbiňe Muguruzaovou 6:2 a 6:1 a Španělka místy jen sledovala drtivé údery, které létaly z druhé strany dvorce. Kvitové fantastický bekhend ze druhého setu také ovládl anketu nejkrásnějších výměn celého turnaje, jak je připravila stanice O2 TV Sport. Podívejte se na ně.
Video: O2 TV Sport
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy