Zázračná Lu, kandidát na zlato a kladivář, co hází v noci. To je český výběr pro Řím

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
7. 6. 2024 8:57
V Římě dnes startuje atletický šampionát, z něhož Češi už deset let nepřivezli zlatou medaili - mistrovství Evropy. Kdo by mohl dlouhé čekání zlomit? A kdo jsou nové nadějné tváře v omlazeném českém týmu? Podívejte se na přehled.

Lurdes Gloria Manuel, 400 metrů

Česká čtvrtkařka Lurdes Gloria Manuel
Česká čtvrtkařka Lurdes Gloria Manuel | Foto: Česká atletika

18letá čtvrtkařka je obrovskou nadějí české atletiky. Tátu má z Angoly, mámu z Ruska, narodila se v Ostravě a vyrostla v Táboře.

"Občas mám v hlavě trošku kaši," smála se vloni v rozhovoru pro Aktuálně.cz krátce poté, co na juniorském ME získala individuální zlato a bronz ve štafetě.

Jméno Lurdes, díky němuž se jí přezdívá Lu, má podle poutního místa ve Francii, kde mělo v 19. století dojít k zázraku v podobě několika zjevení Panny Marie.

A sama Lu předvedla menší atletický zázrak nedávno na Zlaté tretře. Výkonem 50,59 sekundy zaběhla nejrychlejší český čas tohoto tisíciletí a pátou nejrychlejší čtvrtku sezony mezi Evropankami. Zároveň si zajistila účast na olympiádě.

Atmosféru v dospělé reprezentaci si vyzkoušela před rokem na MS v Budapešti, kde ale do závodů nezasáhla. V Římě by mohla usilovat o evropské finále.

 

Právě se děje

Další zprávy