Slávistky skončily Ligu mistryň remízou s Lyonem

Loučení bylo se ctí. Slávistická hrdinka Votíková vychytala hvězdy Lyonu
Lví podíl na tom měla brankářka Barbora Votíková, která vychytala nejlépe střílející tým soutěže.
Na brankářku týmu z Edenu si nepřišla ani nejlepší střelkyně letošního ročníku dámské LM, Ada Hegerbergová.
Fanoušci Slavie nezapomněli ani na svůj ženský tým, v ochozech jich bylo více než 2800.
Slávistky oproti prvnímu zápasu ve Francii výrazně zlepšily obranu a nedopouštěly se tolika chyb.
30. 3. 2016 20:35
Fotbalistky Slavie se rozloučily s účinkováním v tomto ročníku Ligy mistryň remízou 0:0 v domácí odvetě čtvrtfinále s francouzským Lyonem.

Praha - Fotbalistky Slavie se rozloučily s účinkováním v tomto ročníku Ligy mistryň remízou 0:0 v domácí odvetě čtvrtfinále s nejlépe střílejícím týmem soutěže Lyonem. O postupu už bylo rozhodnuto po úvodním duelu, který Pražanky na půdě francouzského favorita prohrály jasně 1:9. I tak dosáhly účastí ve čtvrtfinále historického úspěchu.

Slávistky oproti prvnímu zápasu ve Francii výrazně zlepšily obranu a nedopouštěly se tolika chyb. Lyon, který Ligu mistryň v letech 2011 a 2012 vyhrál, byl sice střelecky aktivnější, ale žádnou šanci neproměnil.

Domácí hráčky jednou zachránilo břevno, na druhé straně měla největší šanci na konci první půle Kožárová, ale brankářka její hlavičku vyrazila. Na poslední minuty se dostala na trávník i čínská posila Slavie Chu Jing-ťie.

Slavia na cestě do čtvrtfinále vyřadila Bröndby Kodaň (4:1, 0:1) a finalistu z roku 2009 Perm (2:1, 0:0) a mezi nejlepší osmičku prošla jako druhý český celek. První to dokázala Sparta v roce 2005, kdy se osmifinálová fáze Poháru UEFA, předchůdce Ligy mistryň, hrála ve skupinách.