Necidova sestra trefila Slavii čtvrtfinále LM. Agenti Barcelony ani PSG se o ni ale neperou

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
25. 11. 2015 14:06
Simona Necidová se stáhla z útoku do obrany, ale nemrzí jí to. Je ráda, že hraje, a se Slávií se tak mohla dostat do čtvrtfinále fotbalové Ligy mistrů.
Simona Necidová
Simona Necidová | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Ani se vám nemusí představovat, už podle úsměvu a skromného vyjadřování poznáte, že blondýnka před vámi je sestrou reprezentačního fotbalového útočníka Tomáše Necida. Však má Simona Necidová stejnou vášeň pro Slavii a pro střílení gólů.

Jenže ta druhá láska už nenachází takového naplnění jako dříve. Z útoku ji trenér stáhl do obrany, a protože je spolehlivá, nastupuje na stoperském postu zápas co zápas.

V rozhovoru pro Aktuálně.cz ale prozradila, že toho nelituje, naopak pravidelně se objevuje v základní sestavě a i tak se dokáže prosadit. Vždyť její gól do sítě Permu vystřelil slávistkám čtvrtfinále Ligy mistryň.

Po domácím utkání s Permem jste říkala, že doufáte, že váš vítězný gól bude zároveň i postupový, to se vám splnilo, takže jste spokojená?
To jsem, ale už to radši nikdy říkat nebudu, protože hrát na 0:0 po výsledku 2:1 doma je fakt náročný na psychiku.

Ale s holkami jste to v odvetě zvládly, i když podle videa z oslav v kabině jste ten mráz v Permu odnesla záchvatem kašle...
Tak když hrajete na studeném vzduchu a pak přijdete rychle do tepla, je to šok a mně to asi obzvlášť neudělalo dobře. Ale zvládly jsme to. Nejhorší byla ta zima na nohy, to pak nejde hrát moc technicky. Navíc foukal studený vítr a míč zanášel. Nic příjemného.

Čím to, že jste dvakrát za sebou dokázaly překvapit favorita?
Dobře jsme se připravovaly, viděly jsme videa a v létě jsme makaly, tak se to aspoň projevilo výsledky. Samozřejmě nám pomohla ta loňská zkušenost z Ligy mistrů s Barcelonou. Už jsme nebyly tak překvapené ze stadionu, z velkého soupeře a ze všeho kolem té soutěže.

V pátek bude los čtvrtfinále, kde opět Barcelona bude, koho byste si ale přála?
Přála bych si asi italskou Bresciu, abychom jely někam do tepla. I když ani Barcelona by nebyla špatná, rozdat si to s ní v odvetě za loňský rok.

Kdyby se něco podobného povedlo českému týmu v mužské Lize mistrů, pravděpodobně by hned po některých hráčích sáhly zvučné kluby, jak to bude u vás?
To se asi nestane, u chlapů je to jiné. Tam jsou agenti, kteří hráče dlouhodobě vyhlížejí, to v ženském fotbale moc není. A ani tenhle úspěch tomu podle mého moc nepomůže. I když by asi každá holka byla ráda za nějakou zahraniční nabídku, protože by to byla zajímavá zkušenost.

Vy jste od malička hrála v útoku, dokonce i na klubových stránkách pořád figurujete jako útočnice, ale teď je z vás už půl roku stoperka, jak se to přihodilo?
Byly jsme dvě útočnice a střídaly jsme se, já jsem tedy většinou seděla na lavičce. Pak se zranila naše stoperka a bylo potřeba tam někoho dát. Tak zkusil trenér mě, povedl se mi první zápas a už tam od té doby nastupuji.

"S bráchou se nepopichujeme"

Nemrzí vás to, že z vás není hrotový útočník jako z bráchy?
Jsem ráda, že hraju v základní sestavě. Na jednu stranu mě to trochu mrzí, protože bych chtěla hrát v útoku a dávat góly. Ale viděl jste sám, že ten se dá dát i z obrany.

Berete Tomáše jako svůj vzor?
Přivedl mě k fotbalu, kopali jsme si spolu odmalička, takže vzorem pro mě určitě je. Hlavně tím, jak na sobě maká, že ho nezastavilo ani zranění a chce být pořád lepší.

Vy jste ho teď dohnala v tom, že si stejně jako on s CSKA zahrajete čtvrtfinále Champions League, připomenete mu to, nebo je mezi vámi sourozenecká rivalita?
Rivalita určitě ne, že bychom se nějak předháněli a povyšovali se jeden nad druhým, to ne. Přejeme si, voláme si před každým velkým zápasem a povzbuzujeme se.

Nejste profesionálky, takže všechny holky v týmu pracují nebo studují, jak fotbal limituje konkrétně vás?
Mě to omezuje jen ve škole, že se musím uvolňovat a pak všechno dohánět, ale vycházejí mi vstříc, protože to je sportovní škola. A pak tady taky trénuji malé pětileté kluky, takže tam taky často chybím, ale to zase tolik nevadí.

Na utkání Ligy mistrů vás dokonce byli podpořit v Edenu, jak se vám daří je zvládnout?
Já doufám, že dobře, vypadají šťastně. Jsou to kluci, kteří s fotbalem úplně začínají, jsou malí, takže je to sice trénování, ale i vychovávání zároveň. Původně jsem s tím začínala v rámci praxe ze školy, kdy jsem byla u ročníku 2007, tak teď mám kluky 2010, kde je třeba syn Martina Latky.

A chodí se dívat? Nemluví vám do práce?
Už jsem ho tam párkrát viděla, chodí koukat, ale naštěstí nám do toho nemluví. To spíš malý je ukecaný.

Vidíte v trénování svou budoucnost?
Nevím, jestli by mě to uživilo, ale chtěla bych se tomu určitě věnovat dál, dostat se postupně k holkám a pak třeba i k dospělým holkám.

Takhle fotbalistky Slavie slavily postup do čtvrtfinále Ligy mistryň

 

Právě se děje

před 2 hodinami

USA zařadí hnutí Antifa mezi teroristické organizace, oznámil Trump

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilností vyvolané smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií. Trump o zařazení Antify na seznam mluvil už loni po střetech extremistů v Portlandu.

Další zprávy