Hertl s Kautem asistovali, Vladař dochytal ztracený zápas s Los Angeles

21. 3. 2023 6:50
Čeští hokejoví útočníci Tomáš Hertl a Martin Kaut asistencemi neodvrátili prohru San Jose 5:4 v prodloužení s Edmontonem. Sharks prohráli posedmé v řadě a z posledního místa Západní konference ztrácí bod na 15. Chicago.
Tomáš Hertl
Tomáš Hertl | Foto: Milan Kammermayer

Hertl byl v úvodu zápasu u všeho důležitého. Po minutě a 13 vteřinách hry se radoval z gólu, rozhodčí ale jeho trefu, kvůli ofsajdu při přechodu do útočného pásma neuznali. O čtyři minuty později se devětadvacetiletý český útočník bodového zápisu dočkal. Z pravého kruhu vystřelil na branku Edmontonu a z dorážky poslal San Jose do vedení Alexander Barabanov.

Kaut svůj druhý bod v sezoně zaznamenal ve 35. minutě, kdy se zapojil do akce před brankou Erika Karlssona. Švédský obránce svým druhým gólem v zápase poslal Sharks do vedení 4:3, Oilers ale ve třetí části srovnali a 15 sekund před koncem prodloužení rozhodl o jejich výhře Daniel Nurse.

Gólman Daniel Vladař odchytal třetí třetinu zápasu Los Angeles - Calgary. Čtyřiadvacetiletý český brankář za stavu 1:6 nahradil Jacoba Markströma, za dvacet minut inkasoval dvě branky z 13 střel a neodvrátil vysokou prohru Calgary 2:8.

Pittsburgh - Ottawa 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky: 55. Rakell - 17. Chabot, 58. Batherson. Střely na branku: 49:21. Diváci: 17.080. Hvězdy zápasu: 1. Ferguson, 2. Batherson (oba Ottawa), 3. Rakell (Pittsburgh).

Detroit - Florida 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)

Branky: 15. P. Suter, 48. Larkin - 13. a 59. Verhaeghe, 8. M. Tkachuk, 32. Forsling, 57. E. Staal. Střely na branku: 22:25. Diváci: 15.198. Hvězdy zápasu: 1. Tkachuk, 2. Bennett, 3. Forsling (všichni Florida).

Los Angeles - Calgary 8:2 (4:0, 2:1, 2:1)

Branky: 9. a 56. Grundström, 29. a 33. Kempe, 12. Doughty, 13. Vilardi, 16. Arvidsson, 53. M. Anderson - 21. Toffoli, 50. Hanifin. Střely na branku: 39:18. Daniel Vladař odchytal za Calgary 20 minut, inkasoval dvě branky z 13 střel a úspěšnost zákroků měl 84,6 procenta. Diváci: 16.404. Hvězdy zápasu: 1. Kempe, 2. Kopitar, 3. Byfield (všichni Los Angeles).

Edmonton - San Jose 5:4 v prodl. (1:1, 2:3, 1:0 - 1:0)

Branky: 32. a 57. Ekholm, 8. Bjugstad, 21. Yamamoto, 65. Nurse - 31. a 35. E. Karlsson (na druhou Kaut), 6. Barabanov (Hertl), 29. Lorentz. Střely na branku: 51:32. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Ekholm (Edmonton), 2. Karlsson (San Jose), 3. Nurse (Edmonton).

Colorado - Chicago 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Branky: 27. a 54. Malgin, 3. MacDermid, 31. Rantanen, 54. L. O'Connor. Střely na branku: 32:27. Diváci: 18.121. Hvězdy zápasu: 1. Georgijev, 2. Malgin, 3. MacDermid (všichni Colorado).

2. Colorado 69 41 6 22 231:191 88
3. Minnesota 70 40 8 22 210:191 88
4. Winnipeg 71 39 3 29 215:202 81
5. Nashville 68 34 8 26 191:202 76
6. St. Louis 69 31 5 33 218:252 67
7. Arizona 70 27 11 32 199:244 65
8. Chicago 70 24 6 40 175:249 54