Plzeň zase nasázela osm gólů, trefila se i posila Hořava

22. 6. 2013 13:37
Fotbalisté Plzně pokračují v kanonádě během přípravy na nový ročník Gambrinus ligy, v sobotu vyhráli v Rokycanech vysoko 8:2.
Plzeňští fotbalisté oslavili v přípravě podruhé za sebou "osmičku".
Plzeňští fotbalisté oslavili v přípravě podruhé za sebou "osmičku". | Foto: CPA - Eduard Erben

Rokycany - Hráči Plzně pokračují v kanonádě během přípravy na nový ročník Gambrinus ligy, v sobotu vyhráli v Rokycanech v rámci oslav 120 let tamního fotbalu vysoko 8:2.

Stejný počet gólů přitom nasázeli Viktoriáni i v prvním přípravném duelu sezony, který sehráli ve středu s Doubravkou (více zde).

Těší mě, že jsme opět nastříleli osm branek a doufám, že fanoušci byli spokojeni,“ komentoval utkání trenér Pavel Vrba. „S ohledem na tréninkovou zátěž, kdy trénujeme opravdu hodně, jsem spokojen s naší střeleckou formou.“

Jednou brankou se na dnešní kanonádě ligového šampiona podílela čerstvá posila ze Sigmy Olomouc, Tomáš Hořava, který otevřel skóre zápasu. Hattrickem za pouhých osm minut se pak blýsknul Tomáš Wágner.

Baník padl, prohráli i "klokani"

V sobotním přípravném duelu na novou ligovou sezonu nezaváhali ani borci Teplic, kteří zdolali tým Proboštova z krajského přeboru 4:0.

V pražském derby si Dukla poradila s ligovými nováčky Bohemians 1905 poměrem 2:0. Stejným výsledkem porazilo Slovácko Nitru.

Přípravný duel sehrál dnes také třetí tým uplynulého ročníku Gambrinus ligy Slovan Liberec, který hrál v Žitavě s německým Oberlausitzem bez branek.

Na úvod přípravy také prohrál Baník Ostrava, který bez Milana Baroše nestačil na Kornu Kielce, jíž podlehl 1:2.

Pořádně se naopak v přípravě rozstřílela Olomouc, která vyhrála nad Bělkovicemi 14:1.

Výsledky sobotních přípravných duelů:

FC Rokycany - Viktoria Plzeň 2:8 (0:2)

Branky: 56. L. Aubrecht, 87. Schneiherr - 72., 75. a 80. Wágner, 6. Hořava, 31. Rajtoral, 51. Krmenčík, 84. Štípek, 86. Hora z pen.
Sestava Plzně: I. poločas: Kozáčik - Rajtoral, Řezník, Hejda, Beránek - Hořava, Hanousek - Štípek, Veselinovič, Kovařík - Tecl. II. poločas: Bolek - Beránek, Trapp, Procházka, Končal - Hora, Hrošovský, Kyndl, Kovařík (70. Veselinovič) - Wágner, Krmenčík. Trenér: Vrba.

TJ Proboštov - FK Teplice 0:4 (0:2)

Branky: 16. Gulajev, 37. Kaufman, 83. Jursa, 89. Mahmutovič.
Sestava Teplic: I. poločas: Pechatý - Vondrášek, Kaufman, Lüftner, Krátký - Matula - Andújar, Vachoušek, Jindráček, Vůch - Gulajev. II. poločas: Pechatý - Strada, Jablonský, Hošek, Filip - Verbíř ml., Ljevakovič, Jursa, Andújar - Mahmutovič, Gulajev. Trenér: Ščasný.

Dukla Praha - Bohemians Praha 1905 2:0 (1:0)

Branky: 25. Engelmann, 60. Hašek.
Dukla: Rada - Radoš (62. Ilko), Božič, Ouedraogo (46. Vrzal), Hanousek - Borek (62. Čapek), Kalouda, Rivera (46. Malý) - Engelmann (62. Tenkl), Marek, Albiach (46. Hašek). Trenér: Kozel.
Bohemians: I. poločas: Gábriš - Růžička, Krch, Šmíd, Šírl - Havel, Bartek, Jindřišek, Budínský, Kolář - García (30. Klavík). II. poločas: Gábriš - Kalina, Ptáček, Karamatič, Hauer - Moravec, Jindřišek (76. Krch), Rada, Košata - Klavík, Dosso. Trenér: Weber.

Slovan Liberec - Oberlausitz Neugersdorf (Něm.) 0:0

Sestava Liberce:

I. poločas: Kolář - Coufal, Kováč, Pokorný, Frýdek - Šural, Pavelka, Rybalka, Obročník - Hadaščok, Rabušic.

II. poločas: Kolář - Kušnír, Hušek, Kelič, Frýdek (82. Rybalka) - Hadaščok (70. Morris), Sackey, Obročník (70. Frimmel), Pavelka - Šural (70. Rabušic), Szabó. Trenér: Šilhavý.

Korona Kielce - Baník Ostrava 2:1 (0:0)

Branky: 46. Staporski, 51. Malarczyk - 71. Lukeš.

Sestava Ostravy:

I. poločas: Bárta - Mejič, Kaprálik, Frydrych, Velner - Lukeš, Droppa, Hable, Milosavljev - Kraut, Popovič.

II. poločas: Pavlenka - Mejič, Frydrych, Baránek, Byrtus - Lukeš, Droppa, Vašenda, Holzer - Kraut, Popovič (80. Milosavljev). Trenér: Svědík.

1. FC Slovácko - FK Nitra 2:0 (1:0)

Branky: 10. Trávník, 72. Valenta.

Sestava Slovácka:

I. poločas: Heča - Kubáň, Košút, Mezlík, Reinberk - Hofmann, Valenta, Trávník, Ondřejka - Kerbr, Haša.

II. poločas: Melichárek - Kuncl, Trousil, Břečka, Reinberk - Daníček, Valenta, Havlík, Biolek - Kerbr, Došek. Trenér: Habanec.

Bělkovice - Sigma Olomouc 1:14 (0:8)

Branky: 53. Mir. Sklenář z pen. - 9., 38., 76. a 86. Doležal, 16., 42., 79. a 90. Klesnil, 61. a 90. Blaha, 12. Nepožitek, 20. Janotka, 24. Navrátil, 30. Vepřek.

Sestava Olomouce: Reichl - Janotka (30. Falta), Koutný (30. Šindelář, 60. Sukup), Škerle (30. Jovanovič, 60. A. Ševčík), Vepřek - Hála, Nepožitek (30. Plšek, 60. Rolinc), Navrátil (30. Petr, 60. Blaha), Varadi (30. Zahradníček, 60. Zlámal) - Klesnil, Doležal. Trenér: Kotůlek.