Plzeň na soustředění v Turecku prohrála 1:2 s Razgradem

22. 1. 2016 18:18
Fotbalisté Plzně se rozloučili se soustředěním v Turecku porážkou 1:2 s bulharským mistrem Ludogorcem Razgrad. O jediný gól Viktorie se postaral Jan Holenda.
Jan Holenda se postaral o jediný gól Viktorie
Jan Holenda se postaral o jediný gól Viktorie | Foto: Dalibor Sosna

Antalya (Turecko) - Fotbalisté Plzně se rozloučili se soustředěním v Turecku porážkou 1:2 s bulharským mistrem Ludogorcem Razgrad. O jediný gól Viktorie se postaral Jan Holenda. Český mistr tak prohrál i druhý duel na turecké půdě, předtím podlehl Duisburgu.

Kouč Karel Krejčí nachystal svým svěřencům v Turecku především kondiční tréninky, což bylo na herním projevu znát. Plzeňským hráčům chyběla lehkost a často byli později v soubojích.

Razgrad poslal do vedení po hezké individuální akci a střele zpoza vápna Marcelinho. Plzeň krátce po změně stran po brejku soupeře váhala s odkopem ve vlastním malém vápně, čehož bulharský tým využil k dorážce a zvýšil na 2:0. Vzápětí se sice hlavou po přímém kopu prosadil Holenda a snížil, více však už Plzeň nestihla.

Šanci znovu dostal téměř celý kádr včetně Tomáše Kučery, který by po návratu z Turecka měl zamířit na hostování do Jihlavy. Plzeň se vrací domů v sobotu, ve čtvrtek se přesune na další soustředění na Maltu.

Přípravné fotbalové utkání v Turecku:

Viktoria Plzeň - Ludogorec Razgrad 1:2 (0:1)
56. Holenda - 28. Marcelinho, 52. Angulo.

Sestava Plzně:

I. poločas: Bolek - Matějů, Baránek, Hubník, Limberský - Vaněk, Hrošovský - Kopic, D. Kolář, Končal - Ďuriš.

II. poločas: Bolek - Rajtoral, Kučera, Hejda, Končal - Petržela, Suchan, Hořava, Kovařík - Holenda, Krmenčík. Trenér: K. Krejčí.