Žádné překvapení. Sparta s Dortmundem prohrála, stejně tak Plzeň s Duisburgem

Aktualizováno 19. 1. 2016 21:02
Fotbalisté Plzně odstartovali herní soustředění v Turecku porážkou 0:1 s druholigovým německým Duisburgem. Tři góly dostali fotbalisté Sparty v přípravném utkání od Burussie Dortmund a prohráli 1:3.
David Bičík v utkání proti Borussii Dortmund
David Bičík v utkání proti Borussii Dortmund | Foto: ČTK

Essen/Antalya - Tři góly dostali fotbalisté Sparty v přípravném utkání od Burussie Dortmund. V úterním duelu, který byl pro německý tým generálkou na jarní pokračování bundesligy, prohráli 1:3. O jedinou trefu pražského celku se postaral David Lafata.

Fotbalisté Plzně odstartovali herní soustředění v Turecku porážkou 0:1 s druholigovým německým Duisburgem. Úřadující český mistr ve třetím utkání zimní přípravy poprvé nezvítězil.

Ščasný: Je to slušný výsledek

Sparťané byli po zápase celkem spokojení. "Měli jsme dobré pasáže, ale i pasáže, ve kterých jsme jen bránili. Vzhledem ke všem okolnostem myslím, že to je slušný výsledek, a jsme spokojení," řekl pro web Sparty trenér Zdeněk Ščasný.

Do základní sestavy nasadil i debutující posilu z Liberce Šurala. Za Borussii, pro kterou byl zápas generálkou na sobotní start druhé části bundesligy, od začátku hrála většina opor včetně Hummelse, Mchitarjana, Reuse či Aubameyanga. "Mají pět dní do ligy a nesmírnou kvalitu, naopak my těch posledních čtrnáct dní v nohách. To není výmluva, protože rozdíl by tam byl vidět i tak," uznal sparťanský kouč.

Právě gabonského útočníka v sedmé minutě ještě vychytal brankář Bičík, kterého po půl hodině hry při dalším pokusu Aubameyanga zachránilo břevno. Dominující Dortmund před pauzou vystupňoval tlak. Nejlepší střelec německé ligy Aubameyang otevřel skóre ve 41. minutě, kdy snadno zakončil individuální akci Gündogana.

Pražané zahájili výborně druhý poločas a hned z první velké příležitosti vyrovnali. Dočkal ve 49. minutě prostrčil míč na kanonýra Lafatu a ten v šestnáctce zamířil přesně k tyči. V 65. minutě ale vrátil vestfálskému mužstvu vedení umístěnou ranou Aubameyang a za tři minuty zvýšil Mchitarjan dorážkou po Leitnerově tyčce.

Sparťané tak nenavázali na úvodní drtivé vítězství 7:1 nad druholigovým Ústím nad Labem a další přípravný duel odehrají již ve středu proti Trenčínu.

Plzeň vyšla střelecky naprázdno

Plzni nevyšel úvod a ve 14. minutě se v šestnáctce snadno prosadil nepokrytý Wolze. O chvíli později mohl srovnat Krmenčík, jenže zblízka napálil břevno, další útočník Viktorie Ďuriš pak těsně minul branku. Do druhého poločasu trenér Karel Krejčí nasadil až na brankáře Kozáčika úplně jinou sestavu, ale skóre už se nezměnilo.

"Máme opravdu náročný program, trénujeme dvoufázově a na hřišti to chvílemi bylo znát. Nicméně kluci zápas odpracovali, v tomto směru jim nemám co vytknout. Soupeř potrestal naši chybu, my jsme zaváhání Duisburgu naopak potrestat nedokázali," řekl pro web Viktorie trenér Karel Krejčí.

Západočeši se v Turecku ještě v pátek postaví bulharskému Ludogorci Razgrad, pak se vrátí domů. Plzeň zatím v přípravě porazila třetiligové Domažlice 4:1 a předtím v rámci projektu "Kopeme za fotbal" deklasovala účastníka jihlavského okresního přeboru Puklice 10:3.

Přípravné utkání v německém Essenu:

Borussia Dortmund - Sparta Praha 3:1 (1:0)

Branky: 41. a 65. Aubameyang, 68. Mchitarjan - 49. Lafata.

Sestava Sparty: Bičík - Zahustel, Costa, Brabec, Frýdek - Fatai (46. L. Krejčí), Mareček (69. Jiráček), Vácha (46. Matějovský), Dočkal, Šural - Lafata (66. Juliš). Trenér: Ščasný.

Přípravné utkání v Turecku:

Viktoria Plzeň - MSV Duisburg 0:1 (0:1)

Branka: 14. Wolze.

Sestava Plzně:

I. poločas: Kozáčik - Rajtoral, Hejda, Baránek, Limberský - Suchan, Hrošovský - Petržela, Ďuriš, Kopic - Krmenčík.

II. poločas: Kozáčik - Matějů, T. Kučera, Hubník, Končal - Vaněk, Hořava - Štípek, D. Kolář, Kovařík - Holenda. Trenér: K. Krejčí.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16