Vrba má se Zlínem první výhru, Jablonec překvapivě obral Baník

11. 2. 2023 18:28
Fotbalisté Zlína porazili v 19. kole první ligy Teplice 2:1 a v nejvyšší soutěži premiérově zvítězili pod vedením trenéra Pavla Vrby. Jablonec uspěl na hřišti Ostravy a Slovácko přetlačilo Liberec.
Pavel Vrba.
Pavel Vrba. | Foto: ČTK

Zlínští rozhodli o třetí výhře v ligovém ročníku dvěma brankami v úvodní dvacetiminutovce, kdy skórovali Filip Balaj a Martin Fillo z penalty, za hosty snížil po hodině hry střídající Tadeáš Vachoušek.

Zlín zvítězil po dvou jarních remízách, naopak Severočeši v druhé části sezony i potřetí prohráli. "Ševci" zůstali na předposledním patnáctém místě neúplné tabulky, třinácté Teplice mají o dva body více.

Jablonec zvítězil v Ostravě 2:1 a naplno bodoval po čtyřech zápasech. Hosty poslal do vedení ve 29. minutě jednačtyřicetiletý Tomáš Hübschman, který se stal nejstarším střelcem samostatné nejvyšší soutěže.

V 83. minutě přidal pojistku Václav Sejk, v nastaveném čase už pouze snížil Srdjan Plavšič. Severočeši se posunuli na 12. místo neúplné tabulky, Baník po první jarní porážce zůstal devátý.

Slovácko vyhrálo v Liberci 1:0. Souboj sousedů v tabulce rozhodl na konci druhé minuty nastavení střídající Ondřej Mihálik. Tým z Uherského Hradiště i ve třetím utkání jarní části sezony bodoval a neinkasoval a v neúplné tabulce se posunul na čtvrté místo. Liberec na jaře poprvé prohrál a je osmý.

19. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 0:1 (0:0)

Branka: 90.+2 Mihálik. Rozhodčí: Radina - Leška, Hádek - Kocourek (video). ŽK: Vecheta, Kalabiška. ČK: 87. Svědík (trenér, všichni Slovácko). Diváci: 1589.

Liberec: Vliegen - Plechatý, Prebsl, Purzitidis - Fukala (80. Mészáros), Valenta, Červ, Preisler - Frýdek (72. Doumbia), Višinský (27. Tupta) - Olatunji (72. Rondič). Trenér: Kozel.

Slovácko: Nguyen - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Kalabiška - Daníček, Havlík - Petržela (73. Kim Sung-pin, 90.+5 Břečka), Kohút (63. Mihálik), Holzer (63. Duskí) - Vecheta (73. Šašinka). Trenér: Svědík.

Baník Ostrava - FK Jablonec 1:2 (0:1)

Branky: 90.+3 Plavšič - 29. Hübschman, 83. Sejk. Rozhodčí: Batík - Paták, Podaný - Machálek (video). ŽK: Lischka, Kuzmanovič, Tijani, P. Jaroň - Akpudje, Martinec. Diváci: 5405.

Ostrava: Laštůvka - Juroška, Lischka, Pojezný, Šehič (76. Fleišman) - Cadu (76. P. Jaroň), Miškovič (61. Buchta), Kaloč, Kuzmanovič (87. Šín), Plavšič - Klíma (61. Tijani). Trenér: Hapal.

Jablonec: Hanuš - Akpudje, Král, Martinec, Polidar - Šulc, Považanec, Hübschman, Jovovič (72. Ikaunieks) - Sejk (90. Souček), Chramosta (84. Štěpánek). Trenér: Horejš.

Trinity Zlín - FK Teplice 2:1 (2:0)

Branky: 5. Balaj, 17. Fillo z pen. - 60. Vachoušek, Rozhodčí: Nehasil - Hrabovský, Dohnálek - Černý (video). ŽK: Kučera, Mičevič, Hybš (všichni Teplice). Diváci: 1850.

Zlín: Rakovan - Cedidla, Procházka, Simerský, Bartošák (51. Fantiš) - Hlinka, Hrubý - Fillo (84. Vukadinovič), Janetzký (90.+1 Didiba), Čanturišvili - Balaj (84. Kovinič). Trenér: Vrba.

Teplice: Grigar - Knapík (72. Chaloupek), Mičevič, Hybš - Hyčka (46. Kodad), Kučera, Trubač, Urbanec (83. Dramé) - Čičovský (46. Vachoušek) - Gning, Sy. Trenér: Jarošík.