Slavný návrat Vrby do Baníku skončil fiaskem. Do Ostravy teď zřejmě zamíří Hapal

Jiří Škuba Ondřej Zoubek Jiří Škuba, Ondřej Zoubek
11. 10. 2022 6:19
V květnu to vypadalo jako oboustranně výhodné spojení: renomovaný a úspěchy ověnčený Pavel Vrba se vrátil do fotbalového Baníku Ostrava, ve kterém jako kouč začínal. Ambiciózní tým měl nasměrovat k účasti v pohárech, domácí prostředí a plná podpora vedení či fanoušků ho naopak měla vrátit do trenérské pohody. Nestalo se, spolupráce vydržela pouhý tucet zápasů. A skončila tristně.
Pavel Vrba
Pavel Vrba | Foto: Milan Kammermayer

Mnozí odborníci Baníku s Vrbou předpovídali útok na poháry. Realita po jedenáctém kole Fortuna:Ligy je ovšem taková, že Ostrava živoří na čtrnáctém místě tabulky. Nic na tom nezměnila ani víkendová remíza Baníku v Liberci, o osudu osmapadesátiletého kouče už mělo být rozhodnuto před tímto duelem.

Proč tedy na první pohled logické spojení nevyšlo? Podle několika zdrojů se na výsledcích i celkové atmosféře v klubu negativně podepsala mimo jiné psychická nepohoda, které se Vrba nedokázal zbavit ani v Ostravě.

Už během jeho předchozího angažmá na Spartě prosakovaly informace, že kouč špatně snáší tlak spojený s pozicí hlavního trenéra, o čemž svědčily i jeho opakované popuzené reakce v rozhovorech s médii.

V prvním ligovém utkání Baníku vypadal odevzdaně, když po matném výkonu se Sigmou říkal, že o moc lepší to asi nebude. Jindy se u pomezní čáry vztekal na rozhodčí, v Jablonci dokonce hodil na tribunu plastovou láhev, naštěstí pouze do prostoru, kde nikdo neseděl.

"Na Pavlovi je až příliš vidět, co prožívá uvnitř. Ať je to zklamání, nebo radost, někdy až euforie. Nedokáže to skrývat," popisoval kouč František Komňacký svého bývalého kolegu z Bazalů.

Zároveň potvrdil, že psychická stránka a vyrovnanost jsou u trenéra velmi důležité. Především při působení směrem dovnitř kabiny.

Vrbovi zřejmě neprospělo ani to, že v Ostravě neměl k ruce svůj tým, na který byl zvyklý - asistenty Martina Ticháčka a Zdeňka Bečku. Spolu strávili celkem šest sezon v Plzni, Ludogorci a Spartě, kvůli údajné opotřebovanosti se však jejich cesty v létě rozdělily.

Zvrátit výsledky i atmosféru v klubu mají nyní dva muži: bývalý brankář Luděk Mikloško, který v minulém týdnu převzal do gesce sportovní úsek a od kterého si v Ostravě hodně slibují.

Mezi jeho první povinnosti bude patřit obsazení postu hlavního trenéra. Tím by se podle informací Aktuálně.cz měl stát Pavel Hapal, který naposledy vedl slovenskou reprezentaci. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Rýmuje o Havlovi a Bibli. Mistrem Česka ve slam poetry se stal Strýc Pepin

Mistrem Česka ve slam poetry, tedy v přednesu vlastních básnických textů, se tuto sobotu v zaplněné pražské MeetFactory stal nováček mezi slamery vystupující pod přezdívkou Strýc Pepin. Porazil 11 kolegů, kteří do finále postoupili z kvalifikačních kol v 11 městech.

Asi s deseti exhibicemi je Strýc Pepin, vítěz klasifikačního kola v Ústí nad Labem, na české slamerské scéně nováčkem. V prvním kole přednesl báseň o návštěvě knihovny a čtení Bible, ve druhém pobavil publikum satirickým textem o působení Václava Havla na sociální platformě, na níž sdílí své fotografie. "Věřil jsem, že to v Praze bude fungovat," řekl slamer na dotaz, proč vybral zrovna tato díla.

První ročník mistrovství republiky ve slam poetry se uskutečnil roku 2003 na olomouckém literárním festivalu Poezie bez hranic. Finále se dlouho konala v brněnském klubu Fléda. Do Prahy se slamerské klání přesunulo v roce 2016. Galavečer v MeetFactory moderoval slamer Anatol Svahilec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy