reklama
 
 

Tým Pardubic podruhé v sezóně podlehl rivalovi. V Rakouské lize mu patří třetí příčka

30. 11. 2016 9:55
Další kolo Rakouské ligy mají za sebou basketbalisté Pardubic, kteří o víkendu odehráli dvě zcela odlišná utkání. Duel s Rebound Warrior bez problémů vyhráli 89:59, při druhém však narazili na největšího soupeře v boji o druhé místo, celek Flink Stones I, a prohráli 41:66. Již v pátek zamíří hráči do Polska, kde je čeká dalších pět zápasů.

Frohnleiten – Druhý zápas proti Flink Stones I sehráli o víkendu pardubičtí basketbalisté na vozíku a znovu odešli z duelu s největším rivalem v rámci Rakouské ligy poraženi. Tentokrát prohráli v Frohnleitenu 41:66.

V boji o druhé místo tabulky tak mezi oběma týmy vznikla už šestibodová mezera, kterou ale Pardubičtí ještě mohou snadno dohnat. Značnou vinu na nedělní porážce nese i fakt, že do Rakouska neodjela celá sestava, a tým měl k dispozici pouze sedm hráčů.

"Způsobeno je to marodkou a z části šlo i o nešťastný termín. Kvůli přesunutí se totiž hrálo v neděli, kdy se někteří zkrátka nemohli zúčastnit,“ vysvětlil hrající trenér Jaroslav Menc. Pardubice se při večerním utkání dlouho nemohly dostat do rytmu a svou hru uzpůsobily soupeři. "Jde o největší konkurenci v boji o druhé místo, ale vzhledem k redukované sestavě to nepovažuji za neúspěch,“ dodal Menc.

Flink Stones I ale není hrozbou jen v Rakouské lize. Na jaře se oba týmy utkají v základní skupině Euroligy, na kterou se podle slov Jaroslava Mence chce český celek soustředit. "Samozřejmě jsme řešili příčinu porážky a určitě na tom zapracujeme,“ svěřil se Menc.

Výsledky 4. kola Rakouské ligy

WBS Pardubice 89 : 59 Rebound Warriors

Sitting Bulls 95 : 35 Flink Stones II

WBS Pardubice 41 : 66 Flink Stones I

Rebound Warriors 58 : 56 Flink Stones II

Flink Stones I 54 : 78 Sitting Bulls

V druhém nedělním utkání Pardubice bez problémů porazily Rebound Warriors rozdílem 30 bodů. "Dařilo se nám a hráli jsme to, co jsme potřebovali. Po taktické stránce jsme to zvládli,“ konstatoval hrající trenér. Jediným větším překvapením nedělního kola pak byla výhra Rebound Warriors nad Flink Stones II. Sitting Bulls s dvěma Čechy v sestavě naopak dál navyšují svůj náskok na prvním místě.

Příliš času na odpočinek ale český celek nemá. Již v pátek vyráží za Středoevropským pohárem do polského Konina, kde odehraje české derby s SK HOBIT Brno a večer se postaví proti KS PACTUM Scyzory Kielce. Druhý den ho čeká zápas s domácím KSS Mustang Konin a ještě tentýž den a v neděli se zúčastní Wiśnik Cupu. Turnaj se pořádá jako memoriál hráče domácího týmu, který před nedávnem zemřel. Během akce narazí WBS Pardubice na francouzský klub a polský výběr do dvaadvaceti let.

Tabulka Rakouské ligy po 4. kole

 1. Sitting Bulls 16 bodů
 2. Flink Stones I 12 bodů
 3. WBS Pardubice 6 bodů
 4. Rebound Warriors 4 bodů
 5. Flink Stones II 2 bodů
 6. ABSV LoFric Dolphins Wien 0 bodů

autor: Jakub Bartoš | 30. 11. 2016 9:55

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama