Česko bude hostit vozíčkářské mistrovství Evropy, basketbalisty přivítá kampus v Brně

Jakub Bartoš
21. 11. 2016 9:14
Česká asociace basketbalu na vozíku oznámila, že bude v příštím roce pořádat mistrovství Evropy skupiny C. Národní tým se o postup do vyšší kategorie popere ve sportovní hale Fakulty sportovních studií v Brně, kde se šampionát konal v minulosti již pětkrát.
Foto: Zdroj: Česká asociace basketbalu na vozíku

Brno – Hned dvě velké mezinárodní události basketbalu na vozíku bude v příštím roce hostit Česká republika. Kromě Euroligy se v Brně uskuteční i mistrovství Evropy skupiny C. Potrvá od 24. července do 2. srpna a účastnit by se ho mělo osm týmů.

Poslední mistrovství se v Česku konalo v roce 2014. "Na pořádání se moc těšíme. Mně i mým kolegyním a kolegům už chybí organizační šrumec. Těšíme se, že se potkáme se známými hráči a rozhodčími z celé Evropy,“ svěřila se Hana Valová, předsedkyně České asociace basketbalu na vozíku.

Mistrovství Evropy basketbalistů na vozíku skupiny C potrvá od 24. července do 2. srpna a účastnit by se ho mělo osm týmů.
Mistrovství Evropy basketbalistů na vozíku skupiny C potrvá od 24. července do 2. srpna a účastnit by se ho mělo osm týmů. | Foto: Archiv: Česká asociace basketbalu na vozíku

Organizátoři museli podat žádost, v níž byly všechny informace o ubytování či dopravě. Mezinárodní basketbalová federace (IWBF), která vydává manuál s podmínkami, následně jednotlivé státy navštěvuje a provádí kontrolu. Když proběhne bez problémů, je žádost předložena na jednání komise.

"Pro naši asociaci to znamená projevení důvěry od IWBF Europe. Budeme mít možnost představit sport na evropské úrovni domácímu publiku a případným novým hráčům či sponzorům. Víme, že jako pořadatelé máme v Evropě velmi dobrou pověst a chceme jí dostát i nadále,“ vysvětlila Valová.

Národní tým si zápasy před domácím publikem užívá. Fanoušci ho budou moci podpořit v prostorách sportovní haly Fakulty sportovních studií v Brně. "Seznam účastníků bude jasný do 15. prosince,“ dodala Valová. 

 

Právě se děje

Další zprávy