Čeští hráči ničí v dresu Sitting Bulls soupeře za soupeřem. Cílem je uspět v Eurolize, zní z kabiny

Jakub Bartoš
15. 11. 2016 12:30
Šest zápasů, šest vítězství. Taková je prozatím bilance týmu Sitting Bulls v lize. Ani o víkendu rakouský favorit na zisk titulu nezaváhal a podle očekávání dál navyšuje svůj náskok na prvním místě. Čeští basketbalisté na vozíku, kteří zde působí, to odůvodňují slabou konkurencí a postavením, jenž si klub vytvořil. Kromě několika hráčů v něm totiž působí výhradě rakouská reprezentace.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Zdroj: facebook Sitting Bulls

Vídeň - Celkem 214 bodů během dvou utkání dokázali svým soupeřům v sobotu nasázet hráči týmu Sitting Bulls. Klub, jenž v Rakousku nemá konkurenci, se v letošním ročníku chce soustředit na evropskou scénu. K tomu mu pomohou i Češi Lukáš Šembera a Adam Erben.

Oba čeští basketbalisté působí v týmu druhou sezónu.
Oba čeští basketbalisté působí v týmu druhou sezónu. | Foto: Zdroj: facebook Sitting Bulls

Oba basketbalisté působí v týmu druhou sezónu. Hráčů, kteří nereprezentují Rakousko, je v klubu pět. "Je tam velký rozdíl mezi ostatními týmy. V podstatě v lize není žádná konkurence. Jde o tým se zkušenostmi, ze kterého se stalo centrum basketbalu na vozíku. Stahují se tam ti nejlepší," vysvětlil Adam Erben. Jako další důvod uvádí i fakt, že rakouská liga nemá takovou kvalitu jako ty nejlepší v Evropě.

Jednoznačnými výsledky dokázali Sitting Bulls porazit své soupeře i v sobotu. "Tentokrát jsme hráli proti těm nejslabším, takže jsme do toho šli s tím, že to tak dopadne. Jsme spokojeni, protože se nám povedlo, co jsme si řekli. Perfektní to ale nebylo a musíme na sobě ještě pracovat. Stále je co zlepšovat," dodal Erben.

Pátek Vídeň, sobota Linec, neděle Pardubice

Úroveň je hodně vysoká, na odlišné herní tempo si zvykal i Lukáš Šembera.
Úroveň je hodně vysoká, na odlišné herní tempo si zvykal i Lukáš Šembera. | Foto: Zdroj: facebook Sitting Bulls

Na odlišné herní tempo si zvykal i Lukáš Šembera. "Máme velmi kvalitní tréninky a tým poskládaný z těch nejlepších v Rakousku. V každém zápase se vymýšlí nové věci, taktiky a člověk musí být stále soustředěný. Není to nic jednoduchého," vysvětluje Lukáš Šembera, který společně s Adamem Erbenem ještě v sobotu vyrazil z Lince do Pardubic za Středoevropským pohárem. Oba dva totiž působí i v SK HOBIT Brno. Lukáš Šembera jako hráč, Adam Erben jako hrající trenér. "Bylo to zajímavé a nevadilo mi to. Naopak mě tyhle výlety baví," svěřil se Šembera.

Výsledky 3. kola Rakouské ligy

Flink Stones I X Rebound Warriors 98 : 40

Flink Stones II X ABSV LoFric Dolphins Wien 61 : 29

Sitting Bulls X Rebound Warriors 108 : 24

Flink Stones I X Flink Stones II 78 : 42

ABSV LoFric Dolphins Wien X Sitting Bulls 32 : 106

Porážet soupeře rozdílem třídy ale není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. "Nenudí nás to ani trochu. Do každého zápasu jdeme naplno a hrajeme na sto procent. Je to ale těžké v momentech, kdy přijde tým, který umí," uvědomuje si Lukáš Šembera. Právě takové zápasy mohou Sitting Bulls potkat v Eurolize, kterou rakouský celek hostí.

"Naším cílem je zvítězit v první části a pak se uvidí, co nás potká. Přizpůsobili jsme tomu přípravu, a tak nás před Euroligou čeká několik přípravných zápasů mimo jiné i ve Švýcarsku," dodal Šembera. "Nemůžeme si dovolit žádný zápas vypustit nebo hrát na půl plynu," přidal se Adam Erben. Ve skupině se čeští hráči v dresu rakouského celku utkají s týmy ze Španělska nebo Turecka.

Při každém soutěžním kole se jeden z týmů neúčastní. V sobotu to byl český zástupce WBS Pardubice, který si plnil povinnosti ve Středoevropském poháru. 

 

Právě se děje

Další zprávy