Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

První hybridní skatepark na světě

19. 11. 2018 0:00
Toyota v Římě otevřela celosvětově první hybridní skatepark. Je určen pro BMX, skateboarding a WheelChair Moto Cross. Park byl navržen tak, aby zohledňoval potřeby sportovců s fyzickým handicapem. Klade si za cíl podpořit sociální zapojení a pomáhat budovat nové komunity sportovců z různých skupin.
Foto: Toyota

 Automobilka Toyota se dlouhodobě transformuje ve firmu poskytující služby mobility. Stala se mimo jiné dlouhodobým partnerem olympijských a paralympijských her. V tomto duchu vznikl i projekt wheelparku Toyota.

Toyota spolupracuje navíc například s římským hybridním skateparkem Bunker. "Projekt BNKR Toyota Wheel Park se inspiroval celosvětovou kampaní Toyota "Start your impossible". Tato výzva má všechny podnítit k tomu, aby učinili první krok k proměně světa kolem nás, a to odbouráváním překážek a omezení. Toyota bude pokračovat i v dalších lokalitách po celé Evropě. Toyota má vizi nabízet integrovaná řešení mobility pro každého, včetně osob s fyzickým handicapem, abychom podpořili možnosti společenské inkluze," říká Mauro Caruccio, generální ředitel společnosti Toyota Motor Italia.

Toyota se zaměřila na odbourání všech bariér, které by mohly být pro handicapované překážkou. Poskytla proto specializované vybavení WCMX, aby si sportovci upoutaní na vozík mohli tento sport vůbec poprvé vyzkoušet, a rovněž pomohla navrhnout a vybudovat nové přístupné rampy.

Lilly Rice, sportovkyně reprezentující Toyotu v disciplíně WCMX, byla vůbec první Evropankou, která v kolečkovém křesle zvládla backflip. Získala též stříbrnou medaili ve světovém šampionátu WCMX 2018.

"Kampaň ukazuje všem lidem, že fyzický handicap nám nemusí vystavit stopku. Toyota říká, že máme-li svobodu pohybu, nic není nemožné, a jejich hybridní skatepark to jen dokazuje. Mám ohromnou radost, že Toyota plně podporuje WCMX a pomáhá lidem zapojit se do tohoto úžasného sportu a umožňuje jim vyzkoušet si jej v parku BNKR. S pomocí Toyoty budeme, doufejme, schopni ukázat všem potenciál WCMX a také to, že kolečkové křeslo není jen prostředkem mobility, ale skutečným sportovním vybavením, jako je např. skateboard nebo BMX," říká Lilly Rice.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy