Porážky zásnuby nezkazily. Brankář Karlových Varů žádal o ruku přímo na ledě

Markéta Šulejová
25. 9. 2018 15:35
Brankář sledge hokejových Karlových Varů Bohumír Mach sice o víkendu nezabránil dvěma porážkám svého týmu, přesto měl důvod k radosti. Před celým stadionem totiž požádala svoji přítelkyni Markéta o ruku a dostalo se mu kladné odpovědi.
Karlovarský gólman Bohumír Mach takto požádal svou přítelkyni o ruku, na domácím stadionu s hokejovou rodinou.
Karlovarský gólman Bohumír Mach takto požádal svou přítelkyni o ruku, na domácím stadionu s hokejovou rodinou. | Foto: Jan Chlubna

Karlovy Vary - I přesto, že hráči týmu SKV Sharks Karlovy Vary na úvod nové sezony ve sledge hokeji těsným výsledkem 1:2 prohráli se Studénkou i Zlínem, nemusí úplně smutnit. 

Karlovarský gólman Bohumír Mach totiž po skončení nedělního zápasu požádal před celým stadionem svou přítelkyni Markétu o ruku a ta mu řekla "ano". A právě díky jeho spoluhráčům z týmu se to vše podařilo naplánovat, zařídit a utajit.

"Celou dobu jsem se modlil, aby na to přítelkyně nepřišla. Když na to došlo, ztratil jsem na chvíli hlas a nevěděl jsem, jak to mám vlastně říct," popisuje dnešní zásnuby Mach. Vymyšlené to měl do posledního detailu. Jeho přítelkyně mu po zápase šla předat ocenění pro nejlepšího hráče a v té chvíli ještě netušila, co bude následovat.

"Kluci mi se vším pomohli a nikdo o tom nevěděl. Dokonce se mi podařila v lapačce schovat i růžička a bylo to velké překvapení," dodává čerstvě zasnoubený brankář. Tím, že jeho snoubenka odpoví ano, si prý byl docela jistý.

A proč naplánoval zásnuby právě na zimním stadionu? Mach chtěl mít u tak důležitého okamžiku i celou svou hokejovou rodinu. Do té patří i jeho nyní už snoubenka Markéta, se kterou se i díky sledge hokeji sblížili. "Od té doby, co jsme se začali poznávat, tak snoubenku sledge hokej zajímá. Spolu jej sledujeme, probíráme a někdy si u něj i hodně zanadáváme," popisuje Mach vztah Markéty ke sledge hokeji. Společně sledovali také zápasy reprezentace na paralympijských hrách a řeší i zápasy Karlových Varů. "Někdy probíráme i moji váhu a to, že bych měl zhubnout, abych se v bráně víc hýbal," vtipkuje gólman.

Zásnuby tak byly pro celý tým hezkou tečkou za prvním hracím víkendem nové sezony ve sledge hokeji, ve kterém Západočechy na úvod čekaly dva domácí zápasy, s HC Sledge Studénka a s SHK LAPP Zlín.  

Do sobotního utkání proti Studénce vstoupili lépe domácí a vstřelili první gól. Soupeři se ale ve třetí třetině podařilo vyrovnat a v následujících nájezdech zvítězit. V neděli pak Karlovy Vary podlehly několikanásobným mistrům ČR ze Zlína.

"Tak do poloviny zápasu měli navrch hosté. Dali nám brzo gól, a to nás zlomilo," popisuje průběh nedělního zápasu karlovarský sledge hokejista Michal Geier. "Myslím, že pak se misky vah přelévaly na naši stranu. Měli jsme tam množství gólových situací." Jak ale Geier uvádí, jejich největším problémem je koncovka, která je trápila už v minulých ročnících. "Musíme zlepšit koncovku. Jestli chceme vyhrávat, tak musí padat góly," dodává.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Španělská vláda schválila milosti pro devět odsouzených katalánských politiků

Španělská vláda schválila udělení milostí pro devět katalánských politiků a aktivistů, kteří si ve vězení odpykávají dlouhé tresty kvůli uspořádání neústavního referenda o nezávislosti v roce 2017. Političtí lídři včetně bývalého místopředsedy regionální vlády a několika exministrů byli odsouzeni v roce 2019 k trestům od devíti do 13 let vězení za vzpouru, protože referendum vypsali navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů. Za mřížemi dosud strávili asi 2,5 roku.

O udělení milostí pro prominentní zastánce nezávislosti Katalánska hovořil v pondělí v Barceloně premiér Pedro Sánchez, pro kterého se podle agentury AP prosazení tohoto kontroverzního kroku může stát velmi riskantní politickou hrou. S milostmi totiž zásadně nesouhlasí zástupci pravicové opozice a dokonce ani někteří členové Sánchezových vládních socialistů. Menšinová vláda si ale chce naklonit poslance katalánských stran ve španělském parlamentu, které potřebuje ke schválení rozpočtu a dalších důležitých zákonů.

Milosti mohou vstoupit v platnost teprve poté, co je svým podpisem definitivně stvrdí král Felipe VI. a co je potvrdí nejvyšší soud. To se však považuje pouze za formalitu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Cena bitcoinu spadla pod 30 000 USD, je nejníže od konce ledna

Cena bitcoinu dnes pokračuje v poklesu a spadla až pod 30 000 USD. Je tak nejníže od konce ledna. Od maxima téměř 65 000 USD, kde se ocitla v dubnu, už cena této nejznámější kryptoměny klesla o více než 50 procent. Ukazují to záznamy na specializovaném webu CoinDesk.

Kolem 14:30 SELČ se cena bitcoinu pohybovala kolem 29 670 USD (637 600 Kč). Za posledních 24 hodin tak vykazovala pokles o 9,2 procenta.

V posledních dnech je cena bitcoinu i dalších kryptoměn pod sílícím tlakem úřadů několika zemí, hlavně čínských. Ty na konci minulého týdne zasáhly proti takzvaným těžařům kryptoměn a centrální banka vyzvala finanční instituce, aby přestaly poskytovat služby související s kryptoměnami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy