Nejlepším handicapovaným sportovcem byl vyhlášen plavec Petráček

ČTK ČTK
21. 2. 2017 16:27
Hned třikrát byl v pražském Top hotelu oceněn lukostřelec David Drahonínský, jenž s Šárkou Musilovou získal cenu pro nejlepší kolektiv a sám byl poté vyhlášen nejlepším handicapovaným sportovcem Prahy.
Arnošt Petráček.
Arnošt Petráček. | Foto: Zlata Vostrá

Praha - Plavec Arnošt Petráček se podle očekávání stal nejlepším handicapovaným sportovcem České republiky za rok 2016. Paralympijský vítěz z Ria de Janeiro převzal cenu pro vítěze ankety dnes v Praze. Na pomyslných stupních vítězů jej doplnili druhý lukostřelec David Drahonínský a třetí plavkyně Běla Třebínová.

"Ocenění považuji za poděkování od lidí, kteří anketu pořádají a hlasují v ní, za to, jak úspěšně jsme reprezentovali," řekl Petráček, jenž si stále užívá pět měsíců starý triumf.

"Medaile mě nakopla a sport mě teď ještě baví více a více. Zjistil jsem, že bez tréninků nemůžu být. Nějaký odpočinek mám za sebou, ale teď už naplno trénuji," dodal pro ČTK a Český rozhlas.

Hned třikrát byl v pražském Top hotelu oceněn Drahonínský, jenž s Šárkou Musilovou získal cenu pro nejlepší kolektiv a sám byl poté vyhlášen nejlepším handicapovaným sportovcem Prahy. Musilová se poté stala společně s cyklistou Patrikem Jahodou objevem roku.

Ocenění získali vedle pohárů i finanční odměny, Petráček navíc dostal na rok k dispozici speciálně upravený vůz Škoda Octavia combi.

Anketa o nejlepšího handicapovaného sportovce roku 2016:

1. Arnošt Petráček (plavání), 2. David Drahonínský (lukostřelba), 3. Běla Třebínová (plavání), 4. Jiří Suchánek (stolní tenis), 5. Eva Berná (atletika), 6. Ivo Koblasa (cyklistika), 7. Jan Povýšil (plavání), 8. Vladimír Hlaváč (plavání), 9. Radim Běleš (atletika), 10. Ondřej Sedliský (tenis).

Kolektiv roku: Šárka Musilová, David Drahonínský (lukostřelba).

Junioři roku: Patrik Jahoda (cyklistika) a Vendula Dušková (plavání).

Objevy roku: Patrik Jahoda (cyklistika) a Šárka Musilová (lukostřelba).

Trenéři roku (bez pořadí): Alexandra Müller (plavání), Jiří Filip (plavání), Petr Budínský (plavání), Josef Procházka (orientační běh), Vladimír Brada (lukostřelba), Milan Jašek (stolní tenis).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy