reklama
 
 

Dlouhé cestování i příprava na Euroligu. Pardubice si v Grazu upevnily postavení pro play off

20. 2. 2017 22:29
Východočeský celek už má místo v play off Rakouské ligy jisté. O víkendu se hráči týmu WBS střetli se svým největším konkurentem v boji o druhé místo týmem Flink Stones. Šlo ale i o přípravu na březnovou Euroligu, kde se proti sobě oba týmy postaví. Ze sobotního zápasu vyšel vítězně rakouský soupeř.

Graz - Pardubice o víkendu vyrazily do pět set kilometrů vzdáleného Grazu za Rakouskou ligou. Dlouhá cesta se podepsala na výkonu týmu, ale i přesto mohou být hráči spokojení.

První utkání s týmem ABSV LoFric Dolphins Wien zkomplikovala právě náročná cesta. "Výsledek vypadá jednoznačně, ale na začátku to tak rozhodně nebylo. Projevila se špatná koncentrace po brzkém vstávání a dlouhé cestě. První dvě čtvrtiny to nebylo ono a chybovali jsme ve střelbě," hodnotil utkání hráč Tomáš Nevěčný. Pardubice ale nakonec vyhrály poměrem 67:44.

Na výkonu se podepsala únava

Po poledním utkání následovala dvouzápasová pauza, která hráčům na koncentraci moc nepřidala. V šest večer se tým utkal s Flink Stones I, který je největší konkurencí v boji o druhé místo v Rakouské lize.

"První čtvrtina nám utekla, protože se nám nepodařilo se nastartovat. Prohráli jsme ji o deset bodů. Další dvě jsme vyhráli a poslední čtvrtina byla hodně vyrovnaná, ale bohužel to nestačilo," popsal Tomáš Nevěčný. Rakouský soupeř nakonec vyhrál těsným rozdílem čtyř bodů 60:56.

Tým Flink Stones potkají hráči Pardubic i při Eurolize, která se uskuteční od 10. do 11. března v Brně. "Určitě je pro nás dobrá zpráva, že jsme s nimi hráli vyrovnané utkání. Porážku bychom jim samozřejmě chtěli vrátit. Víme, že jsme je v minulosti párkrát porazili. Letos je to ale složitější, protože jsme kromě prvního kola Středoevropského poháru nikdy nebyli kompletní," dodal Nevěčný.

Volný čas tráví hráči pozorováním soupeřů

Kromě únavy z cesty se na prohře podepsala i dlouhá prodleva mezi dvěma zápasy. Obvykle totiž hráči čekají jen jeden zápas. Čas pak tým tráví různě. "Volno mezi zápasy využíváme v závislosti na tom, jak dlouhá je pauza. Málokdy se vydaří využít čas k prohlídce okolí. To spíše nastává až po zápasech, pokud v daném městě přenocujeme. Takže většinou se pauza využívá k doplnění energie, sledování zápasů ostatních týmů nebo krátkému spánku," vysvětlil hrající trenér týmu Jaroslav Menc.

Sobotního kola se zúčastnil i jasný favorit na titul Sitting Bulls, který své soupeře opět porazil rozdílem třídy. V jeho dresu se představili i oba čeští zástupci Adam Erben a Lukáš Šembera. Již první březnový víkend se v Budapešti uskuteční páté kolo Středoevropského poháru. O týden později čeká pardubické premiéra v Eurolize.

Tabulka

 1. Sitting Bulls 24 bodů
 2. Flink Stones I 18 b.
 3. WBS Pardubice 14 b.
 4. Flink Stones II 6 b.
 5. Rebound Warriors 6 b.
 6. ABSV LoFric Dolphins Wien 2 b.

autor: Jakub Bartoš | 20. 2. 2017 22:29

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama