Turnaj v Las Vegas • Osmifinále • 18:40

Nicole Vaidišová - Veronica Cepedeová

Nicole Vaidišová
2:0

Dobrý večer, vítejte u online reportáže z tenisového turnaje ITF v Las Vegas. Svůj druhý turnaj po návratu na scénu zde hraje česká tenistka Nicole Vaidišová. Po včerejším úspěšném prvním kole se Češka utká v osmifinále s Paraguajkou Veronicou Cepedeovou. Zápas začíná v 18:30.

Pětadvacetiletá Vaidišová se vrátila na okruh po čtyřech letech. Před týdnem debutovala v americkém Albuquerque. V prvním kole tam porazila Kazašku Karatančevovou, v dalším zápase však po boji podlehla Britce Kontaové.

Nicole Vaidišová ve druhém kole Wimbledonu (2008)
Nicole Vaidišová ve druhém kole Wimbledonu (2008) | Foto: Reuters

V Las Vegas bývalá světová sedmička začala duelem proti Američance Glatchové. První set prohrála jasně 2:6, poté se ale vzpamatovala a otočila zápas.

Po prvním turnaji už je Vaidišová evidovaná v žebříčku, momentálně figuruje na 993. pozici. Její dnešní soupeřka, dvaadvacetiletá Cepedeová, je na 135. místě.

Příběh Nicole Vaidišové si můžete osvěžit v tomto článku ZDE. A také v přiložené fotogalerii.

Obě tenistky už jsou na dvorci a rozehrávají se.

Zápas začíná, podává Paraguajka.

15:0 Vaidišová hned zkusila ostrý return, ale těsně minula.

30:0 Forhendová chyba české tenistky.

30:15 Češka dělá první bod, ovšem díky chybě soupeřky.

30:30 Vaidišová hraje velmi agresivně, Cepedeová to opět neustála.

30:40 Paraguajka opět kazí a čelí prvnímu brejkbolu.

40:40 Shoda, Vaidišová brejkbol neproměnila.

40:A Cepedeová pálí znovu a znovu do sítě, toho je třeba využít. Druhý brejkbol je na světě.

1:0

Nicole Vaidišová hned na úvod bere soupeřce podání.

0:15 Přestřelku bekhendů od základní čáry zvládla lépe Cepedeová.

15:15 První eso české tenistky.

30:15 Přímý bod z podání, to je také chvályhodný počin.

40:15 Cepedeová na returnu opět chybovala.

2:0

Vaidišová ukazuje své na tuto úroveň nadstandardní forhendy. Potvrzuje brejk a vede 2:0.

0:15 Paraguajka posílá forhend do sítě.

0:30 První dvojchyba utkání.

0:40 Nádherný return na čáru, Vaidišová má tři další brejkboly.

3:0

Skvěle! Vaidišová na začátku utkání jasně dominuje, podruhé získává servis soupeřky, tentokrát čistou hrou - 3:0.

15:0 Cepedeové páska nepomohla, míček se od ní odrazil na její polovinu.

30:0 Druhé eso Vaidišové.

30:15 Česká tenistka pokazila forhend.

40:15 Cepedeová se statečně bránila, její obranný prohoz ale dopadl těsně mimo.

40:30 Nicole to přehnala s razancí, teď stačilo pouze lehce umístit míček do odkryté části kurtu.

40:40 Teď se na sebe Vaidišová oprávněně zlobí, tuhle šanci měla proměnit. Shoda.

A:40 Češka si pomáhá skvělým prvním servisem.

4:0

Nakonec se to Vaidišové podařilo, potvrzuje tedy i druhý brejk a vede už 4:0 nad sedmou nasazenou hráčkou.

0:15 Cepedeová dělá dvojchybu.

0:30 Rány jako z děla, s tím může Paraguajka těžko něco dělat.

0:40 Po skvostném winneru z forhendu jsou tady opět tři brejkboly pro Vaidišovou.

5:0

To je demolice! Vaidišová bere potřetí soupeřce podání a vede už 5:0.

Nicole Vaidišová | Foto: CPA

15:0 Return Cepedeové zastavila síť.

30:0 pro Vaidišovou.

40:0 Třetí eso české tenistky. A jsou tu tři setboly.

6:0

Česká tenistka získává první set jednoznačným poměrem 6:0. Česká hráčka září, její soupeřka vůbec nestačí.

0:15 Paraguajka zahajuje druhý set dvojchybou.

15:15 České tenistce se technicky nepovedl bekhend, míček trefila rámem.

30:15 Vaidišová chybuje z forhendu.

40:15 Češka trefila z returnu síť a její soupeřka má nadosah zisk prvního gemu.

0:1

Veronica Cepedeová Roygová získává vůbec první hru v dnešním zápase - 0:1.

0:15 "Ježíši Kriste", ulevila si Vaidišová po pokaženém returnu.

15:15 Češka si pomáhá prvním podáním.

15:30 Páska byla proti Vaidišové, její ránu odrazila mimo.

30:30 Cepedeová pálila z forhendu do sítě.

40:30 Skvělý winner vypálila česká tenistka. Míček se obtiskl na čáru.

40:40 Forhend české hráčce hodně uletěl. Pozor na zbytečné chyby.

40:A Tohle bylo úžasné. Cepedeová byla pod tlakem, z plného běhu ale krásně prohodila po čáře. A má první brejkbol.

40:40 Paraguajka mohla zakončit, ale klíčovou chvíli nezvládla. Shoda.

A:40 Parádní servis a výhoda pro Vaidišovou.

1:1

Vaidišová nakonec dokázala udržet podání a srovnat na 1:1.

15:0 Cepedeová se nicméně zlepšuje a rozhodně již není tak odevzdaná jako v první sadě.

15:15 Výborný return Vaidišové až na základní čáru nadělal soupeřce neřešitelné problémy.

30:15 Po pokaženém voleji dokonce vypadlo z úst české hráčky pár vulgarit.

30:30 Cepedeová z pokleku pálila do sítě.

40:30 Return české hráčky byl příliš dlouhý.

40:40 Skvělou délku měly údery české tenistky, Cepedeová se neubránila.

A:40 Výhodu má Paraguajka po nepovedeném returnu Vaidišové.

40:40 Znovu shoda. Vaidišová se vyvarovala chyb a to na soupeřku stačí.

A:40 Paraguayská hráčka výborně zaútočila a nakonec u sítě proměnila snadný forhend.

1:2

Po velké bitvě nakonec Cepedeová udržela podání a ujímá se vedení 2:1 ve druhém setu.

15:0 Vaidišová se trefila do prvního podání.

30:0 Return Cepedeové se od pásky odrazil zpět na její polovinu dvorce.

40:0 Delší výměnu od základní čáry zvládla lépe česká tenistka.

2:2

Nicole Vaidišová čistou hrou srovnává na 2:2.

0:15 Krásnou dlouhou výměnu zakončila výborně se pohybující Vaidišová forhendovým winnerem.

0:30 Češka byla od základní čáry důraznější.

0:40 Vaidišová bojuje forhendem po čáře. To byl světový úder. Tři brejkboly.

15:40 Češka returnuje do sítě.

30:40 Další chyba české tenistky na returnu. Proti druhému servisu to opravdu mrzí.

40:40 Vaidišová naštvaně praštila raketou. Neproměnila ani jeden ze tří brejkbolů.

40:A Ale je tu čtvrtá šance, po excelentním forhendu do rohu.

40:40 Tentokrát letěl forhend kousek mimo. Shoda.

A:40 Return bývalé světové sedmičce nesedl.

40:40 Cepedeová udělala již svou čtvrtou dvojchybu.

40:A Paraguajka si výborně připravila pozici u sítě, tam ale fatálně selhala. Vaidišová má pátý brejkbol.

3:2

A ten už Češka proměňuje! Poprvé v druhém setu tedy bere soupeřce servis a jde do vedení 3:2.

0:15 Vaidišová dělá první dvojchybu v utkání.

0:30 Poté kazí bekhend a je ve složité situaci.

15:30 Češka esem snižuje. Už dnes čtvrtým.

15:40 Vaidišová opět kazí bekhend a nabízí soupeřce dva brejkboly.

30:40 Druhý servis s kickem nedokázala Cepedeová vybrat.

40:40 Páté eso a dva brejkboly jsou smazané.

40:A Vaidišová jen stojí a zírá na zem. Pokazila snadný forhend a čelí dalšímu brejkbolu.

40:40 Drtivým podáním však vzápětí upravuje zpět na shodu.

40:A Druhá dvojchyba Vaidišové a čtvrtý brejkbol pro Cepedeovou.

40:40 Vaidišová napálila už své šesté eso, třetí v této hře.

A:40 Forhend Paraguajky vyletěl daleko do autu.

4:2

To je velmi důležité! Vaidišová napínavou hru dotáhla do vítězného konce, vede 4:2 a je blízko svému prvnímu čtvrtfinále po návratu k tenisu.

15:0 Přímý bod z podání pro Cepedeovou.

15:15 Mladá Paraguajka neproměnila tlak, naopak chybovala.

30:15 Paraguajka se trefila do prvního podání a snadno tak bodovala.

30:30 Vaidišová přehrála soupeřku tvrdou hrou od základní čáry.

30:40 Dvojchyba. Vaidišová má brejkbol.

5:2

Skvěle Nicole! Češka zkušeně proměnila brejkbol a vede 6:0 a 5:2. Za malou chvíli tedy půjde podávat na postup mezi osm nejlepších.

Nicole Vaidišová dobíhá míček z rakety Australanky Stosurové ve druhém kole Wimbledonu. | Foto: Reuters

15:0 Sedmé eso pětadvacetileté rodačky z Norimberku.

30:0 pro Češku. Vítězství je nadosah.

30:15 Vzteklý výkřik doprovázel forhendovou chybu Vaidišové.

40:15 Vaidišová má dva mečboly!

40:30 Dvojchyba ještě oddaluje oslavy.

6:2

Je konec! Nicole Vaidišová rozdrtila sedmou nasazenou Paraguajku po setech 6:0, 6:2. Comeback české tenistky zatím probíhá velmi sympaticky. Jen tak dál.

Vaidišová tedy poprvé po návratu bude hrát čtvrtfinále. V něm bude její soupeřkou čtvrtá nasazená Američanka Brengleová.

To je z dnešní online reportáže vše. Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek dne.