Evropské hry • 100+ Kg • 11:00

Evropské hry - Judo

Vítejte u online reportáže z působení judisty Lukáše Krpálka na Evropských hrách 2019 v Minsku. Do programu by se měl zapojit v pondělí 24. června kolem 11. hodiny.

Dobrý den. Evropské hry 2019 v Minsku jsou v plném proudu a my se dnes můžeme těšit na další český útok na medaile. Měl by se o něj postarat judista Lukáš Krpálek, který bude patřit k favoritům váhové kategorie nad 100 kg.

Lukáš Krpálek je olympijským vítězem, mistrem světa a také mistrem Evropy. To vše ale dokázal v polotěžké váze, ve které bojoval do roku 2016. Po úspěchu na olympijských hrách totiž přešel do těžké kategorie nad 100 kilogramů, ve které je dosud největším úspěchem bronz a zlato z ME. Na světovém kolbišti tak Lukáš Krpálek na výraznější úspěch čeká.

V současnosti je Lukáš Krpálek největší hvězdou českého juda, což potvrzuje postavení ve světovém žebříčku. Se ziskem 4 695 bodů je totiž Krpálek na druhém místě ve své váhové kategorie. Lepší už je jen Gruzínec Tušišvili. Největším úspěchem posledních měsíců je pro Krpálka již zmiňované zlato z ME a také říjnové vítězství na Grand Prix v Cancúnu. Naposledy se Lukáš představil v čínském Chöch chotu, kde vybojoval třetí pozici.

Je jisté, že na Lukáše Krpálka čeká v prvním souboji Andrij Kolesnik z Ukrajiny. Jedná se o 150 kilového pořízka, který si na ippon v prvním kole poradil s Mirceou Croitorem z Rumunska.

ZAČÁTEK SOUBOJE.

Lukáš Krpálek měl výborný vstup do souboje a okamžitě získal převahu. Je z toho první bod.

Tak to je fantazie! Za dvě minuty a 26 vteřin je hotovo. Lukáš Krpálek si díky držení poradil se stopadesátikilovým Ukrajincem Kolesnikem a vítězí na ippon!

KONEC SOUBOJE

Zatímco jsme krátce sledovali souboj Lukáše Krpálka, na jiném tatami se předvedl David Klammert. Po úvodním vítězství ale v kategorii do 90 kilogramů narazil. Ciril Grossklaus ze Švýcarska jej porazil na Ippon.

Minulostí už je další čtyři souboje v kategorii nad 100 Kg. Guram Tušišvili si na ippon poradil s Vladutem Simionescem a stejně tak si počínal Stephan Hegyi se Svenem Heinlem. Maciej Sarnecki porazil Jakiva Chammu a Henk Grol pak 10:0 Žarka Čuluma.

Dalším soupeřem Lukáše Krpálka bude Inal Tasojev z Ruska. Ten v minulém kole zvládl těžký boj s Bělorusem Cjarpickým, jenž se rozhodoval až po čase. Ve světovém žebříčku je Tasojev na šestnácté pozici, ale v říjnu třeba dokázal vyhrát Grand Slam v Abú Zabí a v Düsseldorfu byl druhý.

Souboj s Inalem Tasojevem bude již v rámci čtvrtfinále, ve kterém se představí také Tušišvili se Sarneckým, Hegyi s Grolem a Meyer s Kokaurim. Lukáš Krpálek bude každopádně favoritem.

Momentálně sledujeme zápasy především ženských váhových kategorií. Mužská kategorie nad 100 kilogramů by mohla přijít na řadu zhruba za 15 minut.

Co se týče dalšího pokračování Krpálkovy váhové kategorie, čtvrtfinále proti Tasojevovi je plánováno na 11:48. Časový rozvrh je ale hodně nevyzpytatelný. V případném semifinále by se pak český judista kolem 12:30 utkal s Royem Meyerem z Nizozemska či Ušangi Kokauri z Ázerbájdžánu. 

A Lukáš Krpálek jde do dalšího souboje. Jeho soupeřem je Rus Inal Tasojev.

ZAČÁTEK SOUBOJE.

A Tasojev získává úvodní bod.

Do konce zápasu zbývá minuta a půl a Rus se stále dobře brání.

Krpálek zkouší možné i nemožné, ale Tasojev stále drží hubené vedení 1:0

Tasojev dostává žlutou kartu za pasivitu.

A brzy i druhou.

Ale bohužel, třetí karta už nepřichází. A protože čas vypršel, Krpálek tento souboj prohrává 0:1.

KONEC SOUBOJE.

Pro Krpálka to znamená, že zlato už nemá šanci získat. V opravném pavouku ale ještě může vybojovat bronz.

V opravách se český judista utká s Royem Meyerem, který bude hodně těžkým oříškem. Souboj by měl začít zhruba za 20 minut.

Zatímco čekáme na opravu Lukáše Krpálka, můžeme si přiblížit aspoň třetí kolo kategorie do 90 kilogramů, ve kterém momentálně nastoupil Slovák Milan Randl. Jeho soupeřem je Nicholas Mungai z Itálie.

Randl od začátku dobře pracuje a díky aktivitě si na konto připisuje jeden bod.

Zhruba minutu do konce si Randl udržuje náskok jednoho bodu. Nic na tom nemění ani žlutá karta, kterou již obdržel.

A Milan Randl se raduje z postupu. Díky wazzari totiž porazil Nicholase Mungaie a míří do čtvrtfinále.

Ani Milan Randl bohužel nezvládl čtvrtfinálový souboj a stejně jako Krpálka jej čeká oprava. Slováci tak získají maximálně bronz.

Už jen dva souboje nás dělí od zápasu Lukáše Krpálka. Jedná se o jednu opravu žen do 78 kg a jednu opravu žen nad 78 kg.

Tak dva rychlé ženské souboje jsou minulostí a na tatami číslo 3 už nastupuje Lukáš Krpálek. Jeho soupeřem v opravě bude Roy Meyer z Nizozemska.

ZAČÁTEK SOUBOJE

Oba sokové se zatím snaží především o pořádný úchop. Meyer nyní Krpálkovi svlékl horní díl úboru a český judista se tak musí opravit.

Lukáš Krpálek bohužel obdržel žlutou kartu.

Krpálek se dostal do držení a má první bod!

Paráda! Lukáš Krpálek dotáhl držení do zdárného konce a vítězí na ippon.

KONEC SOUBOJE.

Lukáš Krpálek tedy zvládl svou opravu a utká se o bronz! Na soupeře zatím musí počkat.

Souboj o bronz je naplánován až do večerního programu, tedy kolem 17:00. Pro tuto chvíli se s vámi tedy rozloučím.

KONEC DOPOLEDNÍHO PROGRAMU.

Večerní program je již v plném proudu. Lukáš Krpálek bude bojovat o bronz s Nizozemcem Henkem Grolem po 18. hodině. 

Krpálkův zápas se blíží. Začne za několik málo okamžiků. 

ZAČÁTEK SOUBOJE. 

Zápas nezačal pro Krpálka nejlépe. Grol má první bod. 

Žlutá karta pro Nizozemce. 

Nizozemec Henk Grol vítězí na ippon. Lukáš Krpálek tak medaili na Evropských hrách nezíská. 

Konec online přenosu. Děkujeme za pozornost. 

Právě se děje

Další zprávy