Turnaj v Rotterdamu • Semifinále • 14:10

Tomáš Berdych - Gilles Simon

Tomáš Berdych
2:0
Gilles Simon

Dobré odpoledne, vítejte u online reportáže z tenisového turnaje v Rotterdamu. V semifinále dnes obhájce titulu Tomáš Berdych vyzve Francouze Gillese Simona. Utkání začne po 14. hodině.

Český tenista dnes stojí proti jednomu ze svých nejméně oblíbených soupeřů. Vzájemná bilance je 3:6 na zápasy pro Simona, který je momentálně světovou devatenáctkou.

Gilles Simon na turnaj v Šanghaji 2014
Gilles Simon na turnaj v Šanghaji 2014 | Foto: Reuters

Naposledy se oba hráči utkali v loni na turnaji v Šanghaji. Ve čtvrtfinále tehdy Simon vyhrál 2:1 na sety, když v závěrečném třetím dějství nadělil Berdychovi potupného kanára.

V Rotterdamu podávají oba tenisté výborné výkony. Berdych nejprve vyřadil 2:0 Němce Kamkeho, pak 2:1 a s kanárem Itala Seppiho a včera ve čtvrtfinále snadno 2:0 Francouze Monfilse.

Gilles Simon v prvním kole otočil duel s Portugalcem Sousou a pak už set neztratil, když poslal domů Francouze Chardyho a Brita Murrayho.

Simon a Berdych nastupují na kurt rotterdamské haly, za chvíli se začnou rozehrávat.

Berdych začíná na servisu.

15:0 Hned náběh k síti a vítězný míč.

30:0 Přímý bod ze servisu pro Berdycha.

30:15 Českému tenistovi vůbec nesedl bekhend.

40:15 Simon chyboval z forhendu.

1:0

Český tenista, který ve čtvrtfinále proti Monfilsovi ani jednou neztratil podání, začíná dobře i v dnešním semifinále.

15:0 První return Berdychovi nevyšel, byl příliš dlouhý.

30:0 Simon si vzal challenge a uspěl, Berdychův return šel opět do zámezí.

40:0 Francouz byl v delší výměně důraznější a uspěl.

40:15 Český hráč chytil dobrý rytmus a diktoval tempo hry, Simon v závěru výměny pálil do sítě.

40:30 Simon spálil velkou forhendovou šanci.

40:40 Tak podívejme, Berdych získává třetí fiftýn v řadě a je tu shoda.

40:A Perfektní práce, Berdych zatlačil soupeře a má první brejkbol.

2:0

A první brejk je na světě! Berdych svým pohledným ofenzivním stylem vymazal Simona z kurtu a vede 2:0.

15:0 při servisu Tomáše Berdycha.

30:0 Simon se hádá, ale zbytečně. Berdych už vede o dva fiftýny.

40:0 Simonovu forhendovou dělovku zastavila síť.

3:0

To je úvod jako řemen. Berdych čistou hrou potvrzuje brejk a vede v semifinále 3:0.

0:15 Berdych je na returnu velmi nebezpečný.

15:15 Série deseti vítězných míčů v řadě je u konce. Berdychovi se nepovedl bekhendový slajz.

30:15 Francouz boduje díky prvnímu servisu.

30:30 Berdych nechal soupeře, ať si při sobotě pořádně zaběhá. Nakonec měl ale i trochu štěstí, že prohoz Simona skončil na pásce.

40:30 Krásná křížná bekhendová výměna končí chybou českého hráče.

3:1

Simon vyhrává svou první dnešní hru a snižuje na 1:3.

15:0 Berdych vypálil ostrý forhendový winner do rohu.

30:0 Čechův servis zatím funguje na výbornou.

40:0 Nyní to Berdych jen potvrdil.

4:1

Čistá hra a pohodlné vedení 4:1. Berdych zatím hraje velmi dobře, Simon nemá, jak ho překvapit.

15:0 Simon sklízí potlesk za dobrý servis a poměrně snadné zakončení.

15:15 Berdych returnoval pod nohy a Francouz se s tím nedokázal vyrovnat.

30:15 Berdychův bekhendový úder zanechal stopu až za základní čarou.

40:15 Francouz zvládl rutinní zakončení z kříže.

40:30 Nyní to český tenista vymyslel velmi dobře, Simona překvapil ranou do forhendu.

4:2

Berdychovi se risk na returnu nevyplatil, ale nevadí. Za stavu 4:2 půjde český hráč opět servírovat.

15:0 Berdych si oběhl míček, aby ho měl na forhendu a to se ukázalo jako dobré řešení.

30:0 Simon si zase hodně zaběhal a ztratil další fiftýn.

30:15 Simon snižuje.

40:15 Český tenista se nicméně zatím může spolehnout na první podání.

5:2

Ani v sedmém gamu neměl Berdych žádný problém s udržením podání. 5:2, takové je nyní skóre.

Australian Open 2015: Tomáš Berdych při semifinále s Andy Murraym
Australian Open 2015: Tomáš Berdych při semifinále s Andy Murraym | Foto: Reuters

15:0 Berdych se pokusil o tvrdé forhendové zakončení, ale těsně minul.

15:15 Nádherný halfvolej! Berdych nic nedbal na to, že mu hraje Simon zákeřně pod nohy, a předvedl brilantní winner.

15:30 Berdych využil slabšího druhého servisu a bodoval.

30:30 Simon zastihl Čecha nepřipraveného na forhendu.

40:30 Berdych se usmívá, ale trochu hořce. Tuhle výměnu zvládl výborně, ovšem finální úder dopadl těsně vedle postranní čáry.

40:40 Simonův forhend letěl snad dva metry za základní čáru.

40:A Francouz opět chybuje a Berdych má první setbol.

40:40 Čech se zlobí sám na sebe, tenhle bekhend mohl být lepší.

40:A Simon minul z bekhendu, Berdych má druhý setbol.

6:2

Berdych získává první set za 33 minut poměrem 6:2. Dvakrát prolomil Simonovo podání a potvrdil výtečnou formu.

15:0 Berdych zahajuje druhý set na podání.

15:15 Francouzský tenista zaútočil proti druhému podání a bodoval.

30:15 Simon pálil jen do sítě a hlasitě vyjadřuje svůj vztek.

40:15 Jak to tak vypadá, Berdych opět nebude mít potíž udržet servis.

1:0

Český hráč podle očekávání udržel snadno servis a vede 1:0.

0:15 Dobrý return a Berdych jde do vedení.

0:30 To vypadá nadějně...

0:40 Tři brejkboly pro skvěle hrajícího Čecha!

2:0

A je tu třetí brejk v zápase! Berdych vede 6:2 a 2:0. Má tedy nakročeno do finále turnaje v Rotterdamu.

15:0 Berdych boduje přímo z podání.

30:0 Simon dělá příliš mnoho nevynucených chyb.

40:0 Berdych servíruje absolutně nadpozemsky.

3:0

Co dodat, sledujeme demolici. Další čistá hra na servisu a 3:0 pro českého hráče.

15:0 Berdychova série získaných fiftýnů končí po příliš dlouhém returnu.

30:0 Simon teď bodoval díky pestré hře od základní čáry.

30:15 Francouz hrál výhradně do bekhendu soupeře, ten ale tenhle úder dnes zvládá výtečně.

40:15 Simon trefil eso.

3:1

Francouz snižuje na 1:3, jeho šance jsou ale nyní i podle kurzů sázkových kanceláří naprosto minimální.

0:15 Berdych udělal jednu z mála forhendových chyb a nahlas se za to pokáral.

15:15 Je vyrovnáno.

30:15 Český hráč boduje díky prvnímu podání.

40:15 Simon si něco mumlá pro sebe, zjevně je hodně rozladěný ze svého výkonu i z perfektní hry soupeře.

4:1

Berdych ještě nepustil Simona k žádnému brejkbolu, vede 4:1 ve druhém setu.

0:15 Berdych nepolevuje, do returnu jde opět po hlavě.

0:30 Simonův zoufalý pokus o prohoz končí v síti.

0:40 Berdych se blýskl úžasným extrémně nízkým bekhendovým slajzem. A má další tři brejkboly.

5:1

Famózní výkon, smeč na závěr další čisté hry. Berdych bere počtvrté v zápase Simonovi podání a za stavu 5:1 půjde podávat na postup do finále.

15:0 Síť se vlní po Simonově úderu.

30:0 Berdych předvedl neprostupnou obrannou zeď a donutil Francouze k další nepřesnosti.

40:0 Za 57 minut má Berdych tři mečboly.

6:1

Je konec a superlativa jsou na místě! Berdych zahrál úžasný zápas, rozebral Francouze do šroubku a v Rotterdamu si zopakuje loňské finále. 6:2, 6:1 za 58 minut, není co dodat.

O vítěznou trofej se světová sedmička zítra střetne s vítězem zápasu mezi Švýcarem Wawrinkou a Kanaďanem Raonicem.

To je z dnešní online reportáže vše. Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek soboty.