Sportovní zima odstartovala. Českým sportovcům se ale napříč disciplínám příliš nevedlo

Sportovní zima odstartovala. Českým sportovcům se ale napříč disciplínám příliš nevedlo
Ve švédském Östersundu začala o víkendu sezona biatlonistům. Do úvodní smíšené sestavy nastoupilo české kvarteto ve složení Gabriela Koukalová, Veronika Vítková, Michal Šlesingr a Ondřej Moravec.
Naděje českého týmu vzaly za své už na prvním úseku, kde Vítková nezvládla úvodní ležku a musela na trestné kolo.
Dobíjení se pak nevyhnula ani Gabriela Koukalová, a i když se nakonec trestnému kolečku vyhnula, strávila na střelnici neobvykle mnoho času.
Naopak Michal Šlesingr a Ondřej Moravec podali velmi dobrý výkon a posunuli mix na konečné sedmé místo.
Foto: Petr Slavík, Český biatlon
Sport Reuters ČTK Sport, Reuters, ČTK, (C) Český biatlon, Petr Slavík
28. 11. 2016 13:30
Zima nejen na severu Evropy započala a s ní také Světové poháry zimních sportů. Ve finské Ruce si fanoušci užili během uplynulého víkendu běžecké lyžování, severskou kombinaci, skoky na lyžích. Biatlon se v úvodu sezony představil ve švédském Östersundu a v americkém Killingtonu zase pokračoval seriál Světového poháru ve sjezdovém lyžování.
 

Právě se děje

před 4 minutami

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 procenta, ukázala analýza

Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118 480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.

"Prodeje jsou na rekordní úrovni již devět měsíců v řadě. Poptávku ženou stále velmi dostupné hypotéky a také obava ze znehodnocení úspor vlivem inflace. Na byty se dokonce tvoří pořadníky a nové projekty se z velké části vyprodají prakticky hned po uvedení na trh," uvedl zakladatel a šéf společnosti Central Group Dušan Kunovský.

Z analýzy vyplývá, že během druhého čtvrtletí letošního roku se v metropoli prodalo rekordních 2650 nových bytů, počet nabízených jednotek se naopak snížil na 3350. Za celé pololetí se podle firem v Praze prodalo 4750 nových bytů, meziročně téměř dvojnásobek. Největší zájem lidé při koupi projevili o dispozice 2+kk, druhou prodejně nejsilnější pozici obsadily třípokojové byty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy