Začalo to sázkou s "Malyszem". Knírky Samkové přinesly olympijské medaile i glóby

Eva Samková a její slavné kníry. Podívejte se na ty nejzajímavější.
Namalovaný knír pod nosem Evy Samkové. Čeští sportovní fanoušci tuhle libůstku  zaznamenali nejpozději na olympiádě v Soči, kde si rodačka z Vrchlabí ve snowboardcrossu dojela pro zlatou medaili.
Tahle vousatá tradice se datuje až do roku 2011, kdy se v pyrenejské La Molině konalo mistrovství světa ve snowboardingu, na kterém při své první účasti na MS dojela Samková pátá. (Na fotce v detailu vidíte "olympijský" knír ze Soči.)
"Začalo to jako sázka s jedním polským závodníkem, který měl knírek jako Adam Malysz. Já jsem mu říkala, že ten knír budu mít taky. On tomu nevěřil, ale já jsem si ho namalovala a dojela pátá, což byl dlouho můj nejlepší výsledek na MS," vysvětluje Samková genezi celé tradice. (Na snímku vidíte právě TEN knír z La Moliny.)
Závodní rituál se proto rychle ujal a vydržel až do současnosti. Takhle například vypadal "sestřih" pro olympiádu v Pchjongčchangu.
Foto: Reuters
Jakub Šafránek Jakub Šafránek
21. 3. 2019 6:22
Podívejte se ve fotogalerii na legendární kníry Evy Samkové. Zdobí se jimi vždy před finálovými závody už od juniorských let. Vyhrála s nimi olympiádu, Světový pohár i mistrovství světa.
 

Právě se děje

Další zprávy