Samková znovu ovládla Světový pohár. V posledním závodě sezony brala výhru i glóbus

Sport Sport
16. 3. 2019 15:13
Eva Samková se znovu po dvou letech stala vítězkou Světového poháru ve snowboardcrossu, když ovládla poslední závod sezony ve švýcarském Veysonnaz. Její jediná konkurentka v boji o celkový triumf, Američanka Lindsey Jacobellisová, vypadla v závěrečném díle SP už v semifinále.
Eva Samková poté, co ovládla Světový pohár.
Eva Samková poté, co ovládla Světový pohár. | Foto: Vítek Ludvík

Samková tak korunovala vydařenou sezonu, v níž se jí také povedlo poprvé v kariéře vyhrát mistrovství světa.

"Je to úžasné, vůbec jsem nečekala, že to takhle dopadne. Po mistrovství světa jsem si myslela, že už budu jezdit jen pro radost. Ale stejně jsem chtěla vyhrát. A bylo to docela těžké, konkurence byla opět velmi silná," prohlásila Samková bezprostředně po dojezdu v rozhovoru na trati.

Česká hvězda a dvojnásobná olympijská medailistka ze čtvrtfinále postoupila zcela hladce, neboť proti ní nastoupila pouze jediná soupeřka, kterou navíc s velkým náskokem porazila. V semifinálové jízdě pak nestačila pouze na Charlotte Bankesovou.

A protože v následujícím semifinále Jacobellisová po jezdecké chybě dojela až čtvrtá, mohla se Samková radovat ještě před finále. "Je skvělé, že to vyřešila za mě," smála se v rozhovoru pro Českou televizi.

Ve finálovém závodě pak Samková nikoho nenechala na pochybách, že si triumf nejlepší jezdkyně sezony zaslouží, když jízdu ovládla od startu až do cíle a připsala si své třinácté vítězství v závodech Světového poháru.

Současně se také jako prorocký ukázal její tradiční knír ve tvaru dvou jedniček, který si před finálovým závodem sezony nechala namalovat. Skončila první jak v závodě, tak v celkovém pořadí SP. "Je to jedničkovej den, jedničkovej knír," řekla Samková ČT.

Jacobellisová jako malou útěchu vyhrála alespoň malé finále a skončila pátá.

Druhá česká reprezentantka Vendula Hopjáková skončila už ve čtvrtfinále, když v poslední zatáčce vypadla v trati a nedojela do cíle.

Finále SP ve snowboardcrossu ve Veysonnaz (Švýcarsko):

Muži: 1. Eguibar (Šp.), 2. Hämmerle (Rak.), 3. Bolton (Austr.).

Konečné pořadí SP (po 5 závodech): 1. Hämmerle 2440, 2. Visintin (It.) 2035, 3. Nörl (Něm.) 1970, …57. Kubičík 43,5, 68. Žerava 18,5, 75. Koudelka (všichni ČR) 11,6.

Ženy: 1. Samková (ČR), 2. Trespeuchová (Fr.), 3. Moioliová (It.), …14. Hopjáková (ČR).

Konečné pořadí SP (po 5 závodech): 1. Samková 4400, 2. Jacobellisová (USA) 3850, 3. Moioliová 2650, …18. Hopjáková 600.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Klicperovo divadlo muselo zrušit premiéru komedie Woodyho Allena kvůli autorským právům

Klicperovo divadlo v Hradci Králové muselo na poslední chvíli zrušit sobotní premiéru komedie Woodyho Allena Spáči kvůli neschváleným autorským právům k adaptaci hry, řekl mluvčí divadla Martin Sedláček. "Autorská práva jsou zatím v řešení. Tím, že vzniká úplně nová adaptace, musí se schvalovat. Některé věci vznikají přímo při zkoušení," uvedl Sedláček.

Divadlo informaci zveřejnilo krátce před představením a kromě premiéry odložilo i první reprízu naplánovanou na 21. října. Původně filmovou komedie z roku 1973, kde hlavní role zahráli Woody Allen a Diane Keatonová, adaptovali pro divadlo Adam Skala a Martin Satoranský. Prvně jmenovaný se ujal i režie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy