Od hrůzné zlomeniny až po velký návrat. Podívejte se martyrium sjezdařky Pauláthové

Sport Sport
Aktualizováno 20. 12. 2017 9:11
Lyžařka Kateřina Pauláthová dnes v Courchevelu závodila po osmi měsících od operace kolene a byť obří slalom Světového poháru nedokončila, považuje za velký úspěch už jen tak rychlý návrat k lyžování. Na Facebooku zveřejnila video shrnující posledních osm měsíců od operace až po přípravu na dnešní závod.
Kateřina Pauláthová se po operaci kolene rychle zotavila.
Kateřina Pauláthová se po operaci kolene rychle zotavila. | Foto: Instagram

Praha - Kateřina Pauláthová se na konci dubna podrobila plastice zkříženého vazu a po osmi měsících od těžké operace už stála na startu obřího slalomu ve Světovém poháru. Ve francouzském Courchevelu sice závod nedokončila, ale už jen návrat na svah považuje za velký úspěch.

"Kdyby mi někdo v dubnu řekl, že se zítra postavím na start Světového poháru, asi bych se mu vysmála. Ale je to tak, po necelých osmi měsících jsem zpátky," napsala česká lyžařka na facebookovém účtu a přiložila video shrnující období od operace přes trénink až po přípravu na závod.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Benátky zažívají nápor turistů. Příští rok už bude vstup do centra za peníze

Do Benátek se před pondělním církevním svátkem Ferragosto vydalo téměř sto tisíc turistů. S fenoménem masového turismu se tak město na laguně potýká stejně jako před koronavirovou pandemií, poznamenala agentura APA.

Před svátkem, který je zároveň vrcholem období dovolených, v sobotu v Benátkách úřady napočítaly na 93 000 turistů. Bylo mezi nimi 75 000 cizinců, vyplývá z dat benátské koordinační a monitorovací centrály, která má k dispozici veškeré městské kamery.

Letošní léto je přitom poslední, kdy se mohou jednodenní turisté do historického centra dostat bez vstupného, které bude zavedeno v příštím roce. Turisté, kteří žijí mimo region Benátsko a nehodlají ve městě přespat, si pak budou vstup do historického města rezervovat na internetu. Lidé, kteří se objednají dlouho dopředu, mají dostat slevu.

Podle toho, který den se do Benátek vydají, budou platit za vstup do města tři až deset eur (73 až 244 korun). Rezervační systém má být otestován už v příštích týdnech.

Benátská radnice zatím nechystá stanovit denní limit počtu turistů, ale chce příliv návštěvníků regulovat. V některé dny bývá ve městě na laguně přes 100 000 turistů.

Svátek Ferragosto, který je v Itálii dnem pracovního volna, zavedl v roce 18 před naším letopočtem císař Augustus, a připomínal ukončení sklizně první srpnový den. V křesťanské éře byly oslavy posunuty na polovinu měsíce a spojeny se svátkem Nanebevzetí Panny Marie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy