Svindal se díky výhře v Dolomitech dostal do čela Světového poháru

16. 12. 2017 14:14
Norský sjezdař Aksel Lund Svindal si v Dolomitech připsal 14. pohárový triumf ve sjezdu a celkově 34. v kariéře.
Aksel Lund Svindal
Aksel Lund Svindal | Foto: Reuters

Val Gardena - Norským úspěchem skončil sjezd ve Val Gardeně. Podruhé v kariéře vyhrál v Dolomitech Aksel Lund Svindal a dostal se do čela pořadí Světového poháru. Druhý byl jeho krajan Kjetil Jansrud.

Svindal si připsal 14. pohárový triumf ve sjezdu a celkově 34. v kariéře. V ideálních podmínkách proletěl Saslongem jako šíp. V cíli byl rychlejší o 1,34 sekundy než do té doby vedoucí německý lyžař Thomas Dressen. Z dalších soupeřů už ho ohrožoval jen Jansrud, ale nakonec po skoro dvouminutovém sjezdu ztratil 59 setin.

"Odjel jsem výbornou jízdu. Snažil jsem se držet lyže co nejvíce na sněhu, což se mi dařilo, i když tam byly chybičky," řekl čtyřiatřicetiletý Svindal. Po dvou operacích kolen v této zimě znovu ukazuje, že bude favoritem olympiády.

"Tenhle sjezd je těžký a Aksel jel fantasticky. Držel perfektní stopu," ocenil Jansrud svého parťáka Svindala, který letos vyhrál po Beaver Creeku už druhý sjezd.

Třetí místo obsadil nejlepší z Rakušanů Max Franz. "Ztratil jsem v horní pasáži," litoval. O překvapení se postaral Gilles Roulin. Švýcar se spustil teprve popáté do sjezdu SP v kariéře, zaostal o vteřinu za Svindalem a skončil čtvrtý.

SP v sjezdovém lyžování ve Val Gardeně (Itálie):

Muži - sjezd:

1. Svindal 1:57,00, 2. Jansrud (oba Nor.) -0,59, 3. Franz (Rak.) -0,85, 4. Roulin (Švýc.) -1,00, 5. Innerhofer -1,14, 6. Paris (oba It.) a Baumann (Rak.) oba -1,16, 8. Feuz (Švýc.) -1,17, 9. Goldberg (USA) -1,18, 10. Caviezel (Švýc.) -1,22.

Průběžné pořadí sjezdu (po 3 závodech): 1. Svindal 260, 2. Feuz 212, 3. Jansrud 149, 4. Mayer (Rak.) 116, 5. Paris 100, 6. Franz 99.

Průběžné pořadí SP (po 9 z 37 závodů): 1. Svindal 374, 2. Jansrud 329, 3. Kristoffersen (Nor.) 285, 4. Hirscher (Rak.) 274, 5. Franz 271, 6. Feuz 266.