Samková se v karanténě bude učit. Se sezonou je spokojená, i když glóbus neobhájila

ČTK ČTK
14. 3. 2020 20:24
Snowboardcrossařka Eva Samková ukončila sezonu čtvrtým místem a čtvrtá byla i v celkové klasifikaci Světového poháru. Úřadující mistryně světa uzavřela zimu dvěma pády ve finálových jízdách, přesto soutěžní rok i po neúspěšné obhajobě křišťálového glóbu zhodnotila pozitivně.
Eva Samková
Eva Samková | Foto: Alexandr Kliment

"Jsem vlastně spokojená. Je dobré, že jsem zdravá a jezdilo se mi skvěle," řekla po finále SP ve Veysonnaz České televizi. "Zazávodila jsem si skvěle, zkusila si nové věci a těším se na příští sezonu."

Olympijská vítězka ze Soči 2014 začala zimu vítězstvím v Montafonu, ale pak se třikrát nedostala do finále. O stupně vítězů jela minulý týden v Sierra Nevadě i v pátek ve Švýcarsku, ale v obou případech bez cizího zavinění ve finále spadla.

"Linka sportovce nemůže být jenom nahoru. Je důležité si projít nějakými takovými chvílemi a závody, aby se člověk znovu ujistil, že má pořád na čem makat, že musí jít do každého závodu naplno, jsou tam ostatní holky a není to vůbec jednoduché," uvedla šestadvacetiletá svěřenkyně kouče Marka Jelínka a doplnila: "Vlastně je dobré, že v uvozovkách tyhle horší sezony vrátí člověka zpátky na zem."

Závod ve Veysonnaz byl jednou z posledních sportovních událostí, které se v současnosti konají. Většina ostatních klání byla kvůli šíření koronaviru zrušena.

Samková po závodech počítala s tím, že skončí v dvoutýdenní karanténě. "Všechny nás to čeká. Budu mít aspoň ideální čas studovat," uvedla studentka Fakulty tělesné výchovy a sportu v Praze, že má jasno o programu. Měla jet točit pokračování dokumentu Alpami nejen za sněhem, ale to se odkládá.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

RegioJet opět smí jezdit mezi Budějovicemi, Krumlovem a Pískem. Kraj se za zákaz omluvil

Žluté autobusy firmy RegioJet budou od 22. ledna znovu vozit cestující mezi městy v jižních Čechách bez omezení. Firma nesměla od poloviny prosince převážet lidi, kteří jedou z Českých Budějovic do Českého Krumlova nebo Písku. Jihočeský kraj to firmě zakázal, podmínil tím novou licenci. Kraj po kritice své rozhodnutí změnil, firma zažádala o novou licenci a získala ji. Ve čtvrtek to v tiskové zprávě sdělila manažerka dopravy firmy RegioJet Kristýna Slezáková.

S autobusy Student Agency jezdily na těchto trasách stovky lidí do práce nebo do školy. Zákaz kraje vyvolal řadu negativních reakcí a ten své stanovisko změnil. RegioJet hned požádal o vydání nové licence a od této soboty plně obnoví vnitrokrajskou přepravu cestujících na lince Praha - Písek - České Budějovice - Český Krumlov.

Podle kraje byl zákaz chybou firmy Jikord, která je jihočeským koordinátorem dopravy. Zaměstnanci Jikordu udělali špatné rozhodnutí, bez vědomí krajského úřadu, uvedl ve čtvrtek na Facebooku jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS). 

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Polský výrobce léčiv Polpharma chce převzít českou Zentivu, píše Reuters

Největší polský výrobce léčiv Polpharma pracuje na nabídce na převzetí českého rivala Zentiva za čtyři miliardy dolarů. Uvedly to zdroje agentury Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy