Paris triumfem v Kvitfjellu zdramatizoval boj o glóbus za sjezd

2. 3. 2019 11:35
Lyžař Dominik Paris vyhrál sjezd Světového poháru v Kvitfjellu a zdramatizoval boj o malý křišťálový glóbus. Italský reprezentant dnes v Norsku porazil vedoucího muže disciplíny Beata Feuze ze Švýcarska, na kterého před závěrečným závodem sezony za dva týdny v Soldeu ztrácí 80 bodů. Třetí skončil Matthias Mayer z Rakouska. Paris zvítězil potřetí v sezoně, čímž vyrovnal dosavadní maximum italských sjezdařů v jednom ročníku Světového poháru; dělí se o něj s Christofem Innerhoferem a Kristianem Ghedinou. Celkem v kariéře vyhrál 11 sjezdařských závodů a jen jedno vítězství ztrácí na vyrovnání Ghedinova národního rekordu.
Dominik Paris.
Dominik Paris. | Foto: Reuters

Závod SP ve sjezdovém lyžování v Kvitfjellu (Norsko):

Muži - sjezd:

1. Paris (It.) 1:45,74, 2. Feuz (Švýc.) -0,25, 3. Mayer (Rak.) -0,37, 4. M. Caviezel (Švýc.) -0,62, 5. Kriechmayr -0,64, 6. Striedinger (oba Rak.) -0,94, 7. Nyman (USA) -0,96, 8. Jansrud (Nor.) -1,04, 9. Goldberg (USA) -1,25, 10. Clarey (Fr.) -1,30.

Průběžné pořadí sjezdu (po 7 z 8 závodů): 1. Feuz 500, 2. Paris 420, 3. Kriechmayr 294, 4. Innerhofer (It.) 276, 5. Kilde (Nor.) 252, 6. Bennett (USA) 236.

Průběžné pořadí SP (po 31 z 38 závodů): 1. Hirscher (Rak.) 1408, 2. Pinturault (Fr.) 918, 3. Kristoffersen (Nor.) 808, 4. Paris 650, 5. Feuz 593, 6. Kriechmayr 584, …147. Zabystřan (ČR) 4.

před 2 hodinami

Nový šéf ÚOHS Petr Mlsna se ujme svého úřadu, převezme funkci od Petra Rafaje

Nový předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna dnes v brněnském sídle úřadu převezme funkci od dosavadního předsedy Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Mlsnu v úterý do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman.

Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda. Zeman už dříve řekl, že ho považuje za velmi vhodného kandidáta. Dvaačtyřicetiletý Mlsna vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo 11 uchazečů. Výběrové řízení na předsedu ÚOHS se konalo poprvé, dosud jeho předsedu vybírali politici.

Mezi dalšími kandidáty byli bývalý ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík, někdejší místopředsedové antimonopolního úřadu Robert Neruda a Michal Petr, nynější první místopředseda úřadu Hynek Brom a státní tajemník ministerstva zemědělství Jan Sixta.