Paris triumfem v Kvitfjellu zdramatizoval boj o glóbus za sjezd

2. 3. 2019 11:35
Lyžař Dominik Paris vyhrál sjezd Světového poháru v Kvitfjellu a zdramatizoval boj o malý křišťálový glóbus. Italský reprezentant dnes v Norsku porazil vedoucího muže disciplíny Beata Feuze ze Švýcarska, na kterého před závěrečným závodem sezony za dva týdny v Soldeu ztrácí 80 bodů. Třetí skončil Matthias Mayer z Rakouska. Paris zvítězil potřetí v sezoně, čímž vyrovnal dosavadní maximum italských sjezdařů v jednom ročníku Světového poháru; dělí se o něj s Christofem Innerhoferem a Kristianem Ghedinou. Celkem v kariéře vyhrál 11 sjezdařských závodů a jen jedno vítězství ztrácí na vyrovnání Ghedinova národního rekordu.
Dominik Paris.
Dominik Paris. | Foto: Reuters

Závod SP ve sjezdovém lyžování v Kvitfjellu (Norsko):

Muži - sjezd:

1. Paris (It.) 1:45,74, 2. Feuz (Švýc.) -0,25, 3. Mayer (Rak.) -0,37, 4. M. Caviezel (Švýc.) -0,62, 5. Kriechmayr -0,64, 6. Striedinger (oba Rak.) -0,94, 7. Nyman (USA) -0,96, 8. Jansrud (Nor.) -1,04, 9. Goldberg (USA) -1,25, 10. Clarey (Fr.) -1,30.

Průběžné pořadí sjezdu (po 7 z 8 závodů): 1. Feuz 500, 2. Paris 420, 3. Kriechmayr 294, 4. Innerhofer (It.) 276, 5. Kilde (Nor.) 252, 6. Bennett (USA) 236.

Průběžné pořadí SP (po 31 z 38 závodů): 1. Hirscher (Rak.) 1408, 2. Pinturault (Fr.) 918, 3. Kristoffersen (Nor.) 808, 4. Paris 650, 5. Feuz 593, 6. Kriechmayr 584, …147. Zabystřan (ČR) 4.

před 22 minutami

Nehoda u Slavkova zastavila provoz na tahu z Brna na Slovensko

Nehoda nákladního a osobního auta zastavila dnes ráno u Slavkova u Brna provoz na hlavním tahu I/50 z Brna na Slovensko. Směrem z Brna se auta nedostanou, od Uherského Hradiště jezdí objížďkou přes Křenovice, řekl mluvčí policie David Chaloupka. Na místě je několik zraněných a zasahuje tam vrtulník. Policie zatím nepotvrdila žádné oběti.

Nehoda se stala před 7:00. "Silnice je na výjezdu ven ze Slavkova ve směru na Brno uzavřená. Nehoda se stala hned za odbočkou na Křenovice," popsal mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák. Podle něj museli hasiči vyprostit z osobního auta tři lidi.