Nástupkyně Strachové si věří. Mám na dobré výsledky, věští před olympijskou sezonou Dubovská

Lukáš Zahradník Lukáš Zahradník
17. 10. 2017 14:35
Po konci kariéry české jedničky Šárky Strachové bude česká lyžařská reprezentace v točivých disciplínách spoléhat hlavně na ní. Martina Dubovská se toho však nebojí a věří, že na výsledky olympijské medailistky dokáže navázat. Formu ladila v létě na Novém Zélandu, kde se jí podařilo opanovat i jeden z tamních závodů. Zároveň se nijak nestresuje z možné bezpečnostní hrozby v dějišti olympijských her.
Česká lyžařka Martina Dubovská
Česká lyžařka Martina Dubovská | Foto: Milan Kammermayer

Vy jste letos odletěla za přípravou na Nový Zéland. Co vám ten pobyt dal a jak jste s ním byla spokojená?

Na Novém Zélandu jsem byla pět týdnů. Téměř každý si ho moc chválí, je tam super kopec. Byť mně se Nový Zéland nelíbí tolik jako ostatním. Ze začátku jsme měli problém s cargem, kdy jsme na něj museli čekat dva dny v jednom novozélandském městě. Druhým zádrhelem poté bylo špatné počasí ze začátku pobytu, ale následně už šlo vše podle plánu.

Jaký jste měla největší zážitek z celého kempu?

Největší zážitek mám z paralelního slalomu, který jsem vyhrála. Byl to strašně super závod, velmi dobře zorganizovaný.

Byla jste na Novém Zélandu v rámci přípravy poprvé?

Já jsem tam byla po sedmi letech. Takže něco málo jsem si ještě pamatovala. Byla tam spousta jiných výprav, byl tam Kryštof Krýzl. Takže i závody byly dobře obsazené a celkově to byl super pobyt.

Vaším dosavadním nejlepším umístěním ve Světovém poháru je 18. místo z rakouského Semmeringu v loňské sezoně. Kam až byste ho chtěla letos posunout?

Myslím si, že mám co vylepšovat. Možnosti tam určitě jsou. I příprava byla kvalitní, takže by to mělo být dobré a věřím, že to 18. místo vylepším.

Budete se soustředit jen na slalom, ve kterém máte lepší výsledky, nebo ho budete opět kombinovat s obřím slalomem?

Hlavně na začátku, první dva závody pojedu slalom. Abych se dostala do třicítky a měla dobré startovní číslo. Ale následně bych se chtěla věnovat i obřímu slalomu, protože mě strašně baví a jako disciplína se mi líbí. Mám v něm tedy velké rezervy, ale určitě chci obě dvě disciplíny kombinovat. Určitě nechci jezdit jen slalom.

Jaké máte cíle pro zimní olympijské hry v Koreji?

Cíle jsou samozřejmě nejvyšší. Je škoda, že Šárka Strachová skončila, ale budu se snažit na ní navázat, aby se české lyžování mohlo stále pyšnit dobrými umístěními. Důležité je, abych byla zdravá, a následně věřím, že vše půjde podle plánu.

Je pro vás extra motivací týmová soutěž, kterou český tým stále může na olympijských hrách jet?

Určitě. Myslím, že v týmové soutěži se může stát všechno. Když se sejde dobrý tým, tak potom lze dosáhnout na zajímavý výsledek. Mě ta disciplína baví. Když jede někdo vedle mě, tak se většinou ještě vyhecuji k lepšímu výkonu. Chtěla bych tu soutěž jet právě na olympiádě, kde by to mělo daleko větší prestiž.

Neobáváte se bezpečnostních rizik, která by mohla nastat v souvislosti se současným vývojem v KLDR?

Třeba Francouzi to strašně řeší, ale mluvilo se o tom i před olympiádou v Soči. Osobně si myslím, že z toho nic nebude. Nicméně já se soustředím na lyžování a od řešení těchto věcí jsou zde jiní lidé.  

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 13 minutami

Pákistánská armáda zabila deset ozbrojenců, údajně plánovali teroristické útoky

Pákistánské ozbrojené složky zabily v přestřelce na severozápadě země deset ozbrojenců, včetně čtyř velitelů, a zabavily také mnoho zbraní. Podle armády patřili bojovníci ke skupině, která stála za nedávnými útoky na civilisty a plánovala další údery. V úterý o tom informovala agentura AP.

Armáda zasahovala v oblasti Jižního Vazíristánu v provincii Chajbar Pachtunchvá, která byla až donedávna baštou hnutí Tehríke Tálibán (TTP). To je pákistánskou odnoží islamistického afghánského hnutí. Armáda ale neposkytla o operaci žádné podrobnosti ani informace o příslušnosti zabitých ozbrojenců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy