Klaebo získal v předstihnu malý glóbus za sprinty

18. 3. 2023 16:37

Norský lyžař Johannes Hösflot Klaebo vyhrál sprint volnou technikou ve Falunu a před zbývajícími dvěma závody v této disciplíně si zajistil malý křišťálový glóbus. Celkově si připsal 17. vítězství v této sezoně Světového poháru a upevnil si vedení v průběžném hodnocení seriálu. Závod žen ovládla jeho krajanka Kristine Skistadová. Oba si zopakovali čtyři dny staré triumfy z Drammenu. Čeští běžci vypadli ve čtvrtfinále.

Michal Novák byl ve čtvrtfinálovém běhu, v němž startoval mimo jiné s Klaebem, třetí. Celkově byl klasifikován na 16. místě a udržel devátou příčku v SP. Ondřej Černý nedokázal navázat na desáté místo z klasického sprintu v Drammenu. Z kvalifikace sice postoupil 14. časem, ve svém čtvrtfinále ale doběhl předposlední a obsadil 22. příčku. Kateřina Janatová, která šla z kvalifikace jako dvanáctá, skončila sedmnáctá.