Erbanová zajela ve Stavangeru 500 m nejlépe v sezoně, byla pátá

Aktualizováno 17. 11. 2017 17:13
V norském Stavangeru se rychlobruslařka Karolína Erbanová blýskla osobním maximem na trati 500 metrů a skončila pátá.
Karolína Erbanová
Karolína Erbanová | Foto: ČTK

Stavanger (Norsko) - Rychlobruslařka Karolína Erbanová si ve druhém dílu Světového poháru ve Stavangeru na trati 500 metrů a časem 38,02 sekundy obsadila páté místo. O hodinu vyjela později šestou pozici na dvojnásobné trati. V obou případech si vylepšila sezonní maximum.

Pětadvacetiletá Erbanová zajela v nejkratším sprintu čas 38,02. O pět setin sekundy vylepšila výkon z Heerenveenu z minulého týdne a dosáhla nejlepšího umístění v nové sezoně. V průběžném pořadí SP zůstala rodačka z Vrchlabí šestá.

Ze suverénního vítězství se radovala úřadující mistryně světa Nao Kodairaová z Japonska, která porazila druhou Kanaďanku Marshu Hudeyovou o 79 setin sekundy. Erbanová za japonskou soupeřkou zaostala o 0,94 sekundy, od třetího místa ji dělilo jen šest setin sekundy.

Na trati 1000 metrů Erbanová dosáhla času 1:15,53. O dvě setiny sekundy tak zrychlila oproti Heerenveenu, kde byla před týdnem osmá. I tento závod vyhrála Kodairaová, stejně jako na pětistovce v rekordu dráhy. Suverénní Japonka tak ovládla všech pět dosavadních sprinterských závodů v ročníku.

Za Kodairaovou zaostala Erbanová o 1,2 sekundy, od třetí Heather Bergsmaové z USA ji dělilo 49 setin.

Závody SP v rychlobruslení ve Stavangeru (Norsko):

Ženy:

500 m: 1. Kodairaová (Jap.) 37,08, 2. Hudeyová (Kan.) 37,87, 3. Herzogová (Rak.) 37,96, …5. Erbanová (ČR) 38,02.

Průběžné pořadí SP (po 3 závodech): 1. Kodairaová 300, 2. I Sang-hwa (Korea) 200, 3. Herzogová 190, …6. Erbanová 126.

1000 m: 1. Kodairaová 1:14,33, 2. Takagiová (Jap.) 1:14,79, 3. Bergsmaová (USA) 1:15,04, …6. Erbanová 1:15,53, divize B: 16. Zdráhalová 1:18,66, 25. Dřímalová (obě ČR) 1:21,97.

Průběžné pořadí SP (po 2 závodech): 1. Kodairaová 200, 2. Takagiová 160, 3. Leenstraová (Niz.) 120, …5. Erbanová 81.