Obrazem: Běžkaři v Ostravě závodili pod vysokými pecemi, nad hlavou jim prolétl Šonka

Obrazem: Běžkaři v Ostravě závodili pod vysokými pecemi, nad hlavou jim prolétl Šonka
Vítkovické železárny ukončily svůj provoz v roce 1992. Později se staly národní kulturní památkou a našly využití v pořádání různých společenských akcích. Od těch sportovních přes vzdělávací akce až po hudební festival Colours of Ostrava. V působivých kulisách se odehrál i City Cross Sprint 2019.
Kromě lyžování si mohli návštěvníci akce vyzkoušet střelbu na biatlonové střelnici, vidět exhibici na slackline nebo si zahrát fotbal na sněhu. V pozadí je k vidění aula Gong, která hostí koncerty a jiné kulturní akce.
Běžkařskou trať organizátoři připravili okolo auly Gong.
Vrcholem City Cross Sprintu byl závod na běžkách. Sedmý ročník nabídl napínavé a vyrovnané souboje.
Foto: Dalibor Sosna
Sport Sport, Dalibor Sosna
24. 2. 2019 10:59
V sobotu se v ostravské Dolní oblasti Vítkovice konal netradiční běžkařský závod v kulisách národní kulturní památky místních železáren. Zatímco se lyžaři v areálu proplétali mezi koksovnou, dolem a vysokými pecemi, nad hlavou jim proletěl mistr světa v Red Bull Air Race Martin Šonka. Prohlédněte si galerii.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Poslanci jednali o změnách v rozpočtu, navrhují přesuny za 279 miliard

Poslanci ve středečním druhém čtení návrhu státního rozpočtu na příští rok navrhli přesuny uvnitř rozpočtu v celkovém objemu zhruba 279 miliard korun. Je to víc než loni, kdy navrhli přesunout asi 177 miliard korun. Navržené přesuny představují zhruba 15 procent plánovaných výdajů rozpočtu. O všech návrzích a o rozpočtu jako o celku rozhodnou poslanci při jeho závěrečném schvalování 16. prosince. Poslance bude čekat hlasování o stovce návrhů.

Návrh rozpočtu počítá se schodkem 320 miliard. Nepočítá ale s dopady schváleného daňového balíčku, který podle dosavadních předpokladů připraví veřejné rozpočty asi o 130 miliard korun.

Poslanci chtějí přidávat peníze na sociální služby, školy nebo třeba na kulturu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy